banner
banner

תקופת מט”ח של מושב ארה”ב, 18 ביוני – היורו מטפל בתגובות של דרגי על קיצוץ שערים

הנתונים הכלכליים של המדינות המפותחות / הגדולות ביותר ברחבי העולם הולכים ונחלשים בחודשים האחרונים מכיוון שהכלכלה העולמית קפצה קפיצה נוספת לחיסרון לאחר השיפור הקצר ברבעון הראשון של השנה. היום ראינו את מחירי הדירות בירידה של 3.0% באוסטרליה ברבעון הראשון, שהיא הירידה הרבעונית החמישית ברציפות. פרוטוקולי המדיניות המוניטרית פורסמו גם אתמול בערב, שלא בדקתי, אבל אני מניח שהם היו יונים מאז שה- RBA הוריד את הריבית באותה ישיבה.. AUD / USD הבוקר היה נמוך יותר, המאשר את ההטיה של היונים מ- RBA.

אמנם, ההפתעה היום הגיעה ממריו דראגי והבנק המרכזי באירופה. דראגי קיבל את הצניחה הכלכלית בה נמצא גוש האירו כרגע והוא נשמע מודאג מהאינפלציה, שלא הייתה מפתיעה מדי לאחר הירידה מתחת ל -1.0% במדד המחירים לצרכן (מדד המחירים לצרכן) בחודש שעבר והירידה במגמת ציפיות האינפלציה. . לדבריו, יש צורך בגירוי נוסף אם הכלכלה לא תשתפר, מה שנראה כאילו לא, וציין את הפחתת הריבית כאחד הכלים העיקריים שיש לבנק המרכזי. האירו צלל אחרי ההערות האלה, שלדעתי נועד לטובת ה- ECB, אך דונלד טראמפ הגיב לתגובות אלה והאשים את ה- ECB. אם כי, אני חושב שהציוץ היה מכוון ל- FED שייפגש ביום רביעי.

מושב אירופי

 • סנטימנט כלכלי בגוש האירו – הסנטימנט הכלכלי היה במגמת הרעה בשנה שעברה, והגיע לרמה של -22 נקודות בנובמבר, אך הוא החל להשתפר מאז ובאפריל הסנטימנט שוב ​​הפך לחיובי. אבל זה לא נמשך זמן רב כשהסנטימנט שוב ​​הפך לשלילי בחודש שעבר, וירד ל -11.6 נקודות. החודש זה היה צפוי להחמיר ולרדת ל -3.6 נקודות, אך לאחר הירידה הגדולה ל -21.1 נקודות מהסנטימנט הכלכלי הגרמני ZEW שפורסם קודם לכן, השוק היה ערוך לירידה גדולה נוספת במספר גוש האירו. זה מה שקרה והסנטימנט הכלכלי של ZEW בגוש האירו צנח ל -20.2 נקודות, אז מריו דראגי צדק להיות מודאג.
 • אינפלציה סופית של מדד המחירים לצרכן בגוש האירו – האינפלציה הייתה גם במגמת היחלשות בגוש האירו כמו בשאר העולם, אך ראינו זינוק באפריל, אם כי זה לא היה אמיתי מכיוון שהמחירים הושפעו מאוד מסוף השבוע של חג הפסחא באותו חודש. בחודש מאי, האינפלציה חזרה ונחלשה ומדד המחירים לצרכן (מדד המחירים לצרכן) צנח ל -1.2% לעומת 1.7% בעוד מדד המחירים לצרכן ירד ל -0.8% לעומת 1.3% באפריל. הקריאה הסופית פורסמה הבוקר והיא לא הראתה שום שינוי מהקריאה המקדימה, כך שהאינפלציה אכן יורדת באירופה.
 • דראגי אזכורים מחזיר קיצוצים בחזרה – נאומו של דרגי בסינטרה פורסם הבוקר עם ההערה הכותרת לפיה הורדות שיעורים נוספות הן חלק מערכת הכלים של הבנק המרכזי. ל- QE עדיין יש מרווח ראשי ניכר, מגבלות ה- QE ספציפיות למקרה שעומד בפני ECB. אם התחזית לא משתפרת, יש צורך בגירוי נוסף, שיעורים שליליים הוכיחו שהם כלי חשוב מאוד ואינדיקטורים לרבעונים הקרובים מצביעים על רכות מתמשכת. ה- ECB מסוגל לשפר את ההנחיות קדימה על ידי התאמת ההטיה והתניותה כדי להביא לשינויים במסלול ההתאמה של האינפלציה. בשבועות הקרובים נדון כיצד ניתן להתאים את המכשירים שלנו ביחס לחומרת הסיכון ליציבות מחירים..
 • Ifo קוצץ את צמיחת התוצר עבור גרמניה – ה- Ifo קיצץ היום את תחזית הצמיחה של התוצר בגרמניה 2020 לכדי 1.7% לעומת 1.8% בעבר. תחזית התוצר לשנת 2019 נותרה ללא שינוי, אם כי על 0.6% שהיא נמוכה למדי. הם הזכירו גם את החולשה במגזר התעשייתי השוטף לשוק העבודה, לכלכלה המקומית, וכה תקופות קשות כל כך לפני גרמניה.

מושב ארה”ב

 • טראמפ לוקח נגיחה ב- ECB, אך מכוון ל- FED – נשיא ארה”ב דונלד טראמפ צייץ ברגע שקם לאחר שראה את [] EUR / USD] נמוך בהרבה לאחר ההערות של דראגי הבוקר. הנה הציוץ “מריו דראגי הודיע ​​רק על גירוי נוסף שיכול לבוא, מה שמיד הפיל את האירו מול הדולר, מה שהקל עליהם באופן לא הוגן להתמודד מול ארה”ב. הם מסתלקים מזה שנים, יחד עם סין ואחרים “. ועוד ציוץ מיד לאחר מכן: חֶברְמַן
 • מרקל מאיימת על איראן אם איראן לא תקיים את הסכם הגרעין קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל הגיבה היום על איראן ואמרה כי יהיו לכך השלכות אם איראן לא תקיים את הסכם הגרעין. עלינו לעשות כל שביכולתנו כדי לפתור את המצב בשלום. ארה”ב הגבירה את הנוכחות הצבאית באזור, ולכן העניינים מצטמצמים גם כאן.
 • מכירות ייצור קנדיות – מכירות התעשייה היו שליליות בשלושה מתוך חמשת החודשים האחרונים בקנדה, אך הדו”ח שפורסם בחודש שעבר הראה זינוק הגון של 2.1% בחודש מרץ, שתוקן היום גבוה יותר ל -2.6%. הדו”ח של היום היה צפוי להציג עלייה נוספת של 0.6% באפריל, אך המכירות החמיצו את הציפיות בירידות של 0.6% במקום. ההזמנות החדשות גם שלילו באותו חודש ב -1.4% לעומת + 2.5% לפני כן, שתוקנו גבוה יותר מ -1.5%.
 • טראמפ מצייץ שוב, הפעם על סין – היה קצת חשש שהפגישה בכלל לא תתקיים. התקווה היא ששיחות סחר יתחילו בדרך לעסקה. אבל טראמפ פרסם ציוץ חיובי למדי בעניין, אז הנה זה הולך:
 • ציוץ טראמפ

דוּבִּי EUR / USD

 1. המגמה הפכה שוב לדובית
 2. היסודות הם יונים
 3. ה- ECB הפך היום לטפטף עוד יותר
 4. אנשי תואר שני דוחפים את המחיר למטה

50 ו -20 ה- SMA דוחפים את המחיר למטה

EUR / USD היה שורי למדי בשבועיים הקודמים כאשר הדולר הפך לדובי על נתונים כלכליים רכים יותר בחודשים האחרונים מארה”ב. אך המגמה הדובית הגדולה התחדשה שוב לזוג זה והיסודות ממשיכים להידרדר ביורו, כמו הירידה הגדולה ברגשות הכלכליים של ZEW שראינו הבוקר מגרמניה ומגוש האירו. גם ה- ECB הפך לטפטף עוד יותר היום, מה שמרמז על הורדת ריבית הקרובה השנה וצמד זה איבד סביב 60 פיפס. היא הציבה מעקב קטן יותר וזו הזדמנות טובה למכור כאשר הממוצעים הנעים מתקרבים במהירות.

לסיכום

דונלד טראמפ התחיל את היום מוקדם היום, כשהוא מכה בבנק המרכזי הבינלאומי על שהפך את היונה שהורידה את היורו ושוקי המניות באירופה גבוהים יותר. טראמפ שונא שה- FED היה במעגל הידוק שערים, ולכן הציוצים של היום מכוונים ל- FED שייפגש מחר, יותר מאשר על הבנק המרכזי. לכן, אני מצפה שגם ה- FED יישמע סוג של יונה, אבל אני לא בטוח לגבי הורדת הריבית ביולי.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me