איתותי מט”ח תקופת מושב בארה”ב 18 באפריל – סגנון אירופה הפדרלי הוא היחיד שמתמודד מול גלובליזציה כאוטית

פסגת האיחוד האירופי מתקיימת השבוע. בריטניה עוזבת אך מנהיגי האיחוד האחרים דוחפים להצטרף יותר. אני חושב שהם הבינו שאתה לא יכול להסתובב לנצח ולא לעשות כלום ולצפות שהדברים ישתפרו. לדברים יש נטייה להירקב אם אתה לא ממשיך לנוע ולהתפתח עם הזמן.

 

 

מרקל חזונית

 

ארצות הברית של אירופה צריכה להיות חיובית ביחס ליורו

פסגת האיחוד האירופי יוצאת היום ליומה השני. הנושא העיקרי הוא הברקזיט, למרות שבניגוד לבריטניה, שתהיה לה בעיה זו לטווח הארוך, מבחינת האיחוד האירופי מדובר בסוגיה לטווח קצר עד אמצע. אחת הבעיות שמביא הברקזיט היא תקציב האיחוד האירופי. בריטניה היא התורמת השנייה בגודלה לתקציב האיחוד האירופי. אז עזיבתו תשאיר כמה חורים בכיסי האיחוד האירופי.

זה אם בריטניה רודפת אחר ברקזיט ממש קשה. גם במקרה זה, בריטניה תאלץ ככל הנראה לשלם קצת מזומן לתקציב. אבל נראה שממשלת בריטניה נוקטת בדרך הברקזיט הרכה, מה שאומר שבריטניה תצטרך להשתעל הרבה יותר, כנראה ככל שהיא תורמת כעת. וזה בא בלי לומר הרבה בתוך האיחוד האירופי.

האתגר לטווח הארוך באירופה הוא אירופה הפדרלית. עם עזיבתו של ברטיין שזה לא ממש אומר עזיבה עכשיו שקורה הברקזיט הרך, אירופה הגיעה למסקנה שהאינטגרציה צריכה להאיץ לפני שהכל יתפרק.

אירופה והמערב בכלל מתמודדות עם בעיות גדולות עם גלובליזציה כמו העברת עסקים מהמערב למדינות מתפתחות (סין, הודו, אינדונזיה וכו ‘), מה שאומר שלממשלות במערב יהיה פחות ופחות כוח מינהלי מכיוון שהמיסים זורמים להתפתחות מדינות יחד עם חברות בינלאומיות.

גם מטבעות קריפטוגרפיים צצים והם גם יגדילו את ניידות הבירה. הבירה תהיה קלה יותר לטוס מחוץ למדינות ולמקלט בטוח. מקלטים בטוחים הם כאב ראש נוסף. רק שוויץ הייתה בעבר מקלט בטוח עד לפני כמה עשורים, ועכשיו יש עשרות פסלונים הפועלים כמקלט בטוח.

הגירה המונית היא ההשפעה הניכרת ביותר של הגלובליזציה וזה עוד נושא מרכזי שאירופה וארצות הברית מנסות לטפל בו ויתייחסו אליו הרבה יותר. אירופה כבר משלמת מיליארדים לטורקיה ולמדינות צפון אפריקה כדי לשמור על מהגרים שם ולא לשלוח אותם לאירופה, בזמן שטראמפ דואג לסין.

אתה יכול לדאוג לגלובליזציה אם אתה מדינה קטנה, כמו בריטניה. בריטניה היא מדינה יחסית קטנה בימינו, למרות שבריטים רבים עדיין חושבים שהם אימפריה עולמית. אך במציאות, הוא קטן והוא יתמעט ככל שחלקים אחרים של העולם יתפתחו ויצמחו. מדינות כמו בריטניה וצרפת עדיין מחזיקות בכוח כלשהו, ​​אך הכוח פוחת יחסית לעולם החדש שמתפתח.

אף אחת מהן, שלא לדבר על מדינות אירופאיות קטנות יותר, לא יכולה להתמודד עם סוגיות הגלובליזציה. אז הדרך היחידה היא לקבץ תצורות גדולות יותר על פי תרבות, גזע, אזור וכו ‘. האיחוד האירופי הוא הניסיון האמיתי הראשון לבנות תצורה כזו.

גם האיחוד האפריקני יוצא לדרך. איזו היא הבאה, איחוד דרום אסיה? האם יהיה איחוד מזרח תיכון. אנחנו לא יודעים כמה מהר הדבר יעבור אבל אנחנו יודעים שזו הדרך, לא הגלובליזציה הכאוטית שהתרחשה 30-50-100 השנים האחרונות, תלוי במדינה.


רק איגודים כאלה כמו האיחוד האירופי יכולים להתמודד עם בעיות כאלה. מדינות דרום אירופה לא יכלו לעצור את ההגירה, וגם מדינות צפון אירופה לא אחת בפני עצמן. הם גם לא יכולים לעצור את ההפחדות מרוסיה או מטורקיה, או מטראמפ לצורך העניין.

לכן, למרות שיש רבים המתנגדים לאיחוד האירופי, זו הדרך היחידה להתקדם, אחרת זה יהיה כאוס, כפי שהיה בתקופה זו. הגלובליזציה הייתה הגורם לברקזיט. בריטניה רצתה לצאת מהטירוף הגלובלי הזה, שעבורו הם תרמו הרבה בעצמם. אבל, אתה לא יכול לצאת מזה סתם כך, לוקח זמן לבנות מוסדות ולהתקרב זה לזה, וזה מה שהאיחוד האירופי ניסה לעשות.

אתמול, ראש הממשלה הצרפתי מקרון קרא ליותר אינטגרציה ואילו מרקל אמרה מוקדם יותר היום כי האיחוד האירופי צריך לבנות קרן מטבע אירופית. הבנקאות ומגזרים אחרים בכלכלות אירופה מאוחדים, ולכן אנו הולכים לאירופה הפדרלית.

זה חיובי במידה קלה עבור האירו כרגע והיורו מצא כמה הצעות היום. לעומת זאת, GBP איבד שטח משמעותי. האינפלציה מתקררת בבריטניה, כך ש- BOE (בנק אנגליה) לא עשוי להעלות את הריבית בחודש מאי, נראה.

 

 

 

מסחר באופק

שערי USD / JPY

 

  1. המגמה היא שורית
  2. 50 SMA מספק תמיכה
  3. נראה שהמעקב החוזר למטה נראה שלם

 

50 ה- SMA החזיקה מעמד

 

אנחנו כבר זמן רב על זוג המט”ח הזה מאז יום שישי האחרון. אתמול הנמוכה הנמוכה נמתחה עוד יותר אך מגמת העלייה חודשה היום. היה מעקב חוזר נוסף מוקדם היום, אך 50 SMA (צהוב) סיפק תמיכה וסטוכסטיות הפך למכירה מוגזמת, כך שלדעתי המגמה השוורית תחדש בקרוב. אם אינך עוקב אחר האות USD / JPY שלנו, תוכל לקנות כאן.

לסיכום

בנק קנדה ישחרר את החלטת הריבית ואת ההצהרה בקרוב מאוד, כך שעדיף שאפרסם את העדכון הזה ואראה מה יש ל- BOC בתיק. USD / CAD מחכה בלימבו מכיוון שמלאי הנפט הגולמי בארה”ב ישוחררו במקביל, מה שאומר פעמיים כפולות עבור ה- CAD.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map