banner
banner

תקציר יומי, 18 בינואר – כל מה שצריך לדעת על זהב ביום שני!

במהלך שעות המסחר באסיה של יום שני הצליחה המתכת הצהובה לשים קץ לרצף ההפסדים של היום המוקדם והרימה הצעות מחיר צנועות בסביבות הרמה של 1,830 דולר, כאשר משקיעי השוק פנו למתכת היקרה שמקורה בשלום בגלל המספר העולה. ממקרי COVID-19 ונתונים כלכליים בארה”ב עגומים.

מלבד זאת, התחושה הזהירה לקראת תחילת כהונתו של נשיא ארה”ב הנבחר ג’ו ביידן והיעדר נתונים / אירועים מרכזיים, יחד עם סוף שבוע ארוך בארה”ב, שמרו על הסיכונים כבדים והעניקו תמיכה נוספת למחירי המתכת של מקום מקלט בטוח. כפי שכולנו מודעים היטב, מר ביידן כבר פירסם חבילת גירוי ענקית של נגיף הכורון (COVID-19) בהיקף של 1.9 טריליון דולר, אך הקשקוש האחרון סביב ביטול היתר הצינור של קיסטון XL באמצעות פעולה מבצעת היום הראשון לכהונתו ממשיך להפעיל לחץ שלילי על סנטימנט השוק.

בניגוד לכך, ההטיה השורית הרווחת סביב הדולר האמריקני, המגובה במצב הרוח של שוק הסיכון, התבררה כאחד הגורמים המובילים ששמרו מכסה על כל עלייה נוספת במחירי המתכת הצהובה, שכן מחיר של זהב קשור הפוך למחיר הדולר האמריקאי. בינתיים, הטענה האחרונה של יצרני החיסונים, לפיה יש להם את היכולת לאלף את גרסאות הנגיף הכלילי, מסייעת בהגבלת הפסדים עמוקים יותר ברגש המסחר בשוק, מה שעשוי להפעיל לחץ על מחירי המתכות הצהובות. זהב נסחר כרגע ב -1,837.93, ומתאגד בטווח שבין 1,804.39 ל -1,839.54.

שוק המניות העולמי לא הצליח לעצור את ביצועיו השליליים של השבוע שעבר, ונותר חמוץ ביום על רקע היעדר הנתונים / אירועים מרכזיים וסוף שבוע ארוך בארצות הברית. בינתיים, הסנטימנט הזהיר לקראת יומו הראשון של נשיא ארה”ב, ג’ו ביידן, מפעיל גם לחץ שלילי על סנטימנט השוק. על פי השמועות האחרונות, ביידן צפוי לבטל את היתר הצינור של קיסטון XL בקנדה, וזה מפעיל לחץ על סנטימנט השוק ותומך בנכסי מקלט בטוח. מלבד זאת, סיבה נוספת לסנטימנט שוק הסיכון יכולה להיות קשורה גם למחויבותה של שר האוצר הקרובה, ג’נט ילן, לערך הקבוע בשוק של הדולר. בנוסף, נגיף העטרה (COVID-19) מצוקה וספקות בכלכלת ארה”ב וסין יוצרת נטל נוסף המכביד על סנטימנט המסחר בשוק. הספקות בנוגע להתאוששות כלכלית הונעו לאחר שארה”ב וסין פרסמו נתונים כלכליים מעורבים.

 

בחזית הנתונים האמריקנית, מכירות הליבה הקמעונאיות ירדו בחודש דצמבר ב -1.4% לעומת החודש, שהייתה גבוהה יותר מהתכווצות התחזיות של 0.1% וגם מהתכווצות 1.3% שנרשמה בנובמבר. בינתיים מדד מחירי היצרן (PPI) עלה בחודש דצמבר ב -0.3% לעומת החודש, ואילו המכירות הקמעונאיות ירדו ב -0.7% באותו חודש..

בחזית הנתונים הסינית התוצר של הרבעון הרביעי (רבעון הרביעי) של סין עלה מ -6.1% ל -6.5% לעומת השנה הקודמת, אך הוא הקל על בסיס QoQ, ל -2.6%, לעומת 3.2% הצפוי, ו -2.7% הקודם. יתרה מכך, הייצור התעשייתי לחודש דצמבר צמח לעומת 6.9% הצפוי, ל -7.3% לעומת השנה הקודמת, בעוד שמכירות הקמעונאות ירדו מתחת לקריאה הקודמת של 5.0% והסכמת השוק של 5.5%..

מלבד הצדדים, ניתן לייחס סיבה נוספת לרגש המסחר השלילי לדאגות לגבי העלייה במספר המקרים של COVID-19 ונעילה קשה כואבת מבחינה כלכלית, מה שהגביר את הדולר האמריקאי הבטוח..

הדולר האמריקני הרחב הצליח להאריך את רווחי הלילה שלו, ונשאר שורי ביום, מכיוון שמשקיעים עדיין מעדיפים להשקיע בנכסי מקום הבטיחות, בעקבות סנטימנט שוק הסיכון. עם זאת, נראה שהעלייה בדולר האמריקאי לא מושפעת מהנתונים האמריקניים הנחותים. בכך הפכו העליות בדולר אמריקאי לגורם מרכזי ששמר מכסה על עלייה נוספת במחירי הזהב, בשל הקשר ההפוך בין מחירי זהב והגרינבק.

לעומת זאת, המספר המצטמצם של מקרי נגיף העטרה בבריטניה סייע בהגבלת הפסדים עמוקים יותר ברגש המסחר בשוק. לפי הדיווח האחרון, בריטניה דיווחה על יום ראשון ביום ראשון על 38,598 מקרי וירוס כורונה חדשים, שזה המספר הנמוך ביותר מאז 27. בדצמבר. בריטניה תתחיל להציע מנות חיסון לבני 70 ומעלה, ולאלה שנחשבים פגיעים מאוד מבחינה קלינית נגיף הקורונה. לפיכך, הפעלת החיסונים תקל על חלק ממגבלות הנעילה הכלכליות המזיקות במרץ.

בהיעדר נתונים / אירועים מרכזיים ביום, סוחרי השוק ישגיחו על נאומם של BOE Gov Bailey ו- Candian Housing Starts. בינתיים, זרזי הסיכון, כמו גיאופוליטיקה וצרות הנגיף, יהיו חיוניים לצפייה.

תמיכה והתנגדות יומיומית

S1 1,769.19

S2 1,802.78

S3 1,815.73

נקודת ציר 1,836.36

R1 1,849.32

R2 1,869.95

R3 1,903.53

 

סחר ב זהב היה שורי חד, ב -1,801, לפני שקפץ לסחור ברמה של 1,831, שעבדה כהתנגדות. בצד הגבוה יותר, פריצה שורית ב -1,831 עשויה להאריך את מגמת הקנייה ולהוביל את מחיר הזהב לעבר אזורי היעד הבאים של 1,841 ו -1,846, בעוד שהתמיכה עשויה להישאר על 1,831. ה- RSI ו- MACD מציעים סיכויים שמגמת הקנייה תוכל להימשך גם היום. בהצלחה!

10 מטר

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me