banner
banner

איתותי מט”ח תקופת מושב ארה”ב, 2 באוגוסט – מקלטים בטוחים הם הנהנים מהתעריפים החדשים על סין

אתמול הדולר היה במסלול שורי שהחל ביום רביעי בערב, לאחר פגישת ה- FED שלא הייתה יונתית כמו שהשווקים ציפו לה. ה FED הורידה את הריבית ב 25 bps, אך השווקים קיוו להפחתת ריבית של 50 bps או אפילו יותר טוב, ה- FED השאיר את הדלת פתוחה להוזלות נוספות. כתוצאה מכך, הדולר הפך די שורי לאחר הפגישה, ועלה כמעט ב 100 פיפס גבוה יותר על פני הלוח, אך הדולר התחיל להתהפך לאחר דוחות הייצור בארה”ב אחר הצהריים. ה- PMI הסופי לייצור נכנס קצת יותר מהצפוי והתרחק מקיפאון, אך ייצור ה- ISM התרכך עוד יותר וכיוון לקראת התכווצות כעת.

זה התחיל להפוך את הדולר נמוך יותר בשעות אחר הצהריים, אך המהלך הגדול הגיע מאוחר יותר בערב לאחר שדונלד טראמפ הודיע ​​על העלאת המכסים על סין ב 10% מהסחורות שנותרו 300 מיליארד דולר מיובא על ידי ארה”ב. זה הפתיע מעט כששווקים ציפו לעסקת סחר בין שתי מדינות הענק. הכישלון להגיע לתוצאה חיובית במפגש השבוע בין שתי צוותי הסחר בסין היה סימן לכך שהמשא ומתן אולי התפרק, אך השווקים לא צפו בתעריפים חדשים, ולכן זה הפתיע שהביא את הדולר לנמוך. בהתחלה, אבל אז זה הפך לרוץ למקלטים בטוחים. USD / JPY ו EUR / CHF הפכו ממש דובי עכשיו, בזמן זהב זינק אתמול בסביבות 60 $ יותר.

המושב האירופי

  • מכירות קמעונאיות איטלקיות וייצור תעשייתי – המכירות הקמעונאיות הפכו לשליליות בשלוש הקריאות האחרונות באיטליה, וירדו ב -1.0% בסך הכל ממרץ למאי. עם זאת, המכירות הקמעונאיות רשמו זינוק הגון של 1.9% ביוני, ומגיעות לאחר שלושה חודשים שליליים בעבר, היא נראית אפילו טוב יותר. גם הייצור התעשייתי היה חלש מאוד לאחרונה וירד ב -1.8% בחודשים מרץ ויוני. ראינו עלייה בייצור בחודש מאי, אך צפויה הייתה היום ירידה של 0.4% לחודש יוני. הייצור ירד אמנם, אך ב -0.2%.
  • מכירות קמעונאיות בגוש האירו – הנתונים הכלכליים מגוש האירו נחלשים בחודשים האחרונים, בייחוד בייצור. אמון הצרכנים הלך והתדרדר מכיוון שהתחזיות הכלכליות הרחבות יותר נראות קודרות באירופה. אמנם, כיום אנו רואים כמה נתונים חיוביים באמת מדוחות המכירות הקמעונאיות. מכירות קמעונאיות פורסמו זינוק הגון של 1.1% ביוני לאחר הירידה שראינו בחודש מאי. הקפיצה במכירות הקמעונאיות היא סימן טוב לשבועות הקרובים.
  • סין מגיבה לתעריפי ארה”ב – משרד החוץ של סין אמר הבוקר כי הכדור נמצא כעת בבית המשפט האמריקני. משרד המסחר בסין גם אמר כי סין תנקוט באמצעי נגד אם המכסים האמריקניים ייכנסו לתוקף. הם מאוד לא מרוצים מהודעת המכס האחרונה של ארה”ב ומתנגדים לה בתוקף. הם מקווים כי ארה”ב תוכל לתקן את טעויותיה בהקדם האפשרי. ההסלמה של ארה”ב על סחר אינה עולה בקנה אחד עם האינטרסים העולמיים ותקווה ששני הצדדים יוכלו לפתור את הסכסוך שלהם על בסיס שוויון
  • ראש הממשלה לבנייה בבריטניה – מגזרים שונים בכלכלת בריטניה צנחו לאחרונה בכיווץ, והבנייה עשתה זאת כבר בפברואר. בחודש יוני הירידה העמיקה עוד יותר בפעילות הבנייה, עם מדד ה- PMI צנח ל 43.1 נקודות. מגזר זה היה צפוי להשתפר מעט בחודש יולי ומדד ה- PMI היה צפוי ל 46 נקודות, אך הוא החמיץ והגיע ל 45.3 נקודות, מה שמשמעותו עדיין כיווץ עמוק.

מושב ארה”ב

  • שיעור האבטלה והרווחים בארה”ב – שיעור האבטלה היה צפוי להסתכם ב -3.6% בארה”ב, אך הוא נותר ללא שינוי על 3.7%. תשלומי המשכורת שאינם חקלאיים בחודש יולי התקרבו לציפיות ב 164K לעומת 165K צפוי. שיעור ההשתתפות תקף גבוה יותר ל -63.0% לעומת 62.9% קודם לכן, ונראה שהסיבה לכך שאחוז האבטלה לא ירד הפעם. עם זאת, ההכנסות הממוצעות לפי שעה של חודש הרבעון סגרו עלייה של 0.3% לעומת הצפי של 0.2%. הרווח הממוצע לשעה YOY גם תקף גבוה יותר ל -3.2% לעומת 3.1%. תעסוקה נמוכה יותר ירדה ל -7.0% לעומת 7.2% בעבר, וזה עוד סימן טוב.
  • הזמנות מפעל בארה”ב – הזמנות המפעל היו תנודתיות למדי בחודשים האחרונים בארה”ב. ראינו ירידה של 0.5% בפברואר, ואחריו קפיצה של 1.9% בחודש מרץ. אך באפריל ובמאי צנחו ההזמנות בסך כולל של 1.0%. הדו”ח של היום צפוי להציג מהפך נוסף ואיסוף הזמנות המפעל ב 0.6%.
  • סנטימנט הצרכן של UoM המתוקן בארה”ב התחושה הצרכנית נחלשה במידה ניכרת ברבעון הראשון השנה מאחר והמדד הזה צנח ל -93 נקודות, אך הוא השתפר ברבעון השני. אמנם, ביוני הסנטימנט אכזב שהגיע ל 97.9 נקודות. הסנטימנט השתפר מעט בחודש שעבר והגיע ל 98.4 נקודות והוא צפוי להיות מתוקן בסימן גבוה יותר ל 98.5 נקודות..

מסחר באופק

בולני GBP / USD

  • המגמה היא דובית
  • 50 MSA מספקים התנגדות
  • החיסרון הושלם

המחוון הסטוכסטי נמכר כעת יתר על המידה בתרשים H4

GBP / USD הפך להיות דובי מאוד, שכן כעת מתברר יותר ויותר כי ראש הממשלה החדש בוריס ג’ונסון אינו מביא שום דבר חדש לשולחן המשא ומתן על הברקזיט עם האיחוד האירופי. כתוצאה מכך, GBP התרסקה ואתמול הצמד הזה עמד לכיוון 1.20. אך נתוני הייצור החלשים בארה”ב, כמו גם ההודעה המפתיעה על התעריפים שלחו את הדולר נמוך יותר וה- GBP / USD חזרו גבוה יותר. היום אנו רואים מעקב חוזר חלש נוסף שנראה יותר כמו איחוד ו- 50 SMA (צהוב) מספק התנגדות בצמרת, ולכן זו נראית כמו הזדמנות טובה להתקצר בזוג זה.

לסיכום

דוח התעסוקה האמריקני יצא. שיעור האבטלה החמיץ את הציפיות ונותר על 3.7% וזה עדיין מקום טוב מאוד להיות בו, אך זה נבע בעיקר מעליית שיעור ההשתתפות. הרווח נכנס טוב מהצפוי, וזה סימן חיובי לכלכלת ארה”ב ולדולר שמטפס גבוה יותר כעת.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me