banner
banner

2 אירועים חשובים שאתה צריך להיות מודע לשבוע הבא

השבוע לא היה המדהים ביותר שראיתי מבחינת שוק תנודתיות. היו כמובן הזדמנויות מסחר, אך המהלכים הגדולים היו חסרים בעיקר. אני מקווה שסחרת בזהב השבוע. זה בהחלט היה אחד הכלים הטובים ביותר לסחור והפיק הקפצה ראויה בימי המסחר האחרונים. לפני שאנחנו מסתכלים על זהב, בואו נסתכל תחילה על כמה זוגות FX.

 

USD / CAD – מסחר סוער

2 אירועים חשובים שאתה צריך 1תרשים USD / CAD יומי

מה אני אגיד על USD / CAD? ממממ … זה מסובך. קיוויתי שנראה הפסקה משכנעת של ה- ראש וכתפיים מחשוף בתרשים לעיל. אם קראת את המאמר שלי, 2 סיבות לכך שהדולר הקנדי מתחבט ברגע זה, היית רואה את התרשים הזה:

2 אירועים חשובים שאתה צריך 2תרשים USD / CAD יומי (22 בפברואר)

צילום מסך זה צולם ביום רביעי לפני FOMC פורסמו פרוטוקולי פגישה. הדולר הקנדי ביצע ביצועים ממש גרועים באותו שלב, ונראה שהיחלשות נוספת מול הדולר האמריקאי הייתה סבירה.

כפי שראית בתרשים הראשון, הטכניקות של USD / CAD השתנו בפתאומיות. הצמד נסחר כעת מתחת לממוצע הנע שלו ל -200 יום, וגם לממוצע הנע האקספוננציאלי ל -20 יום. אחד הדברים החיוביים המעטים שאנו יכולים לומר על הזוג הזה כרגע הוא שהנר של היום מראה דחייה שורית מסוימת מאזור “התמיכה החזקה” אשר מסומן על ידי התיבה הכחולה והצהובה בתרשים הראשון במאמר זה..

זה המקום בו אנו צריכים להזעיק עזרה ופרספקטיבה רבה יותר מהזמן השבועי. אתה מבין, יש לנו בעיה קטנה כאן. הצמד עדיין נתמך כרגע, אך הוא נסחר מתחת לשני הממוצעים הנעים שציינתי זה עתה, מה שמעיד על חולשה. בואו נסתכל על התרשים השבועי:

2 אירועים חשובים שאתה צריך 3תרשים שבועי של USD / CAD

כאן אנו רואים נר שבועי שאיננו יכולים להרשות לעצמנו להתעלם ממנו – נר פינבר דוחה את הממוצע הנע האקספוננציאלי בן 20 השבועות. איתות דובי מוחלט. זה מתחיל להראות יותר ויותר דובי, לא היית אומר?

משהו אחר ששמתי לב אליו היום (שישי), הוא שהדולר הקנדי חזק יחסית ברגע שבו אנו משווים את הביצועים שלו מול הדולר האמריקאי לכמה ביצועים אחרים של מטבעות מרכזיים מול הדולר. לדוגמא, הלירה והדולר האוסטרלי הומרמו היום על ידי הדולר האמריקני, בעוד הדולר הקנדי עלה למעשה מול הדולר האמריקני, למרות שזה לא היה הרבה. האירו והפרנק השוויצרי ירדו גם מול הדולר, אם כי לא בצורה אגרסיבית כמו הפאונד והאוסי.

הנקודה שאני מעלה היא זו: הדולר הקנדי בדרך כלל חזק כרגע, והטכניים עברו שינוי משמעותי ביומיים האחרונים. אם אתה מקפיד על חשיפה ארוכה ל- USD / CAD, עליך להיזהר כאן, ואולי תהיה הזדמנות טובה לקצר זוג זה בשבועות הקרובים. בואו נסתכל על מערך המסחר בתרשים השבועי:

2 אירועים חשובים שאתה צריך 4תרשים שבועי של USD / CAD

הכניסה הקצרה צריכה להילקח בשיעור של 50% מנר האות (הנר האחרון בתרשים זה). הפסד להפסיק הוא כמה פיפס מעל לגובה הנר, ורווח הנטילה אמור להיקבע על 1.28274 מה שמקנה לנו יעד של קצת יותר משלוש פעמים את הפסד. זו מערך סחר אגרסיבי. אם אתה רוצה לסחור עם אישור נוסף, אתה תמיד יכול לסחור בהפסקה של הנר הנמוך עם הפסד עצירה מעל לגובה הנר. זה ידרוש הפסד עצירה גדול יותר, אם כי, ויגביל את יעד הרווח הפוטנציאלי שלך.

האירוע החשוב הראשון אתה צריך להיות מודע אליו בשבוע הקרוב, הוא נאומו של הנשיא האמריקני החדש, דונלד טראמפ, ביום שלישי בשעה 21:00 GMT. זה חשוב ביותר מכיוון שהשווקים הפיננסיים באמת רגישים לדבריו.

הסיכון השני לאירוע ברמה גבוהה מגיע בצורה של החלטת ריבית של בנק קנדה (BoC) ביום רביעי בשעה 15:00 GMT. זה יכול להעביר בכוח את הדולר הקנדי. צריכה להיות מסיבת עיתונאים או נאום של מושל ה- BoC, מר סטיבן פולוז, שילווה את החלטת השיעור, העלולה לגרום לתנודתיות רבה יותר מההחלטה עצמה. ה- BoC צפוי לשמור על שיעורם ללא שינוי על 0.5%, אך בואו נראה מה יקרה ביום רביעי.

 

זהב – ביצועים מרשימים!

2 אירועים חשובים שאתה צריך 5תרשים זהב יומי

מחיר הזהב עדיין מטפס. לאחר יום מסחר מרשים נוסף, שווי המתכת היקרה הזו הוא 1255.97 דולר לאונקיה דקה. כפי שציינתי קודם, זה היה מכשיר מצוין לסחר בשבוע האחרון בגלל התנועה הגונה כלפי מעלה. זה משנה כי זוגות FX רבים נסחרו די לצדדים באותה תקופה. אני ממש שמח שהתחלנו לספק לאחרונה אותות מסחר על זהב, שכן אני רואה בסחורה זו מכשיר פיננסי חשוב אשר לעתים קרובות מניב תנודתיות טובה ויכול להוות תוספת נהדרת לכל תיק.

הקו האופקי השחור בתרשים שלמעלה מסמן רמת נדנדה חשובה בה אנו יכולים לחפש אותות קנייה בימים ובשבועות הבאים. עם זאת, לא מובטח שהמחיר יבקר מחדש ברמה זו, אך אני מקווה שכן.

 

EUR / USD – פשוט משך את הדק

2 אירועים חשובים שאתה צריך 6תרשים EUR / USD יומי

הנר של היום שנדחה מה- 20-EMA הוא אות מכירה אטרקטיבי באמת לדעתי. העובדה שנר זה נסגר מתחת למחיר הפתיחה שלו, מוסיפה גם לחוזק האות הזה. ביצעתי שתי הזמנות שוק לפני כמה דקות, עם יעדים שונים. הפסדי העצירה הם כמה פיפס מעל לשיא של היום. כמו כן, ביצעתי הזמנת מגבלת מכירה ברמת 50% retracement של הנר של היום, גם עם הפסד עצירה מעל לשיא של היום. אם ברצונך לסחור בזוג זה בשבוע הבא, ייתכן שעדיין תהיה לך אפשרות להשתמש בהתקנה הספציפית הזו.

בהצלחה במסחר שלך!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me