banner
banner

איתותי מט”ח תקופת מושב בארה”ב, 2 בינואר – ייצור נותר במיתון עמוק באירופה, למרות שיפור קטן בדצמבר

השווקים לא היו בטוחים מה לעשות לאחר הבחירות בבריטניה וההסכם על הסכם שלב ראשון בין ארה”ב לסין, שיהיה רשמי בקרוב. לאחר האופטימיות הראשונית, הסוחרים חזרו עם רגליהם על הקרקע, והבינו ששני האירועים לא ישתנו הרבה, ומכאן פעולת המחירים השקטה במשך כמה שבועות, שהובילה לשבוע האחרון של 2019. תזרימי המזומנים השפיעו על השווקים ב בשבוע האחרון והשווקים פנו מול הדולר, כאשר הכסף זרם במיוחד למקלטים בטוחים, כגון זהב. כיום נראה כי השווקים סוחרים שוב את הרגש, שנראה חיובי, מכיוון שנכסי הסיכון מטפסים גבוה יותר בעוד שמקלטים בטוחים נסוגים..

היו לנו היום דוחות הייצור הסופיים שפורסמו מאירופה. ה נתוני דצמבר הראה שיפור קל, אך בכל זאת הייצור נותר עמוק בכיווץ. חברות ECB מסוימות הצביעו על התאוששות כלכלית, לאחר כמה זריקות ירוקות שראינו בנתונים לאחרונה, אך השיפור היה די אנמי ודיווחי הייצור של היום מראים בדיוק את זה. זה יהיה מאבק עלייה שמנסה להפוך את הכלכלה, במיוחד אם המכס האמריקני על יצרנים אירופיים יחל השנה.

המושב האירופי

  • חיבור הבורסה לשנחאי לונדון הושעה – רויטרס דיווחה כי סין השעתה זמנית את תכנית המניות של שנחאי-לונדון. הדו”ח מביא חמישה מקורות הבקיאים באומרו כי סין חסמה זמנית רישומים חוצי גבולות בין הבורסות בשנחאי ולונדון בגלל המתיחות הפוליטית עם בריטניה בנושא הונג קונג. משרד החוץ הסיני אמר כי הם אינם מודעים למפרט של השעיית קישור המניות. הם לא התייחסו לשאלות לגבי חתימה על עסקת סחר שלב 1.

  • PMI ייצור סופי בגוש האירו – קריאת הייצור הסופית של היום מצרפת, גרמניה וגוש היורו הגיעה מעט גבוהה יותר, בהשוואה לקריאה הראשונה, וגדלה בהתאמה 50.4, 43.7 ו -47.5 נקודות. באיטליה ובספרד, פעילות הייצור ירדה עוד יותר, כאשר מדד ה- PMI ירד ל 47.4 נקודות מ 47.5 בנובמבר ול 46.2 ספרד מ 47.6 נקודות.

  • PMI ייצור בבריטניה – בבריטניה הייצור תפס גבוה יותר ל -47.5 נקודות, אך זו עדיין מיתון. “תחום הייצור בבריטניה התחלף בסוף 2019. התפוקה צנחה בקצב המהיר ביותר מזה שבע וחצי שנים כאשר זרמי ההזמנות החדשות פחתו ומניות הבטיחות של הברקזיט צומצמו. עם ביקוש חלש והביטחון נותר מאופק, רכישת התשומות הוזלה בחדות וצמצום המשרות בחודש התשיעי ברציפות.

מושב ארה”ב

  • תביעות אבטלה ראשוניות בארה”ב – התביעות השבועיות הראשונות של ארה”ב בחוסר עבודה היו 222 אלף, לעומת 220 אלף צפויות. השבוע הקודם עמד על 222K אך תוקן גבוה יותר ל- 224K. התביעות המתמשכות הגיעו גם הן יותר ל 1728K לעומת 1680K צפויות.
  • קיצוץ משרות צ’לנג’ר בארה”ב – קיצוץ משרות המתמודדים בארה”ב לחודש דצמבר הסתכם ב -25.2%, לעומת 16.0% בנובמבר. הפיטורים ירדו ל -32.84 אלף, לעומת 44.57 אלף בנובמבר. זוהי חדשות חיוביות נוספות לתעסוקה בארה”ב.
  • אמון צרכני CB האמריקני – אמון הצרכנים של ה- CB האמריקני פורסם זה עתה. אמון היה אמור לזנק ל 128.0 נקודות בקרב הצרכן האמריקני. הוא אמנם השתפר ל 126.5 נקודות, לעומת 125.5 קודם לכן, אך בכל זאת החמיץ את הציפיות. המצב הנוכחי השתפר גם ל -170.0 נקודות, לעומת 166.9 נקודות בחודש שעבר. הציפיות ירדו אמנם, והגיעו ל -97.4 נקודות לעומת 97.9 בחודש שעבר.

מסחר באופק

בולני AUD / USD שוב

  • המגמה הייתה שורית במשך יותר מחודשיים
  • הפוך צובר תאוצה נוספת
  • 100 SMA מספק תמיכה
  • החיסרון למטה נראה שלם
100 SMA מחזיקים בתרשים H1

AUD / USD היה שורי מתחילת החודש, כאשר הדולר הפך לדובי, בדוח ייצור ISM אמריקני רך יותר, שהראה כי מגזר זה נפל עמוק יותר לכיווץ במהלך נובמבר. המומנטום הפוך דעך ובשבוע השלישי הזוג הזה נסוג נמוך יותר. אך הרגש השתפר עוד יותר לאחר שארה”ב וסין הסכימו על עסקת שלב ראשון וסייעו לנכסי סיכון, כגון שוקי המניות ודולר הסחורות..

בשבוע שעבר הדולר צנח נמוך יותר לקראת השנה החדשה וכתוצאה מכך AUD / USD הפך שורי עוד יותר למשך כשבוע. כיום, לעומת זאת, אנו רואים נסיגה בזוג זה, מכיוון ש- USD מוצא סוף סוף הצעות מחיר. אך 100 SMA (ירוק) החזיק את הירידה בתרשים ה- H1 וצמד זה הקפיץ את הממוצע הנע קודם לכן. המחיר לא בדיוק בורח אחרי ההקפצה, מה שנתן לנו קצת זמן לפתוח אות קנייה עכשיו, בתקווה שהמגמה העליונה תחדש בקרוב.

לסיכום

לאחר המסחר בדולר בשבוע שעבר, כאשר הסוחרים התאימו את עמדותיהם לשנה החדשה ותאגידים רב לאומיים העבירו מזומנים לאן שהם זקוקים לו, השווקים חזרו לסחור ברגשות. הדיווח כי סין השעתה זמנית את תכנית המניות של שנחאי-לונדון, סטה מעט את הרגש, ומכאן הירידה בנכסי הסיכון..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me