הדולר האמריקאי עובר נמוך יותר ליום המסחר האחרון של 2016, לירה שומרת על הטיה דובית

הימים האחרונים האלה הרגישו כמו יום רע בים העמוק. שוק המט”ח פשוט קיצץ חסר משמעות, דוחף מעלה ומטה הלוך ושוב.

 

היום חווינו גם יום לשווא למדי, עם הרבה זוגות מטבעות שמתקנים מעט, מה שאומר שסוחרי טרנד רבים לא נהנו מיום מסחר נהדר. אולי כמה מהם קיבלו כמה רשומות נהדרות על החזרות, אבל אני בטוח שסוחרים רבים החזירו היום רווחים.

 

באופן אישי, אני לא מאוכזב מימי המסחר האחרונים. ציפיתי לתנאי המסחר האיטיים האלה, וזה דבר נורמלי לתקופה הלא נזילה הזו של השנה. הייתי מוכן לפעולה, עם זאת, כי אתה אף פעם לא יודע מתי השוק הזה יתפרץ לתנודתיות קיצונית. בואו נראה אם ​​נוכל לזהות כמה הזדמנויות טובות להתחיל את השנה החדשה עם …

 

לירה ‘שבירה’ – GBP / USD

 

אני קורא לזה לירה שבירה מכיוון שמטבע זה פשוט כל כך שברירי כרגע ובאמת התפרק בשנתיים וחצי האחרונות – בהן הוא איבד 28.7 אחוזים אדירים מול הבאק. אם תסתכל על התרשים השבועי הזה של GBP / USD, תבין למה אני מתכוון:

 

תרשים שבועי GBP / USD

איזו ירידה מסיבית! כמובן שכל נושא הברקזיט הכביד מאוד על הלירה הבריטית וממשיך לפגוע במטבע זה.

 

מרבית המטבעות העיקריים עברו די טוב ביחס לדולר האמריקני כיום. הלירה אמנם הצליחה להדפיס יום שורי מול הדולר, אך התקדמותה הייתה ממש גרועה בהשוואה למטבעות הגדולים האחרים. עיין בתרשים היומי הזה של GBP / USD:


 

תרשים יומי של GBP / USD

תן לי להתקרב קצת …

 

תרשים יומי של GBP / USD

אני אוהב להסתכל על החוזק היחסי או החולשה של המטבע. זה לא בהכרח צריך להיות חישוב מהודר ומסובך. סוחר מנוסה יכול בקלות להרים את החוזק היחסי של המטבע על ידי סריקה דרך כמה תרשימים.

 

החולשה שאנו רואים בלירה יכולה להיות משהו שאנחנו יכולים להרוויח ממנו בשנה החדשה אם היא תימשך. אנא אל תמכור סתם את הלירה בעיוורון. אנחנו תמיד צריכים לסחור עם תוכנית ולחפש את ההזדמנויות האופטימליות ביותר להיכנס לשוק. ישנם יוצאים מן הכלל, כמובן – אם אתה עוסק בסחר ארוך טווח (שנקרא גם סחר במיקום), ברור שאתה לא צריך לתזמן את הכניסה שלך לפיפ האחרון. סוג מסחר זה כרוך בהפסד עצירה רחב ויעד שעשוי לקחת חודשים ואף שנים להגיע אליו.

 

בעיני, יהיה חשוב לראות שהזוג נשבר נמוך יותר ולהדפיס שפל רענן, למשל, בתרשים של 4 שעות. רק אז הייתי מסתכל שוב בכניסה קצרה. כרגע הזוג חוזר על חלק מההפסדים האחרונים שלו, אז אנחנו צריכים לראות את הדובים שוב מובילים לפני שנוכל לקרוא לזה בטוח לשחק בצד הקצר. במיוחד אני אוהב גישה זו בתקופה זו של השנה, בגלל תנאי המסחר הלא תקינים והנזילות הקלה. יש סוחרים שהיו רוצים להשתמש ב- retracement הנוכחי כדי להיכנס למחיר טוב יותר, כמובן.

 

דולר שוויצרי (USD / CHF)

 

למרות הירידה היום, אני עדיין אוהב את המבנה הטכני של הדולר / CHF. התמונה שאני מקבל של הזוג הזה היא עדיין שורית באופן מוחלט, ואני חושב שעדיין יש לנו דרך טובה ללכת במגמת השור הזו. הנה תרשים יומי של צמד המטבעות העיקרי הזה:

 

תרשים יומי USD / CHF

אני מאוד אוהב את אזור ההתנגדות לשעבר הזה שהפך לאזור של תמיכה. היו לנו כבר ארבע נגיעות מהאזור הזה בימי המסחר האחרונים, ובכל הזדמנות, השוק נסגר מעליו. אני לא אוהב את הקרבה החלשה של היום, אבל הפוך עדיין נראה לי מאוד אטרקטיבי. אם אזור התמיכה הכחול הזה מתקיים, יש סיכוי טוב לדחיפה חזקה יותר בימים ובשבועות הבאים.

 

אירועי חדשות ביום המסחר האחרון בשנה

 

מחר אין אירועי נתונים כלכליים חשובים שכדאי להזכיר. עם זאת, בריטניה וגרמניה נסגרות מוקדם מה שמנקז נזילות רבה מהשוק. זה והיעדר הנזילות הכללי עשויים להגביל את תנועת השוק מחר. זה לא מובטח, עם זאת, יתכן שיש תנודתיות משמעותית הנגרמת כתוצאה מהתזרים והתאמות התיקים. יש להתחשב גם בהשפעות האפשריות של גורמים חיצוניים, מכיוון שהדבר עלול לגרום לזעזועי שוק גם ביום המסחר האחרון של השנה. לדוגמא, אסונות טבע גדולים, אי וודאות פוליטית, מלחמות וכו ‘.

אם אתה סוחר מחר, בהצלחה! וכל טוב לשנת 2017 – שתהיה לכם שנה משגשגת במיוחד!!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map