banner
banner

איתותי מט”ח תקופת מושב ארה”ב, 21 ביוני – הסנטימנט מתדרדר עוד יותר, אך העלייה של GBP גבוהה יותר ב- BOE

אתמול לקח לרגע לשווקים לנשום כשהסנטימנט השתפר מעט. מטבעות המקלט הבטוח איבדו חלק מהרווחים שעשו בימים האחרונים ומטבעות הסיכון עצרו את הירידה. אבל השלווה לא ארכה זמן רב והיום השווקים חזרו לפאניקה. ממשלת איטליה בחרה בראש ועדת הכספים החדשה של הסנאט. למען האמת, אני לא בדיוק יודע מה המשמעות של הפוסט הזה מכיוון שהוא לא תפקיד שר האוצר, אבל השווקים לא אוהבים את זה, כי אלברטו בגנאי שנכנס לתפקיד הוא ספקן ביורו..

הוא אמר בעבר שהיורו היה מפלצת כלכלית ובגלל זה השווקים לא אוהבים אותו. אני לא יודע אם הוא עדיין שומר על ההשקפה הזו אבל השווקים הפיננסיים לא שוכחים את זה בקלות. אז המניות ומטבעות הסיכון גולשים היום.

המצב עם מדינות OPEC + מסקרן עד היום. מדינות שרוצות להגדיל את הייצור כמו סעודיה נותנות הערות חיוביות ואומרות כי המדינות האחרות שאינן רוצות להגדיל את תפוקת הנפט כמו איראן יקבלו את העסקה; לעומת זאת, איראן עדיין מסרבת להסכים. בנק אנגליה (BOE) שמר על שיעורי המדיניות ועל המדיניות ללא שינוי, אך ה- GBP גואה בכמה הערות נצי / פחות יונים.

 

המושב האירופי

פקיד איטלקי חדש – אלברטו בגנאי נבחר היום לראש ועדת הכספים של הסנאט. הוא ספקן ביורו ושהוא נבחר על ידי ממשלה שאמרה שאיטליה צריכה לעזוב את גוש האירו לפני כמה חודשים מצלצלת בפעמונים בקרב המשקיעים. אז, תחושת השוק ספגה מכה נוספת היום.

ישיבת OPEC ערב הסעודית רוצה להגדיל את תפוקת הנפט הגולמי במיליון חביות, שהיא יותר מהגידול של 300 עד 800 אלף שהוערכה בתחילת השבוע ומזכירות OPEC תומכת בכך. שמועות מסוימות מרמזות כי איראן עשויה ליפול בתור אם יושג הסכם, אך גורמים אירניים מתנגדים לכל הגדלת התפוקה. הודעות מעורבות ומבלבלות רבות שלחו את שמן להחליק נמוך יותר.

SNB משאיר שיעורים בהמתנה – הבנק הלאומי השוויצרי הותיר את הריבית והמדיניות המוניטרית ללא שינוי. אבל ההערות של הנשיא ג’ורדן נשמעו נשיות וה- CHF מטפס. לדבריו, הפרשי שיעורים עם גוש האירו הם חשובים, מה שאומר שה- SNB יעלה רק כאשר ה- ECB יעלה, בעוד יותר משנה..

פחות Dovish BOE בנק אנגליה השאיר את הריבית ללא שינוי כצפוי, אך העמיתים בעד העלאת ריבית עלו ל -3 לעומת 2 בעבר. ההצהרה גם הייתה קצת פחות יולדת. הייתי אומר נצי אבל כשהברקזיט הולך כמו שהוא הולך, אני לא חושב שה- BOE יכול להיות נצי ברגע זה.

ברקזיט – שר החוץ האירי אמר מוקדם יותר היום כי לא יהיה שום גבול בין צפון אירלנד ורפובליקת אירלנד. הוא אמר שבריטניה ניהל משא ומתן עם עצמו על הברקזיט. ההערה הזו פיצחה אותי כי זו האמת האולטימטיבית. כל דבר הברקזיט הזה מההתחלה נראה לי יותר כמו דיאלוג פנימי בבריטניה מאשר כל דבר אחר.

 

מושב ארה”ב

שר המסחר האמריקני – וילבור רוס עומד על החוטים ואומר כי “המטרה הסופית של טראמפ היא להסיר חסמי סחר ומכסים”. ובכן, הוא הולך בכיוון ההפוך די מהר ולכן ההערות האלה נשמעות מאוד סותרות את מה שאנחנו רואים. הוא מעיר עוד כמה הערות מצחיקות אבל אפרסם אותן בעדכון הבא שם אסביר אותן ביתר פירוט.

הבנקאים המרכזיים מדברים – היום יש לנו מושל ה- RBA לואו, מושל ה- BOJ קורודה, נשיא ה- ECB דראגי ויו”ר ה- FED פאוול הנאומים בליסבון בכנס. כפי שציינתי לעיל, איננו יודעים אם הם יגעו במדיניות המוניטרית מכיוון שהפורום עוסק בבנקאות מרכזית באופן כללי. אבל שמעתי היום שה- ECB מודאגת באמת ממלחמת הסחר, אז הם עשויים לגעת בנושא זה במקום.

מדד הייצור של פילי FED – מדד הייצור צפוי היה 28.9 נקודות, ירידה לעומת 34 נקודות בחודש שעבר. זה פספס את הציפיות והגיע ל -19.9 נקודות. ציפיות היצרנים צללו, אז האם באמת מלחמת הסחר שווה או שהיא פוגעת בעסק? תשובה די פשוטה, לא?

BOE קרני מדבר – מושל בנק אנגליה, מארק קרני, צפוי לדבר היום בערב. הוא היה צריך לערוך מסיבת עיתונאים לאחר פגישת BOE, אך במקום זאת הוא מדבר אחר הצהריים. ובכן, נראה מה יש לו לומר לאחר ההערות החיוביות מעטות שראינו על ההצהרה. אם גם הוא נשמע נצי, אני מצפה לגל שני של קנייה עבור GBP.

 

מסחר באופק

AUD / USD דובי

  • המגמה היא דובית
  • הסנטימנט הוא יונה
  • 50 SMA מספקים התנגדות
  • הפמוט הקודם נסגר כדוג’י

AUD / USD נמצא כעת מעל 50 SMA

עברנו זמן קצר על AUD / USD לפני זמן מה. זוג זה הלך והתגבר והוא מצא התנגדות ב- 50 SMA (צהוב). פמוט ה- H1 הקודם יצר דוג’י המהווה איתות לאחור. נסיגות מגמות כאלה הן הזדמנות טובה למכור. אמנם, המחיר קפץ כרגע מעל 50 SMA.

 

לסיכום

אז, סנטימנט השוק היה טפח היום, אך מטבעות הסיכון פשוט צמחו גבוה יותר. USD / JPY מועד, כך שזה לא הפוך ברגשות. יש לנו שני איתותי מט”ח למכור ב- NZD / USD ו- AUD / USD, אז אסתכל סביב לראות מה יקרה.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me