banner
banner

תחזית שבועית, 25 – 29 בינואר, 2021: אירועים כלכליים מובילים שצפוי השבוע

הדולר האמריקני הרחב יסתיים השבוע במסלול הדובי, כאשר הסוחרים ממשיכים לעודד את חנוכת ממשל ג’ו ביידן על ידי פנייה למטבעות מסוכנים יותר. הנשיא החדש של ארצות הברית, ג’ו ביידן, ממשיך לדחוף להוצאות נוספות של עד 2 טריליון דולר, וזה נתן דחיפה של מניות ארה”ב בין לילה וערער את הגרין-גב של מקום הבטיחות. בנוסף לכך, חבילת הגירוי של 1.9 טריליון COVID-19 שהציע ביידן בתחילת החודש תקבל את התמיכה הרפובליקנית הנדרשת בקונגרס, עובדה שהעלתה תקוות לגבי ההתאוששות הכלכלית בארה”ב ממגפת ה- COVID-19..

לפיכך, ההתפתחויות החיוביות ביחס לחבילת הגירוי של COVID-19 וחיסוני הנגיף נגד קורונה מילאו תפקיד מרכזי בהחלשת הדולר האמריקני. לעומת זאת, ההפסדים בגרינבאק עשויים להיות קצרי טווח, מכיוון שנתוני האבטלה בארה”ב שפורסמו לאחרונה הראו ירידה בתביעות הראשונות לחסרי עבודה. ראוי לזכור כי המהלכים המונעים מהסנטימנט הפחיתו את עליות הדולר האמריקני מאז שהדמוקרטים קיבלו את השליטה בקונגרס האמריקני בתחילת החודש..

במבט קדימה לשבוע הקרוב, סדרת הנאומים ותביעות אבטלה, יחד עם פרוטוקול הפגישות המדיניות המוניטרית של BoJ והצהרת FOMC, עשויים להניע הרבה כותרות בכדי להשאיר את השווקים בתנועה. בדף אחר יעקוב מקרוב אחר המתיחות הגיאו-פוליטית וכותרות נגיף העטרה (COVID-19), מכיוון שהם ימלאו תפקיד מפתח בקביעת רמות הסיכון בשוק..

האירועים הכלכליים המובילים לצפייה השבוע

1) – פרוטוקול פגישת המדיניות המוניטרית של BoJ – יום שני – 23:50 GMT

בנק יפן מפרסם בדרך כלל דוח זה, הבוחן את התנועות הכלכליות ביפן, מיד לאחר הפגישה בפועל. מטרת הפגישות היא לנתח את ההתפתחויות הכלכליות ביפן ומחוצה לה ביפן, דבר המצביע על מדיניות פיסקלית חדשה. עם זאת, השינויים בדוח זה נוטים להשפיע על תנודתיות JPY. במילים פשוטות, אם דקות ה- BoJ מספקות תחזית נצית על כלכלת יפן, היא נתפסת כשורית עבור ה- JPY; לעומת זאת, תחזית יונים נחשבת דובית.

2) – נאומו של נשיא ה- ECB Lagarde – יום שני – 3:45 GMT

כראש הבנק המרכזי באירופה, המנהל ריביות קצרות טווח, לגארד יש יותר השפעה על ערך האירו מכל אדם אחר. סוחרי שוק עוקבים מקרוב אחר נאומיה הפומביים, מכיוון שהם בדרך כלל מספקים רמזים מפורטים בנוגע למדיניות מוניטרית עתידית. לכן, אם לגארדה מציגה תחזית נצית על כלכלת אירופה, היא נתפסת כשורית ביורו, ואילו תחזית יונים נחשבת דובית..3) – מדד המחירים לצרכן של אוסטרליה (QoQ) – יום שלישי – 19:30 GMT

נתונים אלה מתפרסמים בדרך כלל על ידי ה- RBA ומפורסמים מחדש על ידי הלשכה הסטטיסטית האוסטרלית. זהו מדד לשינויים במחירים, המשווה את המחירים הקמעונאיים של סל קניות מייצג של מוצרים ושירותים. כפי שכולנו מודעים היטב, כוח הקנייה של אוסי מושפע לרעה מהאינפלציה. לכן, מדד המחירים לצרכן נתפס כמדד המפתח המודד אינפלציה ושינויים במגמות הרכישה. באופן כללי, קריאה כלפי מעלה נתפסת כשורית עבור ה- AUD; מהצד השני, קריאה נמוכה יותר נתפסת כדובית עבור המטבע האוסטרלי.

מהדורה קודמת

בפועל: 1.6%

DEV: 2.50

חסרונות: 1.5%

תאריך: 28/10/2020 00:30

4) – RBA חתוך ממוצע לצרכן (QoQ):

נתונים אלה מתפרסמים בדרך כלל על ידי ה- RBA ומפורסמים מחדש על ידי הלשכה האוסטרלית לסטטיסטיקה. זהו מחקר על תנועות המחירים, דרך השוואת המחירים הקמעונאיים של מבחר מייצג של מוצרים ושירותים. ההנחה היא שממוצע גזום הוא הממוצע המשוקלל של 70% המרכזיים בהתפלגות שינוי המחירים הרבעוני של כל רכיבי מדד המחירים לצרכן, כאשר השיעורים השנתיים מבוססים על חישובים רבעוניים מורכבים.

מהדורה קודמת

בפועל: 0.4%

DEV: 1.02

חסרונות: 0.3%

תאריך: 28/10/2020 00:30

5) – החלטת ריבית פד – יום רביעי – 14:00 GMT

בדומה לבנקים מרכזיים אחרים, גם בבנק המרכזי האמריקני מתקיימות ישיבות מדיניות כלכלית קבועה, במהלכן חברי הדירקטוריון מיישמים אמצעים שונים, והרלוונטיים ביותר הם שיעור הריבית שייגבה על הלוואות והקדמות לבנקים מסחריים. מועצת הנגידים של הפדרל ריזרב נפגשת במרווחים של 5 עד 8 שבועות, ולאחריה הם מודיעים על החלטותיהם האחרונות לגבי שיעורי הריבית. העלאות שערים נחשבות לסימן לאינפלציה בריאה, ולכן הן נוטות להגביר את המטבע המקומי, הדולר האמריקני. לעומת זאת, הורדת שיעורי ריבית נחשבת לסימן של צרות כלכליות ואינפלציוניות, אשר בתורן מחלישות את הירוק. אם השיעורים לא משתנים, תשומת הלב מופנית לטון הצהרת ה- FOMC.

מהדורה קודמת

בפועל: 0.25%

DEV: 0.00

חסרונות: 0.25%

תאריך: 16/12/2020 19:00

ii) הצהרת המדיניות המוניטרית של הפד:

מיד לאחר החלטת הריבית של הפד, ה- FOMC מפרסם את הצהרתו לגבי מדיניות מוניטרית. ההצהרה משפיעה בדרך כלל על התנודתיות של הדולר וקובעת מגמה חיובית או שלילית לטווח קצר. באופן כללי, תחזית נצית נתפסת כדוברית עבור הדולר האמריקני, והשקפה של יונים מובנת כשלילית או דובית..

מהדורה קודמת

DEV: 0.57

חסרונות: 50 K

תאריך: 17/12/2020 00:30

6) – תוצר מקדים מראש q / q – יום חמישי – 8:30 GMT

נתונים אלה מתפרסמים בדרך כלל על ידי הלשכה הכלכלית לניתוח כלכלי, המודדת את הערך הכספי של כל הסחורות, השירותים והמבנים המיוצרים במדינה בתקופה קבועה מראש. התוצר השנתי הוא מדד גס של פעילות השוק, מכיוון שהוא עוזר לאמוד את המהירות בה כלכלה של מדינה צומחת או מתכווצת. באופן כללי, מגמת עלייה מובנת כשורית עבור מטבע הדולר; לחלופין, קריאה נמוכה נתפסת כשלילית או דובית עבור המטבע האמריקאי.

מהדורה קודמת

בפועל: 33.4%

DEV: 0.39

חסרונות: 33.1%

תאריך: 22/12/2020 13:30ii) – שיעור אבטלה:נתונים אלה מתפרסמים בדרך כלל על ידי משרד הסטטיסטיקה לעבודה בארה”ב, המודד את מספר העובדים המובטלים חלקי סך כוח העבודה האזרחי. העלאות שערים מצביעות על היעדר התרחבות בשוק העבודה בארה”ב, הנוטה להחליש את כלכלת ארה”ב. קריאות נמוכות נתפסות אפוא כחיוביות או שוריות עבור המטבע האמריקאי; לעומת זאת, נתונים גבוהים נתפסים כ- USD שלילי (או דובי).

מהדורה קודמת

אמיתי: 900 K

DEV: -0.11

חסרונות: 910 K

7) – תוצר מקומי גולמי (MoM) – יום שישי – 8:30 GMT

הסטטיסטיקה של קנדה מפרסמת נתונים אלה, המהווים מדד לערך הכולל של כל הסחורות והשירותים המיוצרים בקנדה. התוצר מובן כמדד גס של הפעילות והבריאות הכלכלית של קנדה. במילים פשוטות, לנתון גבוה יש השפעה שורית על ה- CAD, ואילו נתונים נמוכים נחשבים שליליים עבור המטבע הקנדי.

מהדורה קודמת

בפועל: 0.4%

DEV: –

חסרונות: –

תאריך: 23/12/2020 13:30

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me