banner
banner

תקציר יומי, 25 בפברואר – כל מה שצריך לדעת על זהב!

בוקר טוב סוחרים,

זהב נסגר ב -1,804.74, לאחר שהציב שיא של 1,813.77, ושפל של 1,783.52. ה זהב המחירים ירדו במהלך הפגישה הראשונה ביום רביעי, ונותרו נמוכים יותר, אך בשעות המאוחרות, המתכת היקרה התאוששה, החזירה את כל ההפסדים וסיימה את היום באותה הרמה בה התחילה, מה שהביא לתנועה שטוחה להיום. עליית תשואות האוצר האמריקני הכבידה מאוד זהב, שנחשב לגידור מפני אינפלציה. הגרין-גב נכנס ללחץ ביום רביעי לאחר ההערות האחרונות של גורמי הפד, שאמרו כי הכלכלה רחוקה מיעדי האינפלציה והתעסוקה וכי יש דרך ארוכה להתאוששות. ההערות הללו שקלו את הדולר האמריקני, אך עליית תשואות האוצר האמריקני הגדילה את העלייה במתכת הצהובה ביום רביעי.

בחזית הנתונים, בשעה 20:00 GMT, נכנסו מכירות הבתים החדשות לחודש ינואר, דבר המצביע על עלייה ל -923 אלף, לעומת הצפי של 853 אלף, שתמכו בדולר האמריקני והוסיפו לירידה במחירי הזהב. ביום רביעי אמר מושל הפדרל ריזרב, לאל בריינארד, כי כלכלת ארה”ב רחוקה מיעדי הפדרל ריזרב לתעסוקה ולאינפלציה, והמדיניות המוניטרית תמשיך לספק תמיכה מלאה עד שתתקדם התקדמות נוספת בהעלאת האינפלציה ושיפור שוק העבודה לכל עובדים. לדבריה, ייקח זמן עד שיעמדו על יעדי האינפלציה והתעסוקה שקבע הפד. היא גם הוסיפה כי קובעי המדיניות מתבוננים מעבר לשיעור האבטלה הראשי בעת הערכת מצב הבריאות בשוק העבודה, וכי הוא מתאושש מהפנדמיה באופן לא אחיד..

על פי המסגרת החדשה שהוכרזה באוגוסט האחרון, פקידי הפד כבר לא יעלו את שיעורי הריבית כאשר שיעור האבטלה יהיה נמוך, בתחזית של אינפלציה גבוהה יותר, מה שיאפשר יותר זמן להחלים בשוק העבודה. בריינארד אמר כי בעת הערכת שוק העבודה, קובעי המדיניות יבדקו את השכר, את התעסוקה ביחס לאוכלוסייה ושיעור ההשתתפות בכוח העבודה, יחד עם המדדים האחרים. היא גם אמרה כי התמיכה תישאר במקומה עד שהאינפלציה תחזור למסלולה, קרוב ל -2% או מעל יעד זה.

יתר על כן, ביום רביעי אמר סגן יו”ר הפדרל ריזרב, ריצ’רד קלרידה, כי למרות הסיכונים החסרוניים מאוד לטווח הרחוק לכלכלת ארה”ב, כתוצאה ממגיפת הנגיף הכלילי, וגרסאות חדשות של הנגיף, הן ההקלה הפיסקלית. החבילה מהשנה שעברה והחיסונים היעילים הציבו את הטבלאות לצמיחה חזקה יותר ולסיכויים טובים יותר לכלכלה בשנת 2021 ואילך. לדבריו, הסיכויים המשופרים הפחיתו את סיכוני החיסרון של התחזית הכלכלית. הוא גם אישר כי הפד התחייב להשתמש במגוון הכלים של כלים כדי לתמוך בכלכלה ולעזור להבטיח שההחלמה מהפנדמיה תהיה חזקה ומהירה ככל האפשר..

יו”ר הפדרל ריזרב, ג’רום פאוול, החל ביום שלישי עדויות של הקונגרס. הוא הציג דו”ח בפני ועדת הבנקאות בסנאט ביום שלישי ונאם בפני ועדת השירותים הפיננסיים של הבית ביום רביעי. פאוול אמר כי האינפלציה רכה וכי כלכלת ארה”ב רחוקה מיעדי התעסוקה והאינפלציה של הפד. הוא גם צמצם את החששות האם החלטות המדיניות האחרונות וגידול בהוצאות הצרכנים לאחר הפנדמיה יובילו לאינפלציה גבוהה יותר. פאוול לא ציפה שייווצר מצב בו האינפלציה תגדל לרמות מטרידות.

לאחר מכן, תשואות האוצר האמריקני החלו לעלות ביום רביעי, כאשר שטר האוצר לעשר שנים הגיע ל -1.4%, שהיא הרמה הגבוהה ביותר מאז פברואר 2020. אג”ח האוצר ל -30 שנה עלתה והגיעה ל -2.25%. עליית תשואות האוצר ביום רביעי נתנה דחיפה למחירי המתכות הצהובות.

רמות טכניות יומיות:

התנגדות תמיכה

1,795.20 1,815.90

1,784.50 1,825.90

1,774.50 1,836.60

נקודת ציר: 1,805.20 במבט על הצד הטכני, המתכת הצהובה עדיין נסחרת עם הטיה דובית. זהב היה דובי חד ברמה של 1,785, בגלל דולר חזק יותר. המתכת הצהובה עשויה להתמודד עם התנגדות של 1,800 ו -1,806, ומתחת לזה נוכל לראות הטיה במכירה בזהב עד 1,785 ו -1,770. נראה שיש הטיה דובית חזקה, לכן עלינו לשקול לקחת עסקאות מכירה מתחת לרמת 1,805 כיום. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me