איתותי מט”ח תקופת מושב ארה”ב, 27 בנובמבר – תוצר חיובי והזמנות סחורות עמידות מארה”ב

היום היה יום שקט נוסף, כאשר השווקים ממתינים לנתונים כלכליים חשובים שיצאו לאור, כמו גם השלמת העסקה בשלב הראשון. הפעולה הרבה ביותר התרחשה בזוגות GBP, מכיוון שסקרי בחירות בבריטניה מניעים את המטבע הזה. GBP / USD טיפס היום סביב 60 פיפס, אך הוא מתהפך כעת. לעומת זאת, האוסטרלי הוחלף מוקדם יותר הבוקר, לאחר שווסטפאק קראה לשתי הפחתות ריביות נוספות ב- RBA בשנה הבאה עם גם QE. באירופה אושרה רשמית אורסולה פון דר ליין כנשיאה הבא של הנציבות האירופית.

אף על פי כן, אירועי המט”ח החשובים ביותר היום היו דוחות הזמנות של תוצר וסחורות עמידות מארה”ב. הזמנות הכותרות והליבה רשמו ירידות גדולות בספטמבר, כפי שהראה הדו”ח שפורסם בחודש שעבר. אבל, הדו”ח של היום הראה א תפנית גדולה במכירות במהלך אוקטובר, כאשר הזמנות הכותרת והליבה הן קופצות בשיעור של 0.6%. גם דוח התוצר היה טוב מהצפוי. ה כלכלת ארה”ב התרחבה ב -2.1% (שנתית) ברבעון השלישי, כנגד ציפיות של 1.9%, אז אני די בטוח שדונלד טראמפ צריך להיות די מרוצה מהנתונים האלה.

המושב האירופי

 • מחירי יבוא גרמניים – מחירי היבוא היו שליליים בגרמניה במשך ארבעה מתוך חמשת החודשים האחרונים. אבל בספטמבר הם הפכו חיוביים והציגו עלייה של 0.6%. אמנם המחירים היו צפויים להיות שליליים שוב באוקטובר ולרדת ב -0.2%. הם אמנם ירדו, אך ב 0.1% בלבד, אם כי זה הופך לחמישה חודשים שליליים. אז אינפלציית מדד המחירים לצרכן תושפע מכך באופן שלילי.
 • נובאק ברוסיה לא מראה נכונות לצמצם את ייצור הנפט בהמשך על ידי הרוסים שר האנרגיה הרוסי נובאק התייחס מוקדם יותר הבוקר כי OPEC + יקבע סדר יום סטנדרטי בפגישה בשבוע הבא. OPEC + לדון בתאימות ובתחזיות השוק בפגישה. לכן, הוא מודיע לשווקים שרוסיה לא אוהבת קיצוץ נוסף בתפוקת הנפט.
 • שיעורים להישאר נמוכים לאורך זמן על פי הנתיב של ECB – הכלכלן הראשי של ה- ECB, פיליפ ליין, הביא כמה הערות בנוגע למדיניות המוניטרית בגוש האירו. הוא נגע בקצרה באינפלציה, בצמיחת האשראי ובמדיניות המוניטרית. להלן הערותיו:
 • אכפת לבנק המרכזי
 • גידול האשראי באזור האירו ממשיך להיות הגון
 • העברת מדיניות עובדת
 • עדיין לא הגעת לשיעור ההיפוך

לדבריו, “אכפת לו באותה מידה מאינפלציה נמוכה מדי או גבוהה מדי”, אבל אני לא חושב שהוא וה- ECB יצטרכו לדאוג לאינפלציה גבוהה במשך זמן רב מאוד. האינפלציה צפויה לתקתק יותר כאשר הדו”ח ייצא בשבוע הבא, הן מדד הליבה והן מדד המחירים לצרכן (מדד המחירים לצרכן), אך הוא עדיין נשאר נמוך מאוד..

העברת המדיניות עובדת, לדבריו, ומשמעותה שלסבב ההקלות הכספיות האחרונות שהודיעו עליו בפגישה בספטמבר יש השפעה חיובית. אני חושב שמוקדם להזכיר את זה, מכיוון ש- ECB הפעילה מחדש את תוכנית QE החודש. שיעור ההיפוך טרם הושג, ולכן המשמעות היא שהם יגרמו לשיעורים שליליים לאורך זמן והם עשויים אפילו להפחית עוד יותר. האירו לא אכפת לו הרבה, כמו EUR / USD נשאר יציב.

מושב ארה”ב

 • דוח התוצר האמריקני – דוח התוצר פורסם. הציפיות היו לסימון נמוך יותר ל -1.9% ברבעון השלישי, לעומת 2.0% ברבעון השני. אבל התוצר התרחב ב -2.1% במקום על בסיס שנתי. הצריכה האישית נותרה ללא שינוי על 2.9%, לעומת ירידה קטנה ל -2.8% הצפויה. הצריכה האישית הוסיפה 1.97%, לעומת 1.93% בדוח המקדים. ההשקעה הפרטית הגולמית הוציאה -0.01 עמ ‘מהתמ”ג, ועדיין פחות מ -0.27 עמ’ בדוח המקדים. מלאי +0.17 עמ ‘לעומת -0.05 עמ’ בדוח מקדים. ייצוא נטו -0.11 עמ ‘לעומת -0.08 עמ’ בדוח מקדים.
 • מדד המחירים האמריקני PCE ותביעות אבטלה – מדד מחירי התמ”ג תקף גבוה ל -1.8% לעומת 1.7% הצפוי. אולם PCE הליבה התקתק ל -2.1% לעומת 2.2% הצפוי. תביעות האבטלה היו צפויות לרדת מ 227 אל 223 אלף החודש, אך הן גברו על הציפיות וירדו עוד יותר ל 213 אלף..
 • לָנוּ הזמנות מוצרים עמידים – דוח הזמנות מוצרים עמידים פורסם. הזמנות הכותרות היו צפויות לרדת שוב ב 0.5% בחודש אוקטובר, לאחר ירידה של 1.2% בספטמבר. אבל הם גברו על הציפיות וגדלו בחודש שעבר ב -0.6%. צווי הליבה היו צפויים לעלות ב -0.2%, אך הם גם היכו את ההערכות והציגו במקום עלייה של 0.6%. החודש הקודם עמד על -1.2%, אך תוקן ל -1.4%. הזמנות סחורות הון אינן הגנה באוויר + 1.2% לעומת -0.2% צפויות. משלוחי סחורות הון ללא הגנה באוויר הגיעו ל + 0.8% לעומת -0.2% הצפוי. פריור עמד על -0.7%, אך תוקן ל -0.8%.

מסחר באופק

שורי [[EUR / GBP]

 • המגמה הייתה דובית במשך חודשים
 • המסלול החוזר גבוה יותר הושלם
 • היסודות מצביעים בהמשך
 • תואר שני MA מספקים התנגדות איתנה

50 ו- 100 SMAs עושים עבודה נהדרת כהתנגדות

EUR / GBP היה צפוי מאוד. זה הפך להיות דובי באמצע אוגוסט ומאז התנועה הייתה דרך אחת בלבד. צמד זה איבד סביב 800 פיפס מלמעלה למטה וכעת המחיר נסחר קרוב לתחתית. במהלך הירידה, הממוצעים הנעים עשו עבודה טובה במתן התנגדות בזמן משיכות ודחיקת המחיר נמוך יותר. היו לנו לא מעט עסקאות שהתנגדו היטב במהלך הירידה הזו. כמעט כל העסקאות שלנו כאן היו אותות מכירה, מן הסתם. מכרנו רטרס לממוצעים נעים, במיוחד בשבוע האחרון של אוקטובר והחודש.

50 SMA (צהוב) מספק התנגדות מוצקה במהלך החודש האחרון בערך, כל כך הרבה פעמים. כאשר הקונים דחקו מעליו, 100 SMA (ירוק) תפס את מקומו והפך את המחיר למטה. אתמול ראינו מעקב אחר גבוה יותר בתרשים מסגרת הזמן של H4, לאחר שסקירה אחת הראתה צמצום של קונסרבטיבים בבריטניה, מה שפגע מעט ברגש סביב GBP. אבל, 100 SMA החזירו חזק שוב ואחרי כמה פמוטים קטנים של דוג’י, הזוג הזה התהפך למטה. החמצנו את ההזדמנות הזו, אבל אני לא יכול לנצח את עצמי יותר מדי בעניין, מכיוון שמערך הגרפים ההפוך נוצר במהלך הלילות. בכל מקרה, זו התמונה ביורו / ליש”ט והנסיונות ל -50 או 100 חברות SMA צריכות להציע הזדמנויות מכירה נהדרות.

לסיכום

השווקים ממשיכים להישאר שקטים מאוד גם היום, כאשר הסוחרים יוצאים לסוף שבוע ארוך בארה”ב שיחל מחר. הדולר התחיל לעשות מהלך, ועלה גבוה יותר לעומת רוב המטבעות העיקריים לאחר דוחות ההזמנות של התוצר החיובי והסחורה הקיימת, אך המהלך עדיין איטי מאוד.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map