banner
banner

תקופת מט”ח של מושב ארה”ב, 27 במרץ – סנטימנט הסיכון גורם לחזרה ולהפוך לחיובי במושב האירופי

במהלך המחצית השנייה של השבוע שעבר הסנטימנט הפך לשלילי באמת בשווקים הפיננסיים ושווקי המניות ירדו במידה ניכרת בזמן שנכסי מקלט בטוח כמו זהב ו- JPY התגברו. למרות שהשבוע התחיל הסנטימנט להשתפר ולמרות שהיה זהיר, השווקים התהפכו שוב, אם כי לאט. אבל היום ראינו שינוי נוסף ברגש השוק במהלך המושב האירופי. שוקי המניות צנחו ביותר מ- 100 פיפס בגלל זה ו- USD / JPY ירד בכמעט 50 פיפס. לא היה שום דבר שיכול היה לעורר את השינוי הזה, אבל זה מה שהשווקים עושים כשהם נסערים. אתה לא צריך שום דבר כדי לעורר בהלה.

עם זאת, הרגש התחלף שוב והמדדים התאוששו די טוב בשעות האחרונות. אז הדברים חזרו למקום בו השארנו אותם אתמול. הנתונים הכלכליים היו די קלים היום, אם כי היו לנו מריו דראגי וכמה חברי ECB אחרים שהעירו הערות, וחזרו על השינוי היונה במדיניות המוניטרית של ה- ECB בתחילת החודש. דראגי אכן נשמע סוג של ביטחון בכלכלה המקומית ובאינפלציה, אך עם המספרים שראינו לאחרונה מגוש האירו, לא הייתי. היורו קפץ 20 פיפס אבל עכשיו הוא חזר למטה. סאגת הברקזיט ממשיכה עם מספר חברי פרלמנט שמרניים ומפלגת DUP שעדיין מתנגדים לעסקה של תרזה מיי..

מושב אירופי

  • נשיא ה- ECB דראגי מדבר נשיא הבנק המרכזי האירופי מריו דראגי נאם מוקדם יותר היום בפרנקפורט ואמר כי הסיכונים לתחזית נותרים מוטות כלפי מטה, אך ל- ECB לא חסרים מכשירים למסירת המנדט. השפעות הייסוף בשער החליפין התהפכו כעת והתיקון הרך לא בהכרח מבשר על צניחה רצינית. הכלכלה המקומית נותרה עמידה יחסית והוא נותר בטוח שההתכנסות המתמשכת של האינפלציה אל היעד נדחתה ולא הוצאה מהפסים. בעיקר יונה עם כמה גוונים חיוביים.
  • יותר חברי ECB מדברים – הכלכלן הראשי של ה- ECB, פיטר פראט, שעוזב בקרוב, נאם הבוקר גם בפרנקפורט ואמר שיש רק כל כך הרבה שהמדיניות המוניטרית יכולה לעשות. הבנק האירופי ערני לסיכונים שליליים וערוך למקרי עלול להיווצר. כל המכשירים נותרים זמינים לאחר החזרה להנחיות שיעור ככלי מדיניות עיקרי. הוא בוטה יותר אבל הוא עוזב את ה- ECB כך שהוא לא צריך לעטוף את זה יפה כמו שדראגי עשה. דה גינדוס אמר גם כי גוש האירו אינו חסין מפני זליגה מאזורים אחרים, אך מתעקש כי יש רק זליגה מוגבלת ממדיניות מוניטרית של הפד לאינפלציה ותפוקה בגוש האירו..
  • CBI מימש מכירות – מדד המכירות של ה- CBI הפך שלילי בדצמבר וירד ל -13 נקודות כאשר הסנטימנט הידרדר באותו חודש עקב עסקת הברקזיט הכושלת. בינואר ובפברואר המדד הזה נשאר על 0 נקודות. בחודש מרץ, אינדיקטור זה היה צפוי לעלות ל -5 נקודות אך הוא הגיע ל -13 נקודות שמראה את המגמות השליליות בענף הקמעונאות והסיטונאות של כלכלת בריטניה..
  • יישומי משכנתא ל- MBA בארה”ב – בקשות המשכנתא ל- MBA בארה”ב עלו ב -8.9% בשבוע שהסתיים ב -22, לעומת 1.6% בעבר. מדד הרכישה עלה ל -267.5 נקודות לעומת 251.5 קודם לכן, מדד השוק צמח גם הוא ל -424.6 נקודות לעומת 390.0 בשבוע הקודם, בעוד שמדד המימון מחדש צנח ל -1,289.5 נקודות מ -1,146.8..

מושב ארה”ב

  • מאזן סחר בארה”ב – בדצמבר, גירעון הסחר האמריקני הביא לירידה פתאומית שהיא דבר חיובי, אך הגידול בינואר היה כפול מזה של דצמבר והגירעון צמח ל -58.8 מיליארד דולר. הדו”ח של היום אשר לחודש פברואר היה צפוי להציג ירידה קטנה אך המספר בפועל ירד בהרבה – 51.1 מיליארד דולר לעומת – 57.2 מיליארד דולר צפוי. זה אמור לספק את דונלד טראמפ במידה מסוימת.
  • מאזן סחר קנדי – בקנדה הגירעון במסחר גדל בחודשים האחרונים. בינואר היא קפצה ל -4.6 מיליארד דולר שתוקנה נמוך יותר ל -4.8 מיליארד דולר. הדו”ח של היום צפוי היה להראות ירידה קטנה בגירעון לחודש פברואר ל – 3.5 מיליארד דולר, אך המספר בפועל לאותו החודש הגיע ל – 4.2 מיליארד דולר, ולכן ירידה לעומת החודש הקודם אך החמצה בציפיות.
  • חשבון שוטף בארה”ב – דוח החשבון השוטף האמריקני המציג את ההבדל בערך בין סחורות מיובאות ומיוצאות, שירותים, תזרימי הכנסה והעברות חד צדדיות ברבעון הקודם, ירד מכ- 100 מיליארד דולר בסוף 2017 ל- 125 מיליארד דולר ברבעון השלישי של בשנה שעברה, שתוקנה נמוך יותר ל – 127 מיליארד דולר כיום. ברבעון הרביעי של 2018 צפוי הגירעון בחשבון השוטף לעלות ל -130 מיליארד דולר, אך הוא החמיץ את הציפיות וצמח עוד יותר ל -134 מיליארד דולר. אני מניח שהשמחה של טראמפ מהגירעון המסחרי היורד לא ארכה זמן רב.

בולני NZD / USD

  1. המגמה הפכה להיות דובית
  2. ה- RBNZ הפך אמש לטבל
  3. נכסי סיכון נמצאים תחת לחץ
NZD / USD loרחוב יותר מ -120 פיפס אמש

בעוד שנכסי הסיכון הפכו דוביים מאז אמצע השבוע שעבר, ה- NZD / USD החזיק מעמד די טוב ועדיין טחון גבוה יותר עד אתמול בלילה, כאשר בנק המילואים של ניו זילנד סוף סוף הרג כל תקווה שהיו לקונים. הם הפכו יונים בעקבות בנקים מרכזיים גדולים אחרים, שעומדים כעת על 5, וה- NZD איבדה כ -120 פיפס. עכשיו התמונה נראית דובית למדי עבור NZD / USD ואנחנו מנסים להתקצר על זוג זה, אבל נמתין עם מעקב חוזר גבוה יותר, כנראה כאשר 20 SMA (אפור) יתעדכן עם המחיר..

לסיכום

בסדר, הסנטימנט הפך שוב לשלילי כאשר כתבתי את תקציר המט”ח ושוקי המניות התהפכו שוב בזמן שמטבעות מקלט בטוח מטפסים. אמנם, השווקים עדיין נראים לא בטוחים כיום כשהסנטימנט משתנה קדימה ואחורה, אז היזהר בעת המסחר שם משום ששווקים ממשיכים לשנות את ההטיה שלהם..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me