banner
banner

תקופת מט”ח של מושב ארה”ב, 28 ביוני – אף אחד לא הולך לשום מקום עד לסיום פסגת ה- G20

הרבה קורה ביחס לשווקים הפיננסיים בחודשים האחרונים. הכלכלה העולמית החלה להידרדר שוב לאחר תקומה קצרה ברבעון הראשון וברבעון השני, ההאטה הכלכלית העולמית החזירה את עצמה לקצב נוסף, כאשר הכלכלה האמריקאית החזיקה מעמד היטב בשנת 2018, כעת מצטרף לשאר הכלכלות הגדולות. מלחמת הסחר עם סין התגברה גם בחודשיים האחרונים שפגעה ברגשות בשווקים הפיננסיים, בעוד שמתחים גיאופוליטיים בין ארה”ב לאיראן כמעט הביאו למלחמה נוספת במזרח התיכון. אז, השווקים הפיננסיים היו קצת קדחתניים במהלך החודשיים האלה.

אבל עכשיו סוף סוף פסגת ה- G20 כאן, שאמורה לתת לנו קצת בהירות לאן הדברים עשויים להיות מועדים בחודשים הקרובים. הנושא העיקרי של פסגה זו הוא הפגישה בין נשיא ארה”ב טראמפ למקבילה הסינית שי. לסין יש כל עין על הפגישה הזו, ומנסה להשיג הפסקה מהתעריפים אבל שום דבר לא בטוח. שר הסחר האמריקני מנוצ’ין אכן אמר כי עסקת הסחר מבוצעת ב 90%, אך בדיוק כמו עסקת הברקזיט שהושלמה ב 95%, זה 5% או 10% שהכי חשוב. אז כל הנושאים הללו, כולל הברקזיט והפרלמנט האירופי, יידונו בפסגה זו וכולם מחכים לראות מה יוחלט לפני שהם ינקטו צד כלשהו בשווקים הפיננסיים, ולכן פעולת המחירים הייתה מינימלית כיום.

מושב אירופי

 • הוצאה לצרכן צרפתית ומדד המחירים לצרכן מקדים – ההוצאות הצרכניות פחתו בשלושה מתוך חמשת החודשים האחרונים מאז דצמבר אשתקד, שכן הכלכלה הצרפתית נחלשה במידה ניכרת. אמנם, החודשיים האחרונים היו חיוביים, כאשר ההוצאות גדלו ב -0.8% במרץ כפי שהראה הדו”ח בחודש שעבר, אך תוקנה היום בהרבה יותר נמוכה ל -0.3%. הדו”ח של היום שהיה לחודש מאי היה צפוי להציג עלייה של 0.2% בהוצאות הצרכנים אך הגיע ל -0.4%, וזה חיובי. האינפלציה במדד המחירים לצרכן לחודש זה גברה גם על הציפיות של 0.0% ובמקום זאת צמחה ב 0.2%, אך בחודש שעבר תוקנה נמוכה מ 0.2% ל 0.1%.
 • תוצר בבריטניה – התוצר הסופי הסופי של בריטניה ברבעון הראשון יצא כצפוי היום והראה קצב צמיחה של 0.5%. התוצר הכללי גבוה יותר בהשוואה לרבעון המקביל לפני שנה, התוצר בבריטניה גדל ב -1.8% לרבעון הראשון (ינואר עד מרץ) 2019, לעומת 1.4% בשנה לרבעון 4 (אוקטובר עד דצמבר) 2018. זהו אישור לכך שכלכלת בריטניה החזיקה מעמד ברבעון הראשון, אך הרבעון השני יהיה בעייתי. הגירעון בחשבון השוטף היה צפוי לגדול מכ -23 מיליארד ל -32 מיליארד ליש”ט, אך הוא הגיע ל -30 מיליארד.
 • מדד המחירים לצרכן בשנה האירופית – דוח האינפלציה מגוש האירו פורסם הבוקר והמחירים לצרכן הכותרת נותרו ללא שינוי ועמדו על 1.2%. אך מדד המחירים לצרכן החשוב יותר עלה ב -3 נקודות והגיע ל -1.1% לעומת 1.0% הצפוי ועלה מ -0.8% בחודש שעבר. זהו מהפך מהיר לאחר צלילת האינפלציה בחודש שעבר, שהיא חיובית עבור האירו וה- ECB. למרות שזה לא מספר נהדר, לפחות מדד המחירים לצרכן ליבה עבר מעל 1.0% שהוא היעד המינימלי והקו האדום של הבנק המרכזי לבנק..
 • מחיר אימוני מדד לאיטלקי – האינפלציה הייתה חיובית השנה באיטליה, אם כי בחודש שעבר תוקנה נמוכה יותר ל -0.0% לעומת 0.1%. אבל החודש ראינו עוד מספר חיובי. מדד המחירים לצרכן האיטלקי גבר גם על הציפיות של 0.0% והגיע החודש ל -0.2%. גם אינפלציית השנה עלתה עלייה של 0.8% לעומת 0.7% צפויה.
 • תשומת הלב של סין היא בפגישת טראמפ-שי – משרד החוץ של סין אמר הבוקר כי הם ישחררו מידע על פגישת טראמפ ושי בזמן. סין מקווה שארה”ב וסין ייפגשו זו עם זו באמצע הדרך, אך כפי שאמרתי בעבר, אין חצי דרך במצב זה.

מושב ארה”ב

 • ציוצים של טראמפ בשוק המניות – נשיא ארה”ב דונלד טראמפ נמצא ביפן, לכן צפו שהציוץ שלו ייצא מוקדם מהרגיל בסוף השבוע. הוא כבר צייץ היום: “שוק המניות עלה באופן מאסיבי מהיום שאחרי זכייתי בבחירות, עד ליום כניסתי לתפקיד, בגלל ההתלהבות מהעובדה שאני הולך להיות נשיא. חייבים לזכות אותי את העלייה הגדולה הזו בשוק המניות. אם הילארי תנצח – התרסקות גדולה! ”
 • תוצר קנדי – דוח התוצר מקנדה פורסם לפני זמן מה והתוצר התרחב ב- 0.3% באפריל, לעומת 0.2% הצפוי. תוצר השנה התוצר עמד על 1.5% +, וציפיות חסרות של 1.6% צפויות, אך תקף גבוה יותר מהחודש שעבר ועמד על 1.4%. מוצרי הייצור הראו עלייה של 0.4% בחודש אפריל, בהשוואה ל- 0.8% בחודש מרץ. מגזר ייצור השירותים עלה ב + 0.2% לעומת + 0.4% במרץ. מדד מחירי חומרי הגלם (RMPI) ירד ב -2.3%, וזה טוב יותר מהירידה הצפויה ב -3%. אמנם, זה בא לאחר זינוק חזק של 5.6% במרץ. התוצר היה התכווצות בקנדה בחודשים האחרונים של 2018, אך כעת נראה שמתגבשת חיובית, שהיא חיובית עבור ה- CAD. USD / CAD איבד 20 פיפס לאחר פרסום דוח התוצר, אך הוא מחזיר חלק מההפסדים כעת.
 • הוצאות והכנסות אישיות בארה”ב – ההוצאות האישיות היו חלשות למדי בתחילת השנה, שהושפעה גם מהשבתת הממשלה. אמנם, בשלושת החודשים האחרונים הוצאות הצטברו ומספר החודש שעבר שהיה לחודש אפריל תוקן גבוה יותר ל -0.6% לעומת 0.3% בתחילה. ההוצאות היו צפויות להראות עלייה של 0.5% לחודש מאי, אך החמיצו את הציפיות שהגיעו ל -0.4%, וזה בכל זאת מספר טוב. גם ההכנסה האישית יצאה חיובית והציגה 0.5% בחודש מאי לעומת 0.3% הצפויה, בדיוק כמו באפריל.

דוּבִּי USD / CAD

 1. החיסרון הגבוה הושלם בתרשים H4
 2. אנשי תואר שני דוחפים את הזוג הזה למטה
 3. היסודות הם דובי עבור זוג זה

הנסיגות היו ממש חלשות השבוע

USD / CAD הפך לדובי בשבוע שעבר, במיוחד לאחר פגישת FED ביום רביעי שעבר ואיבד כ -350 פיפס מלמעלה למטה במהלך תקופה זו. העלייה במחירי הנפט הגולמי סייעה גם ל- CAD, שנשאר שורי כעת, עם USD / CAD שנותר דובי. היסודות מצביעים גם הם כלפי מטה וקריאת התוצר החיובית של היום מקנדה שלחה לצמד זה 20 פיפס גבוהים יותר. הממוצעים הנעים גם דוחפים את המחיר נמוך יותר, אז הכל צועק דובי עבור הזוג הזה.

לסיכום

פסגת ה- G20 כבר החלה אך עדיין לא קיבלנו משם הודעות משמעותיות. אני מניח שהם עושים את טקסי האדיבות היום לפני שמתחילים השיחות המבוגרות. טראמפ צייץ בטוויטר על העצרת בשוקי המניות היום, אך אם הוא ונשיא סין שי לא יגיעו לעסקה בסוף השבוע, שוקי המניות יחזרו להיות דוביים, וזה יהיה מצחיק. אבל, בואו נקווה לטוב.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me