banner
banner

3 שלבים להכנתו במט”ח: 1) – בצע את המינימום / לשרוד; 2) – עשו את האפשרי / נצחו כשתוכלו; 3) – אז עשה את הבלתי אפשרי / הפוך לזוכה עקבי

אנשים רבים, כאשר הם מתחילים לסחור בפעם הראשונה, מנסים לקפוץ על צעדי האבולוציה ומצפים להרוויח מיליונים די מהר. הם מנסים להשיג עסקאות מנצחות בזו אחר זו וכשלא, הם נחרדים ולעתים קרובות מדוכאים. אם הדברים מתחילים להשתבש, הם מתחילים לשנות את אסטרטגיות המסחר שלהם ומתבלבלים, אפילו סוחרים מנוסים מתבלבלים ומתחילים להטיל ספק באסטרטגיות שלהם ואת עצמם כאשר הם עוברים תקופה קשה. אך בדרך כלל הבעיה היא שאנו מדלגים על שלבים להתנסות כאשר אנו חדשים, ואנחנו מדלגים על שלבי עסקאות כאשר אנו מנוסים.

שלושה צעדים שכל סוחר חדש וכל סחר חדש יצליחו

בצע את המינימום / לשרוד

עבור סוחרים חדשים, הדבר הראשון שהם צריכים לחשוב עליו הוא לשרוד. רבים “ממריאים עם עלוקה מעל לטלן”, כנאמר, ושואפים להצליח בן לילה. חלקם מכפילים ומשלשים את עמדותיהם לאחר שאיבדו עסקאות במטרה להשיג את מה שהפסידו וחלקם יותר; יש המפקפקים בכל דבר ומשנים אסטרטגיות כמו שאנשים משנים מספרי טלפון. באמת, מה רע באותם אנשים שמחליפים מספרי טלפון בכל חודש? אבל מה שהם חייבים לעשות זה המינימום, פשוט לשרוד. אם לא תפסיד בסופו של דבר תזכה, נכון? עליהם לנסות למנוע מעצמם לאבד עסקאות. פירוש הדבר לקחת בחשבון היבטים שונים של עסקיהם. מה שלוקח אותנו למינימום הנדרש לסוחרים מנוסים.

עבור סוחרים מנוסים כל סחר חדש הוא כמו סוחר חדש. בטח שאנחנו יודעים דבר או שניים, אבל שום סחר אינו דומה לכל דבר אחר. לכן, בראש ובראשונה עלינו לבדוק את הדברים האפשריים שעשויים לגרום לסחר להשתבש ולנסות לחסל אותם. מהם הדברים האלה?

  • בחר את החלק התחתון בזהירות – כשמנסים להיכנס למסחר, עלינו לבחון אינדיקטורים עיקריים כמו רמות תמיכה והתנגדות, ממוצעים נעים, קווי מגמה וכו ‘. אינדיקטורים אלה הם המקום בו עסקאות מתהפכות או מתחילה מגמה. עלינו לחכות עד שהמחיר יגיע לאינדיקטורים אלה ולא למהר לסחור.
  • קבל אישור על היפוך – אם המחיר יגיע לאחד או יותר מהמדדים הללו אם הם מקובצים בצמוד זה לזה, עלינו לקבל אישור שזהו סוף החזר, בהנחה שאנחנו רוצים ללכת עם המגמה. אישור טוב יהיה המחוון הסטוכסטי הנמכר יתר על המידה באותה תקופה או פמוטים הפוכים כמו דוג’י, סיכות, פטישים וכו ‘..
  • צפו בפעולת המחיר כמו כן, עלינו לראות באיזה צד הסנטימנט הוא החזק ביותר. כאשר נכס נמצא במגמה שורית ונמשך לאינדיקטור תמיכה כגון 50 SMA (צהוב) ב- [[DAX30] הגרמני], עלינו לצפות בפעולת המחיר למשך זמן מה כדי לראות אם המומנטום הדובי הסתיים. אם הקונים לא משפילים חדשים, זה סימן שהמומנטום עשוי לעבור לעלייה.
  • תן לסחר קצת נשימה – גם זה די חשוב. אנו רוצים למזער הפסדים וסוחרים חדשים רבים טועים להציב תחנות קרוב מדי לנקודת הכניסה. השווקים הפיננסיים הם תנודתיים והפורקס אינו מדע מדויק, ולכן עלינו לתת לעסקאות מקום לבטיחות עד שהמומנטום יעבור כראוי לצד השני..

3 רמות כניסה נהדרות עבור רוכשי DAX

עשו את האפשרי / נצחו כשתוכלו

שני השלבים האחרים הללו פשוטים וקשורים בעיקר האישיות שלנו כסוחרים. אם אנחנו חדשים בעסק הזה או אם אנו נמצאים במצב של הפסד, אז אנחנו נהיה הכי אמוציונלים ומתקשים לשמור על ראש צלול. סחר מנצח במקרים כאלה הוא כמו טיפת מים מתוקים במדבר ואנחנו נוטים להיות בטוחים מדי כשאנחנו מקבלים זוכה. אך עלינו להימנע ולהיכנס רק כאשר הכוכבים מתיישרים אלינו, כמו בשלב הקודם. עדיף להשיג טרייד מנצח אחד ביום או יומיים, ולא לערום עסקאות מפסידות. צבירת עסקאות מנצחות אחת בכל פעם בונה ביטחון, בדיוק כמו “תפוח אחד ביום גורם לרופא להיעלם”.

עשה את הבלתי אפשרי / הפוך לזוכה עקבי

אם נשמור על זה פשוט ונבחר את הזמן והרמה הנכונים להיכנס לעסקאות, בקרוב נצבור זוכים בזה אחר זה. בטח, עלינו לבחור גם את נקודת היציאה, אבל אם נבחר בכניסה הנכונה ובזמן הנכון, רוב הסיכויים שאנחנו נגיע לסחר מנצח או עם הפסקה. אם זה קורה לעיתים קרובות, בקרוב בסופו של דבר נהיה עקביים במסחר שלנו. נבנה ביטחון בסופו של דבר ונעשה את הבלתי אפשרי עבור חלקם, נהיה זוכה עקבי.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me