תקופת מט”ח של מושב ארה”ב, 3 בדצמבר – השווקים מרגישים טוב יותר אחרי פסגת ה- G20, אך אל תיסחף

פסגת ה- G20 הסתיימה עכשיו והיא הסתיימה הרבה יותר טוב ממה שציפו הרבה אנשים. לא קיבלנו את כל ההפתעות הרגילות מדונלד טראמפ כדי לזעזע את השווקים כמו בפסגות הקודמות האחרונות. זה היה הקלה בנכסי הסיכון ובמטבעות הסיכון שנפתחו בפער שורי גבוה יותר הבוקר. אמנם, הקפיצה הגיעה בעיקר בגלל ההפוגה בין ארה”ב לסין. היו הערות משני הצדדים שהם סוף סוף הגיעו להסכם, אם כי אין לנו עדיין את ההסכם. אז, אנחנו לא יודעים אם מדובר בעסקה רשמית או רק בהסכם בעל פה בין דונלד טראמפ לנשיא סין שי.

עם זאת, מטבעות הסיכון נפתחו בפער שורי גבוה יותר, במיוחד בדולרי הסחורות מאז ה- AUD וה- NZD די פגיעים מחדשות הקשורות לסין. הזינוק ב- CAD היה גדול עוד יותר, אך הייתה לכך סיבה נוספת.

ערב הסעודית ורוסיה דוחפות לקיצוץ בייצור הנפט ונראה שהם יחליטו בדיוק בכנס OPEC + ביום חמישי הקרוב בווינה. הנפט גבוה בכ -5% גם היום, כך שזה עזר ל- CAD. אמנם, סין וארה”ב יצאו בהצהרות שהיו סותרות מעט, אז השוק עוצר את נשימתו עכשיו כדי לראות אם מלחמת הסחר בין ארה”ב לסין באמת נגמרה ונקבל עסקה בקרוב, או שזו רק הפוגה זמנית. עם זאת, הרגש חיובי היום וההערות של ראש ממשלת איטליה טריה להפחתת הגירעון לתקציב השנה הבאה מסייעות לסנטימנט בהמשך..

המושב האירופי

 • CAD ושמן גבוה יותר בשיחות גזירה בייצור – מחירי הנפט גבוהים היום בכמעט 5% לאחר שפקידים בסעודיה העירו כי ככל הנראה יחליטו להפחית את ייצור הנפט. שמענו הערות דומות מרוסיה בימים האחרונים, כך שנראה כי קרטון OPEC + יקטין את התפוקה בפגישה הבאה שלהם ביום חמישי. כתוצאה מכך ה- CAD מרגיש מצוין והוא נכנס למגמה שורית שלדעתי תחזיק מעמד אם OPEC תחליט לקצץ את הייצור.
 • פוליטיקאים איטלקים בתקציב – הבוקר שמענו את ראש ממשלת איטליה ג’וזפה קונטה מעיר כי הוא פועל להפחתת הגירעון ל-1.9-2.0% לתקציב השנה הבאה. אולם סגן ראש הממשלה סלביני המחזיק למעשה בכוח רב יותר יחד עם די מאיו, עקב אחר כך ואמר כי הנציבות האירופית אינה יכולה לבקש מאיטליה גירעון של 1.9%. אז, האיטלקים קיבלו להוריד את הגירעון ל -2.2% אבל האיחוד האירופי רוצה שיוריד ל 1.9%, שאני לא בטוח שהם יקבלו. עם זאת, הערותיו של קונטה הבוקר סייעו בשיפור הרגש עוד יותר והמניות באירופה כולן גבוהות יותר.
 • דומברובסקיס של האיחוד האירופי מיישר קו עם קונטה סגן נשיא הנציבות האירופית עקב אחרי קונטה באומרו כי הטונים השתנו באיטליה, וכי הם נמצאים בקשר אינטנסיבי עם איטליה, אך התקציב של איטליה עדיין זקוק להתאמות די משמעותיות.
 • PMI לייצור אירופאי – דוח ה- PMI הייצור ממדינות אירופה עלה מעט טוב יותר מהצפוי היום, אשר בכל זאת חיובי לאחר מגמת ריכוך. אבל, התעשייה האיטלקית הציגה התכווצות נוספת החודש. הייצור הספרדי קפץ הכי הרבה בין מדינות גוש האירו.
 • PMI ייצור בבריטניה – גם התעשייה הבריטית האטה במידה ניכרת השנה. אבל היום זה קפץ גבוה יותר ל -53.1 נקודות PMI מ -51.1 נקודות בעבר, אז זה תפנית יפה. אמנם, GBP לא שם לב הרבה למספרים האלה.
 • ראש ממשלת בריטניה עלול להישאר בתפקיד בשני שבועות ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי הגיבה לפני זמן מה ואמרה כי היא צופה כי עדיין תהיה לה את עבודתה בעוד שבועיים, לאחר ההצבעה בעסקת הברקזיט בפרלמנט. היא הוסיפה כי כרגע היא מאוד ממוקדת בהצבעת הברקזיט מעבר לקו, אך יש לה עוד הרבה מה לעשות מאשר רק הברקזיט..

מושב ארה”ב

 • קפלן של FED לא מאוד משוכנע מכלכלת ארה”ב – יו”ר ה- FED של דאלאס, רוברט קפלן, אמר לפני זמן מה כי כלכלת ארה”ב עשויה להיראות שונה מאוד באמצע 2019 לאחר שאפקט הגירוי ייעלם. הוא הוסיף כי השפעות הגירוי עשויות להסוות חולשה כלשהי במשק, אך הוא סירב להתייחס למסלול העלאת הריבית.
 • Clarida של FED נשמע אופטימי יותר סגן יו”ר ה- FED, ריצ’רד קלרידה, אמר בראיון לבלומברג כי כלכלת ארה”ב במצב טוב מאוד ו- FED יכולה לפעול עם אינפלציה מעל 2%. הוא הוסיף כי עלילת הנקודה לא הולכת לשום מקום, מה שמרמז שחברי ה- FED יישארו אותה עמדה כמו כיום לגבי שיעורי הריבית. אלה חדשות חיוביות עבור הדולר.
 • דונלד טראמפ מצייץ על סין – נשיא ארה”ב טראמפ צייץ בדיוק עכשיו שהוא ונשיא סין שי הם שני האנשים שיכולים להביא לשינוי מאסיבי וחיובי על הסחר ומעבר לשתי המדינות הגדולות. הוא הזכיר גם את צפון קוריאה. חקלאים אמריקאים יהיו מרוויחים גדולים ומהירים מעסקת הסחר עם סין שמתכוונת לקנות תוצרת חקלאית באופן מיידי. הוא הוסיף כי ארה”ב מייצרת את המוצרים החקלאיים הבטוחים והנקיים ביותר, אבל אני לא כל כך בטוח לגבי זה. אמריקה מובילה את העולם באוכלים של GMO, מישהו נזכר בזה?
 • PMI לייצור קנדי  תחום הייצור הואט בקנדה השנה כמו בשאר העולם. למרות שראינו זינוק בייצור מכל המדינות הגדולות כיום מלבד איטליה, אז כנראה שנראה מספר חיובי גם מקנדה..
 • PMI לייצור ארה”ב הייצור האמריקני נמצא במצב הטוב ביותר בקרב המדינות המפותחות העומד כיום על 57.7 נקודות PMI. אמנם, זה צפוי להקל מעט היום ל -57.5 נקודות שלא תהיה ירידה גדולה, אבל אנחנו עדיין יכולים לקבל מספר חיובי..
 • הוצאות בנייה בארה”ב הוצאות הבנייה היו חלשות למדי בארה”ב, בממוצע סביב 0.0% -0.1%. למרות שהיום, הוצאות הבנייה לחודש אוקטובר צפויות לזנק ב -0.4%, אם כי לא לעצור את נשימתך.

מסחר באופק

USD / CAD דובי

 1. המגמה הפכה להיות דובית
 2. ההחזרה הגבוהה יותר הושלמה
 3. היסודות הם דובי

החלטנו למכור כיוון שהמעקב החוזר הושלם בטבלת 15 הדקות

המשכנו קצר USD / CAD לפני כמה זמן. צמד מט”ח זה נהפך לדובי בסוף השבוע, ונפתח עם פער של 50 פיפ דובי ונמוך יותר למטה. יסודות הפכו לבסוף לשוריים עבור ה- CAD מאחר ש- OPEC מחליטה לצמצם את התפוקה, בעוד ארה”ב, קנדה ומקסיקו חתמו על עסקת הסחר. ציפיתי שהמעקב החוזר יושלם בתרשים H1 ויגיע ל- 200 SMA באותה מסגרת זמן, אך בצעדים כה חזקים עלינו לסחור בתרשימי מסגרת הזמן הקטנים יותר. אז החלטנו למכור את הזוג הזה מכיוון שהמעקב החוזר הושלם בתרשים של 15 דקות, מכיוון שהסטוכסטיות נעשתה קניית יתר. המסחר הזה עבר די טוב והזמנו את הרווח שלנו.

לסיכום

סוף סוף פסגת ה- G20 הסתיימה וקיבלנו פריצת דרך בלא מעט נושאים. נראה כי סין וארה”ב מסתדרות כעת והסנטימנט השתפר במידה ניכרת והביא את מטבעות הסיכון למגמה שורית כיום, מלבד GBP, אך זה עניין אחר. אמנם, אל תהיו בטוחים מדי לגבי היפוך סנטימנט השוק הזה מכיוון שעדיין אין לנו עסקה רשמית, כך שמלחמת הסחר לא הסתיימה עד שנקבל אותה בכתב..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map