תקציר יומי, 30 בספטמבר – כל מה שצריך לדעת על זהב היום!

בוקר טוב חבר’ה,

מחירי הזהב נסגרו ב -1,897.50, לאחר ששיאו 1,899.11, ונמוך 1,875.50. בסך הכל, תנועת הזהב נותרה שורית לאורך כל היום. מחירי הזהב האריכו את עליותיהם ביממה הקודמת, ועלו ביום שלישי השני ברציפות, על רקע חולשת הדולר האמריקני והגברת התקוות לצעדי גירוי נוספים מצד הקונגרס האמריקני.

שלשום אמר מנכ”ל הפדרל ריזרב בניו יורק, ג’ון סי. וויליאמס, כי למרות המיתון המושרה על ידי נגיף העטרה, הכלכלה האמריקאית הייתה בריאה מהצפוי. הוא גם אמר כי למשק ייקח כשלוש שנים להחזיר את כוחו ולחזור לרמותיו לפני הפנדמיה.

הוא צפה שמספר התעסוקה יצטרך שלוש שנים כדי לחזור למצב הרגיל, ויש להגיע לרמות התעסוקה המקסימליות בהקדם האפשרי על מנת שהכלכלה תתאושש..

בינתיים, נשיא הפדרל ריזרב של פילדלפיה, פטריק הארקר, אמר ביום שלישי כי ההתאוששות הכלכלית בארצות הברית תלויה באנשים שעוקבים אחר ה- SOP. לדבריו, פיתוח חיסונים והאטת התפשטות הנגיף, באמצעות חבישת מסכות על ידי אזרחים אמריקאים, ישחקו תפקיד חשוב בהתאוששות הכלכלית..

הארקר הוסיף כי למרות הצמיחה הכלכלית מהירה מהצפוי מאז המיתון באביב האחרון, עדיין נדרשת ירידה מתמשכת בקצב הזיהומים החדשים לצורך הצמיחה. הרקר מאמין כי הירידה בהתפשטות הזיהום נובעת משימוש במסכות, במיוחד בתוך הבית.

בחזית חבילת הסיוע לגירוי בארה”ב אמר הארקר כי עובדים מובטלים ועסקים קטנים, יחד עם אחרים שנפגעו קשה מהמעשה, זקוקים לחבילת סיוע ממשלתית חדשה, ועל גורמים פדרליים לספק אותה. הוא הציע כי יש לספק לפחות עוד טריליון דולר בגירוי פיסקלי, על מנת למנוע את ירידת התוצר הלאומי.

מנגד, סגן יו”ר הפדרל ריזרב, ריצ’רד קלרידה, אמר שלשום כי הפד לא יעלה את הריבית עד ששוק העבודה יתאושש לחלוטין. הוא גם אמר כי השיעורים לא יועלו עד אשר יעד האינפלציה של 2% יושג והיעד יעלה זמן מה..

עם זאת, הבנק המרכזי של ארצות הברית כבר העריך כי תנאים אלה לא יתקיימו עד שנת 2023. הערות דוביות של פקידי הפד ביום גרמו להחלשת הדולר האמריקני, שדחף את מחירי המתכת הצהובה לעלייה..

בינתיים, ההערות האחרונות של שר האוצר האמריקני סטיבן מנוצ’ין ויו”ר הבית ננסי פלוסי תמכו בסביבת הגירוי. ביום שלישי אמרה פלוסי כי היא מקווה להגיע להסכם עם הבית הלבן בנוגע לחבילת הסיוע לנגיף הכורון עד השבוע. פלוסי דיברה לאחר שנפגשה עם סטיבן מנוצ’ין, והערותיה תמכו באופטימיות שארה”ב תכריז בקרוב על הסיבוב הבא של צעדי הגירוי..

ביום שני אמר פלוסי כי המחוקקים הדמוקרטים חשפו חבילת סיוע חדשה בנגיף העטרה ב -2.2 טריליון דולר. סוחרי שוק הריעו לחדשות אלה והחלו לקנות זהב, ודחקו את המחירים לרמה של 1,900.

בינתיים, נתוני ארה”ב היו מעורבים ביום שלישי, אך הם השפיעו מעט על הדולר האמריקני ולא הצליחו לספק שום תאוצה למחירי המתכות הצהובות. יתר על כן, המתיחות בין ארה”ב לסין המשיכה להתגבר, כאשר נשיא ארה”ב טראמפ החל להתלקח על סין, לקראת הבחירות לנשיאות ארה”ב, כדי להבטיח את מעמדו לקדנציה השנייה. מלבד זאת, הסיכויים של סין לעמוד ביעדי הרכישה בארה”ב, כפי שנקבעו בעסקת הסחר שלב 1 בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם, פוחתים גם מיום ליום, מה שתמך גם בסנטימנט השוק חסר הסיכון ובמחירי הזהב הבטוח..

גורם נוסף שתמך בזינוק הזהב ביום שלישי היה החשש הגובר בקשר למגיפה של נגיף הכורון, לאחר שפורסם כי הנגיף לקח יותר נפשות מאשר מלריה, HIV, שפעת וכלירה במשך עשרה חודשים. זה גם גרם להרס כלכלי עולמי והפר את שגרת חיי היומיום של כל אדם. החששות גברו עקב הידיעה שמספר ההרוגים העולמי מזיהומים בנגיף העטרה עבר את מיליון המקרים וכי המחלה עדיין מתפשטת במהירות..

סוחרי שוק מחכים כעת בקוצר רוח לדיון הנשיאותי הראשון בארה”ב בין דונלד טראמפ וג’ו ביידן, שייחל מאוחר הערב. יתר על כן, סטיבן מנוצ’ין וננסי פלוסי יספקו עדכונים חדשים על חבילת הגירוי האמריקאית ביום רביעי, שכבר תומכת במחירי המתכת הצהובה, בגלל האופטימיות שהיא מייצרת..


 • רמות טכניות יומיות:

  התנגדות תמיכה

  1,859.54 1,896.64

  1,836.77 1,910.97

  1,822.44 1,933.74

  נקודת ציר: 1,873.87

המתכת היקרה, הזהב, נסחרת ברמה של 1,882, והיא יצרה נר בולע דובי במסגרת השעה. המתכת שנרכשה יתר על המידה עשויה להיסחר עם הטיה דובית, על מנת להשלים 38.2% פיבונאצ’י. בצד התחתון, זהב עשוי למצוא תמיכה ברמה של 1,876, כאשר ההתנגדות תהפוך לאזור התמיכה. יחד עם זאת, הפריצה הדובית ברמה של 1,876 עשויה להוביל את מחירי הזהב לעבר רמת 1,872. הטיה דובית שולטת כיום. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map