banner
banner

איתותי מט”ח תקופת מושב ארה”ב, 4 באוקטובר – יש עדיין תקווה לדולר לאחר הירידה בשיעור האבטלה בארה”ב

הדולר הפך השבוע די דובי. דוח הייצור של ISM ביום שלישי היה צפוי להציג את המגזר הזה יוצא מכיווץ באוגוסט, לאחר שירד מתחת ל -50 נקודות ביולי. אבל, אינדיקטור זה נפל עוד יותר, מה שהגביר את החשש שמגזר הייצור עלול לקראת מיתון כמו בגוש האירו. ואז, ה- PMI הלא-ייצור של ISM אתמול חלה ירידה גדולה והיא התקרבה למדי לקיפאון. הפעילות הלא-תעשייתית החזיקה מעמד די טוב בארה”ב, למרות הרוח הכלכלית העולמית. אבל עכשיו היא פנתה לעבר סטגנציה והסוחרים פנו בצדק לדולר עוד יותר בצדק, מה שמרמז כי כלכלת ארה”ב עשויה לפנות לאן שאר העולם פנו כבר יותר משנה..

אז, הדולר היה דובי כל השבוע והמצב נראה עגום באמת עבור הדולר, מכיוון שהסיכויים לירידת הריבית של FED גדלו שוב. אבל, דוח התעסוקה היום נכנס טוב מהצפוי, עם שיעור האבטלה יורד בשתי נקודות ל -3.5%. אם כי לאחר חודשיים חזקים לרווחים, הם צנחו בספטמבר כפי שהראה הדו”ח של היום. אך, הירידה בשיעור האבטלה הספיקה בכדי לעצור את הירידה בדולר ולשלוח לה 30 פיפס גבוהים יותר. אבל, הבאק עדיין לא צרה. בואו נראה אם ​​המגמה השבוע תתהפך בשבוע הבא.

המושב האירופי

  • פקידי הונג קונג מהדקים את האחיזה מנהיג הונג קונג, לאם, התייחס להתפרעות לאחרונה ואמר כי מדובר באירוע של סכנה חמורה. 400 מפגינים עד כה עם הסלמת האלימות, הפגנות שהובילו לחששות מפני עתידה של העיר, האלימות עולה מדרגה ונפוצה יותר במהלך השבוע שעבר. השחתה מתפשטת כעת ממבני ציבור לחנויות, אחוז הסטודנטים בקרב העצורים עלה ל 38% בספטמבר. הממשלה הפעילה סמכויות חירום, מסכות פנים ייאסרו תחת סמכויות חירום והאיסור ייכנס לתוקף החל מיום שבת. הוא מצפה שחוק המסכות ירתיע התנהגות רדיקלית. יהיו פטורים מכמה אנשים שצריכים ללבוש מסכות. הונק קונג נכנס למקרה חירום.
  • הבנייה הגרמנית חוזרת לחיים בספטמבר – הכלכלה נחלשה במידה ניכרת בגרמניה השנה והייצור והתעשייה היו במיתון. אמנם, ענף הבנייה פרסם מספר חיובי לחודש ספטמבר. מדד ה- PMI לבנייה קפץ ל 50.1 נקודות בחודשים האחרונים מ 46.3 נקודות ביולי, מה שאומר שמגזר זה חוזר להתרחבות.
  • האיחוד האירופי משאיר סוף פתוח לעסקת ברקזיט הנציבות האירופית הגיבה באמצעות רויטרס בתחילת היום. הם אמרו כי לא נקבע מועד אחרון להשגת הסכם ברקזיט עם בריטניה, אך באופן ריאלי נגלה בפגישה של שרי האיחוד האירופי 27 בלוקסמבורג ביום שלישי הבא אם הושגה התקדמות מספקת להסכם על ידי פסגת האיחוד האירופי..
  • דוברת ג’ונסון מגיבה על הברקזיט – גם דוברת ראש ממשלת בריטניה התייחסה היום לסוכנות הידיעות רויטרס. היא אמרה כי שר צפון אירלנד יפגוש את שר החוץ האירי בהמשך היום. ברור שכל הצדדים רוצים עסקת ברקזיט, מוכנה לדבר בכל נקודה בסוף השבוע. ראש הממשלה רואה בהצעות אזור נחיתה רחב בו עשויה להתגבש העסקה והיא תפרסם את הטקסט המשפטי ואנחנו הוצאנו אותו בחשאי ונשקול פרסום.

מושב ארה”ב

  • שיעור האבטלה בארה”ב – דו”ח התעסוקה מארה”ב פורסם ושיעור האבטלה איבד שתי נקודות, וירד ל -3.5% מ -3.7% במקום בו עמד כמה חודשים. שיעור ההשתתפות נותר ללא שינוי על 63.2% כצפוי, כמו בחודש שעבר. הירידה בשיעור האבטלה הפתיעה וה- USD התהפך גבוה יותר. תעסוקה U6 איבדה שלוש נקודות, וירדה ל -6.9% לעומת 7.2% קודם לכן.
  • שינוי התעסוקה שאינו חקלאי בארה”ב – ספטמבר שאיננו משכורות חקלאיות ירד ב 136K לעומת 145K צפוי. למרות ששכר השכר הקודם שאיננו חקלאי שעמד על 130K תוקן עוד יותר ל -168K, כך שהתעסוקה חזרה למסלול.
  • הרווח הממוצע בארה”ב – הרווח הממוצע לשעה בארה”ב ירד גם הוא נמוך יותר ב 0.0% לחודש החודש לאוגוסט, לעומת 0.4% ביולי, לעומת 0.3% הצפוי. הרווח הממוצע לשעה לעומת השנה האחרונה ירד ל -2.9% לעומת 3.2% בעבר. זה לא סימן טוב, אבל לפחות זה מגיע אחרי חודשיים חזקים לרווחים.

מסחר באופק

NZD / USD שורי

  • המגמה הפכה שורית השבוע
  • הרגש השתפר בזוג זה
  • 20 SMA דוחפים את המחיר גבוה יותר

20 ה- SMA סיפקו תמיכה גם היום

NZD / USD דובי כבר הרבה זמן, אך השבוע הוא הפך לשורי כאשר הדולר ממשיך לרדת. הסנטימנט לזוג זה השתפר ומגמת העלייה חזקה למדי, מכיוון ש -20 SMA (אפור) מספק תמיכה ודוחף את המחיר גבוה יותר בתרשים H1. איבדנו את ההזדמנות ללכת זמן רב על הזוג הזה כאשר הוא נסוג נמוך יותר לאחר שפורסם דוח התעסוקה בארה”ב, מכיוון שהמהפך גבוה יותר קרה די מהר. אבל, אולי נעבור זמן רב כשהמסלול הבא הבא יהיה נמוך יותר ל- 20 MSA.

לסיכום

המצב של הדולר השתפר מעט לאחר שפורסם דוח התעסוקה לפני זמן מה. הבאק הרוויח כמה עליות אבל לא נראה שהוא ימשיך גבוה יותר. מטבעות סיכון כגון AUD / USD ו- NZD / USD חוזרים, אך לפחות התחושה הכללית בשווקים השתפרה כעת.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me