איתותי מט”ח תקופת מושב ארה”ב, 5 ביולי – קונים בדולר צוברים ביטחון מסוים בשווקים דקים

אתמול היה שקט למדי בשווקים הפיננסיים כאשר הסוחרים האמריקאים המשיכו ל -4 ביולי, כך שפעולת המחירים הייתה מינימלית במהלך המושב האירופי, כמו גם במושב בארה”ב. סוג כזה של פעולות מחיר זלג להיום, מכיוון שסוחרים אמריקאים לקחו סוף שבוע ארוך, ורוב הנכסים נותרו שקטים למדי במשך כל המפגש, אם כי ראינו איזה ניצוץ חיים בדולר האמריקני. הדולר הרוויח כמה עליות שהתפשטו על פני הלוח, כך שנראה כי סוחרי מט”ח צופים מספרים חיוביים מדוח התעסוקה והרווחים בארה”ב שהתפרסם לפני זמן מה..

לגבי יסודות אחרים במהלך המושב האירופי, הזמנות המפעלים רשמו ירידה נוספת בגרמניה לחודש מאי. זה בא לאחר חודשיים חיוביים במרץ ובאפריל, שבאו אחרי חודשים שליליים רבים בסוף השנה שעברה ותחילת השנה. אז הכלכלה הגרמנית הולכת ומחמירה, בהתחשב בנתונים הכלכליים האחרונים. לירידה בהזמנות המפעל תהיה השפעה שלילית על פעילות הייצור בחודשים הקרובים, שכבר נמצאת בכיווץ עמוק.

בוריס ג’ונסון, שהוא המועמד העיקרי להנהגת המפלגה השמרנית ותפקיד ראש ממשלת בריטניה, הזכיר שוב את תרחיש הברקזיט ללא הסכם שהפך את הסנטימנט סביב GBP עוד יותר דובי ו GBP / USD יוצא כעת לשפל בשעה 1.15.

המושב האירופי

  • הזמנות מפעל גרמניה – הזמנות המפעל היו חלשות למדי בשנה שעברה בגרמניה, וירדו ברוב החודשים, במיוחד בסוף השנה ובתחילת זו כאשר ראינו כמה נתונים נוראיים. ראינו התחדשות קצרת מועד בחודשים מרץ ואפריל כאשר ההאטה הכלכלית העולמית הפסיקה ברבעון הראשון, אם כי הדו”ח של היום צפוי היה להראות מהפך נוסף לטריטוריה שלילית וההזמנות היו צפויות לרדת בשיעור של 0.1%. אך הדו”ח שהיה לחודש מאי הראה ירידה גדולה נוספת של 2.2%, שהחזירה את הכלכלה הגרמנית למצב שבו היא הייתה..
  • עממיה של BOJ לא נראה בטוח מדי סגן נגיד בנק יפן ערך כנס מוקדם הבוקר ואמר כי עלינו לזכור כי ייקח זמן רב לאינפלציה להגיע ליעד של 2%. עדיין מצפה שהאינפלציה תואץ ל -2% יעד. BoJ לא יהסס להקל על המדיניות אם המומנטום לפגיעה ביעד האינפלציה יופרע והוא אכן מכיר בכך שסיכוני החיסרון חזקים. קובעי המדיניות של מדינות רבות חולקים את הדעה כי הכלכלה העולמית תתאושש ב -2. BOJ עוקב בקפידה כיצד סיכוני החיסרון יכולים להשפיע על הכלכלה ועל האינפלציה. לא נשמר שום שינוי בתפישה כי המומנטום בהשגת יעד האינפלציה מתקיים. יקבל החלטות מדיניות על סמך התפיסה אם הכלכלה מסוגלת לתפוס תאוצה לפגוע ביעד האינפלציה
  • מחירי הבית בהליפקס בבריטניה – מדד מחירי הבתים בהליפקס עבר מחיוב לשלילי מחודש לחודש. למרות שראינו חודשיים חיוביים באפריל ובמאי, מחירי הדירות היו צפויים להיות שליליים שוב ביוני ויירדו ב -0.4%. הם אמנם הפכו שליליים, אך הירידה הייתה קטנה יותר, בשיעור של 0.3%.
  • ג’ונקר עדיין נראה לא מרוצה מתפקידים מובילים חדשים באיחוד האירופי – אתמול שמענו את ג’ונקר אומר שהאיחוד האירופי צריך להפיץ את המשרות המובילות באיחוד האירופי בקרב הגוש המזרחי והמערבי. היום הוא חוזר בנושא זה ואומר זאת המינוי של אורסולה פון דר ליין לא היה שקוף במיוחד. הוא סיים את ההערות באומרו כי “הייתי הראשון והקיבוץ האחרון”

מושב ארה”ב

  • דוח התעסוקה הקנדי – שיעור האבטלה היה צפוי להתקתק גבוה יותר ל -5.5% בקנדה לחודש מאי, לאחר הירידה שראינו בחודש הקודם. שיעור האבטלה תקף גבוה יותר כצפוי ל -5.5% ביוני לעומת 5.4% במאי. התעסוקה נחלשה גם מהצפוי, וירדה ב -2.2 אלף לעומת עלייה של 9 אלף. הרווחים לפי שעה לעובדים קבועים עלו ב -3.6% לעומת השנה הצפויה + 2.7%. שיעור ההשתתפות נותר ללא שינוי על 65.7% לעומת 65.7% לפני כן, מה שאומר שהסימון הגבוה באבטלה לא נבע משיעור ההשתתפות.
  • דוח התעסוקה בארה”ב – שיעור האבטלה היה צפוי להישאר ללא שינוי בארה”ב על 3.6%. עם זאת, נתוני הרווחים נכללו גם בדו”ח זה והם צפויים לעלות ב -0.3% בחודש שעבר. האבטלה תקפה בארצות הברית בחודש יוני ל -3.7% לעומת 3.6% במאי. הרווח הממוצע לשעה החמיץ גם את הציפיות שגדל ב -0.2% לעומת 0.3% הצפוי. משכורות שאינן חקלאיות גברו על הציפיות והגיעו ל 224K לעומת 160K מוערך. זה מוריד את החששות שגברו בחודש שעבר כששכר השכר נפל למדי. הרווח הממוצע לשעה שנתי נותר ללא שינוי ברמה של 3.1% לעומת החודש שעבר, לעומת עלייה ל -3.2%. משכורות פרטיות גברו גם על הציפיות שהגיעו ל -191K לעומת 150K מוערך. שיעור ההשתתפות תקף גבוה יותר ל -62.9% לעומת 62.8% בחודש שעבר, וזו הסיבה לעלייה בשיעור האבטלה, שעדיין אגב די נמוך..

מסחר באופק

בולני EUR / GBP

  • המגמה הייתה שורית מאמצע יוני
  • החזרה התחתונה הושלמה
  • 100 SMA סיפקו תמיכה

100 SMA עשו עבודה טובה במתן תמיכה כיום

EUR / GBP היה שורי במשך זמן רב, מאז שהתברר שעסקת הברקזיט של תרזה מיי לא תעבור את הפרלמנט הבריטי. ראינו נסיגה נמוכה יותר לאחר שהבנק המרכזי באירופה הפך לטפל יותר ויותר בפגישה האחרונה, אך מגמת העלייה חודשה שוב והקונים דחקו גבוה יותר. בימים האחרונים ראינו נסיגה נוספת נמוכה יותר, אך מעקב זה היה חלש עוד יותר והסתיים ב- 100 SMA (ירוק) שסיפק תמיכה מוצקה. היום, המחיר מקפיץ את הממוצע הנע והקונים שוב בשליטה.

לסיכום

דוח התעסוקה בארה”ב יצא חיובי, כאשר משרות שאינן חקלאיות גדלו ביותר מ 200,000 שנה שהיו בעבר הטווח הרגיל עד לחודש שעבר, אז ראינו האטה עמוקה במשרות חדשות. זה מוריד את אחת הסיבות ל- FED להוריד את הריבית החודש מהשולחן, וה- USD עולה עוד יותר ביום..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map