banner
banner

תקופת מט”ח של מושב ארה”ב, 5 בפברואר – יום שירותים באירופה

היום, זה היה יום שירותים לאירופה כאשר דו”ח PMI של השירות פורסם במהלך המושב האירופי. כלכלת גוש האירו כמו גם כלכלה עולמית האטו במחצית השנייה של השנה שעברה, ונראה כי זה לא נעצר מכיוון שמספר השירותים של היום אישר זאת שוב..

תחום השירותים האיטלקי הואט במידה ניכרת בחודשים האחרונים והדו”ח של היום הראה כי ענף זה נפל כעת להתכווצות, לאחר שתחום הייצור נפל בהתכווצות לפני מספר חודשים. תחום השירות בצרפת זוכה לבעיטה כפולה מכיוון שהמחאה של האפוד הצהוב פוגעת במיוחד בשירותים, בנוסף לכלכלת גוש האירו הנחלשת..

תחום השירותים נמצא בכיווץ בצרפת במשך כמה חודשים מכיוון שהסימון הגבוה היום בנתוני ה- PMI הסופיים לא משנה דבר. השירותים הגרמניים תקתקו נמוך יותר בינואר, בעוד ש- PMI של השירותים הספרדיים ניצחו את הציפיות ועברו גבוה יותר בהשוואה לחודש הקודם. המספרים של ספרד השפיעו לטובה על כל נתוני גוש האירו, אך המדד לעסקים חדשים בספרד ירד לנמוך ביותר מזה כמעט שנתיים, אשר יתעדכן בחודשים הקרובים. השירותים בבריטניה גם ירדו וירדו די קרוב להתכווצות, ולכן חוסר הוודאות בברקזיט משפיע על כל מגזרי המשק.

 • PMI לשירותים ספרדיים – תחום השירותים בספרד הוא בעל הביצועים הטובים ביותר בקרב מדינות גוש האירו הגדולות. בחודש דצמבר מדד ה- PMI של השירותים הספרדיים הגיע ל -54 נקודות, אם כי הוא צפוי לרדת בינואר ל -53.1 נקודות. אבל, זה עלה עוד יותר ל -54.7 נקודות. מנגד, המדד לעסקים חדשים ירד לשפל של כמעט שנתיים.
 • PMI לשירותים איטלקיים – ענף הייצור נפל לכיווץ לפני כמה חודשים באיטליה. השירותים צללו באוקטובר מתחת לרמת הקיפאון, אך הם השתפרו בחודשיים האחרונים. כעת, תחום השירותים חוזר להתכווץ מכיוון שמספר ינואר הגיע ל 49.7 נקודות לעומת 50.5 בעבר.
 • ראש הממשלה שירותי צרפת – הפגנות האפודים הצהובות נמשכות כבר כשלושה חודשים בצרפת שפגעו במגזר השירותים במיוחד. מדד ה- PMI לשירותים עמד על 47.5 נקודות לחודש דצמבר והמספר של היום הגיע קצת יותר גבוה ל 47.8 נקודות, אם כי זה עדיין רחוק מרמת ההפסקה, 50.
 • ראש הממשלה לשירותי גרמניה – בגרמניה תחום השירותים החזיק מעמד קצת יותר טוב מאשר באיטליה ובצרפת. אמנם, המספר של היום תקתק נמוך יותר ל -53 נקודות לעומת 53.1 בדצמבר. אמנם, מגזר זה עדיין רחוק מסטגנציה כרגע.
 • שירותי אירוח סופיים של גוש האירו – מדד ה- PMI של שירותי גוש האירו עלה מעט ל -51.2 נקודות לעומת 50.8 נקודות בדצמבר, שהושפעה מנתוני השירותים הספרדיים. עם זאת, הקריאה המורכבת עוברת לנמוכה ביותר מאז יולי 2013, בעוד מדד העסקים החדש צונח ב 49.5 נקודות בינואר, לעומת 50.7 בדצמבר. זו הקריאה החלשה ביותר ברגש העסקי החדש מאז יוני 2013.
 • PMI לשירותי בריטניה השירותים בבריטניה התקרבו למדי לכיווץ בנובמבר, אך הם קפצו גבוה יותר בדצמבר. המספר של היום שהוא לחודש ינואר הגיע ל 50.1 נקודות, לעומת 51.2 בעבר, וחסר גם ציפיות של 51.1 נקודות. הברקזיט ממשיך לפגוע בכלכלה וזה נהיה יותר ויותר לא בטוח לעסקים להשקיע בבריטניה.
 • מכירות קמעונאיות בגוש האירו – המכירות הקמעונאיות צמחו ב -0.3% בנובמבר וב -0.6% בדצמבר שתוקנו היום גבוה יותר ל -0.8%. אך, הדו”ח של היום שהוא לינואר הראה ירידה של 1.6% באותו חודש, שמוחק את העלייה בחודשיים הקודמים. מכירות השנה צנחו לרמה של 0.6% לעומת 1.8% בעבר.

מושב ארה”ב

 • PMI לשירותים סופיים בארה”ב – מלבד דוחות השירותים הנוצרים באירופה, בישיבה בארה”ב יש לנו את דוח השירות הסופי מארה”ב. מדד זה עמד על 54.2 נקודות לחודש דצמבר והוא צפוי להישאר ללא שינוי ב -54.2 נקודות. כלכלת ארה”ב במצב טוב בהרבה מזו של גוש האירו, ומספרים אלה מספרים את הסיפור.
 • PMI של ארה”ב ISM שאינו מייצר  מגזר זה של כלכלת ארה”ב היה במצב ממש טוב שכן הוא נותר מעל לרמה של 60 במשך כמה חודשים לקראת סוף השנה שעברה. אמנם, היא איבדה יותר משלוש נקודות בדצמבר כפי שהראה הדו”ח שפורסם בינואר. כיום, אינדיקטור זה צפוי לרדת ב -57.2 נקודות לעומת 57.6 נק ‘בדצמבר.
 • אופטימיות כלכלית של IBD / TIPP בארה”ב  אינדיקטור זה היה אמור להיות בסביבות 56-57 נקודות בסוף הקיץ והאביב, אך הוא ירד במהלך מספר חודשים והראה שהאופטימיות הכלכלית נחלשה ככל שהכלכלה העולמית מאטה. אמנם, המספר של היום צפוי לעלות ל -53.1 נקודות מ -52.3 נקודות בעבר.

מסחר באופק

בולני EUR / GBP

 1. המגמה הפכה להיות דובית בשבוע שעבר
 2. יסודות הידרדרות
 3. חוסר הוודאות בברקזיט גובר
אנו נמתין לנסיגה גבוהה יותר ל- 200 SMA לפני שנקצר

GBP / USD הפך דובי בתחילת השבוע שעבר, כאשר תוכנית הברקזיט של תרזה מיי נעשתה בלתי שגרתית יותר עבור הפרלמנט הבריטי. כתוצאה מכך, GBP התהפך נמוך יותר ונכנס מאז למגמה דובית. הנתונים הכלכליים הולכים ונחלשים גם בינואר ועד כה החודש, והירידה בשירותים של היום העניקה לדחיפה של GBP יותר ירידה. אנסה להשיג חסר ב- GBP / USD, אך אמתין למעקב חוזר גבוה יותר ל- 200 SMA (סגול) לפני שאפתח עסקאות.

לסיכום

הדולר ממשיך לזחול גבוה יותר טיפה מול רוב הגדולות במט”ח מלבד ה- AUD שקיבל דחיפה מבנק המילואים באוסטרליה במושב אסיה. סוג כזה של פעולות מחיר אומר לנו שהשוק לא יודע לאן לפנות, ולכן הוא נשען על הדולר רק כדי להיות בצד הבטוח..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me