נפט גולמי מאריך את רצף הזכיות ויגיע ליותר מ -56 דולר – תחזית בסיסית!

במהלך סחר המסחר באסיה ביום חמישי, WTI נפט גולמי הדפיס רצף של 4 ימים וזכה בשיא של חודשים ארוכים מעל 56.00 דולר, בעיקר בגלל דיווחי ה- EIA המצטיינים, שהראו תיקו מפתיע באספקת הנפט הגולמי בארה”ב. בינתיים, מצב הרוח המרומם בשוק והתקוות להתאוששות כלכלית עולמית מ- COVID-19 מילאו גם תפקיד מרכזי בתמיכה במחירי הנפט הגולמי. מלבד זאת, ניתן לייחס את ההטיה השורית סביב מחירי הנפט להתקדמות לקראת העברת חבילת הגירוי של 1.9 טריליון דולר לנשיא ארצות הברית ג’ו ביידן, שהייתה לה השפעה חיובית נוספת על מחירי הגולמי..

גורם נוסף שיכול לתמוך גם בסנטימנט הנפט החיובי יכול להיות הדיווחים האחרונים של ארגון המדינות המייצאות נפט ובעלי ברית, או OPEC +, המציעים את מחויבותם בפגישה ביום רביעי לקיים מדיניות תפוקה מופחתת. מצד שני, המספרים ההולכים וגדלים של מקרי COVID-19 בעולם ממשיכים לדחוף מדינות נוספות לצעדים נעילים עמוקים יותר, וכתוצאה מכך דאגות הביקוש לדלק מוגברות, שמצמצמות את העלייה בנפט הגולמי. היבט נוסף שמגביל את העליות במחירי הנפט הוא הדולר האמריקני החזק יותר, שכן מחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר ה”גרינבק “. הנפט הגולמי של WTI נסחר ב -56.06 ומתאגד בטווח שבין 55.77 ל- 56.24.

סנטימנט המסחר בשוק הרחיב את הביצועים החיוביים שקדמו לשלושת הימים, ועדיין הבזיק בירוק ביום, אולי בגלל ההתקדמות בארצות הברית לקראת העברת חבילת הגירוי של הנשיא ג’ו ביידן ב -1.9 טריליון דולר. זה הופעל לאחר שמחוקקים אמריקאים התקרבו לאישור הצעת החוק הנדיבה של הנשיא COVID-19 ללא תמיכה רפובליקנית. יתר על כן, הנתונים הכלכליים האחרונים של ארה”ב והידיעה על כניסתו של נשיא ה- ECB לשעבר מריו דראגי לפוליטיקה כראש ממשלת איטליה, העניקו תמיכה נוספת לרגש המסחר בשוק. ההתפתחויות בחזית החיסון נגד קורונה, המצביעות על התאוששות עולמית מהירה במהלך שנת 2021, עשויות לתמוך גם ברגש השוק. בסך הכל, סנטימנט המסחר העולמי של השוק נתפס כאחד הגורמים המרכזיים העומדים בבסיס מחירי הנפט הגולמי.

מלבד זאת, מחירי הנפט הגולמי קיבלו עלייה נוספת כאשר OPEC + הבטיחה להרחיב את מדיניות התפוקה המופחתת שלה בפגישה ביום רביעי. אפשר לייחס זאת לביקוש הדלק הלא בטוח, מכיוון שחשש המגיפה של COVID-19 נותר על הפרק..

בצד השני של האוקיאנוס, סיבה נוספת להטיה השורית סביב מחירי הנפט הגולמי יכולה להיות גם נתוני ה- EIA העדכניים ביותר, שהראו משיכה מפתיעה באספקת הנפט הגולמי בארה”ב. בחזית הנתונים, מינהל המידע האנרגטי האמריקני דיווח על משיכה של 994,000 מיליון חביות, לעומת התחזית לבניית 446,000 חבית. במהלך השבוע הקודם נרשמה הגרלה של 9.190 מיליון חבית. יש לציין כי מאגרי הנפט הגולמי WTI בארה”ב נמצאים כעת ברמות הנמוכות ביותר מאז מרץ אשתקד.

בחזית הדולר, הדולר האמריקני נסחר קרוב לרמה הגבוהה ביותר מזה יותר מחודש ביום, מכיוון שהחששות מהתחזית הכלכלית בארה”ב פחתו לאחר פרסום הנתונים האמריקניים האופטימיים. מעניין לציין כי בחודש שעבר, הפעילות הכלכלית בענף השירותים האמריקני צמחה בקצב החזק ביותר מאז פברואר 2019, כאשר ה- PMI של שירותי ISM עלה ל -58.7, לעומת 57.7 בינואר. נתונים אלה עלו על ציפיות השוק של 56.8. בינתיים, הפרסום הראה שמדד ההזמנות החדשות צמח ל -61.8 מ -58.6, ומדד התעסוקה עלה ל -55.2 מ -48.7, שהיה הנתון הגבוה ביותר מאז פברואר 2020. מלבד זאת, ניתן היה לקשור גם את העלייה בדולר האמריקני עם ההתקדמות בחזית החיסון נגד וירוס והמהלכים האחרונים של נשיא ארה”ב ג’ו ביידן לעבור את חבילת הגירוי הפיסקלית שלו. עם זאת, התייקרות הדולר האמריקני התבררה כאחד הגורמים המרכזיים ששמרו מכסה על עלייה נוספת במחירי הנפט הגולמי, מכיוון שמחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר הדולר האמריקני. מדד הדולר האמריקני, העוקב אחר הירוק מול דלי מטבעות אחרים, עמד על 91.066, וזה לא רחוק מהרמה הגבוהה ביותר מאז תחילת דצמבר.

בצד הדובי, הופעתם מחדש של מקרי COVID-19 במדינות רבות דחקה ברשויות להטיל אמצעים מגבילים נוספים, כגון נעילה, אשר בתורם העלתה ספקות לגבי ההתאוששות בביקוש הדלק, אשר נתפס כגורם מפתח. שמירה על מכסה על עלייה נוספת במחירי הנפט הגולמי.

בהתקדמות, סוחרי השוק ישגיחו על פרסום נתוני שכר שאינם חקלאיים ונתוני התעסוקה של יום שישי בארה”ב, אשר צפויים להראות כי 50 אלף משרות נוספו בינואר. יתר על כן, העדכונים סביב החיסונים נגד וירוס וחבילת הסיוע הכספי בארה”ב עשויים לספק כיוון חדש לסחורה. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map