איתותי מט”ח תקופת מושב ארה”ב, 6 באוגוסט – התחושה משתפרת לאחר נתונים כלכליים חיוביים כיום

הסנטימנט הפך שלילי למדי ביום חמישי האחרון לאחר שדונלד טראמפ צייץ על מכסים נוספים על יבוא סין. סין טענה כי קיימה הבטחות לרכישת מוצרים חקלאיים אמריקאים, אך אנו יודעים שהייתה נפילה בשיחות הסחר שהתקיימו בשבוע שעבר בסין, ולכן מלחמת הסחר נמשכת שוב. הסנטימנט בשווקים הפיננסיים הידרדר לאחר ציוצים אלה, שגרמו לנכסי סיכון לרדת נמוך יותר, בעוד שמקלטים בטוחים זינקו לחלוטין בימים האחרונים.. זהב שיאי 6 שנים בעוד ש- USD / JPY נפל 400 פיפס נמוך יותר.

למרות שהיום נראה שהסנטימנט השתפר מעט ככל שדולרי הסחורות ממשיכים את המסלול החוזר גבוה יותר שהתחילו אתמול, בעוד שמקלטים בטוחים נסוגים, עם USD / JPY משחזר הבוקר יותר מ -150 פיפס במהלך הבוקר באסיה. הסיבה לכך הייתה הנתונים הכלכליים שיצאו מאסיה וגרמניה בתחילת היום. הדו”ח תעסוקה מניו זילנד היה מרשים כאשר שיעור האבטלה איבד 3 נקודות ואילו מדד הרווחים עלה ב -0.8% ברבעון השני. הזמנות המפעל הגרמניות רשמו זינוק יפה לחודש יוני, אך הנתונים העיקריים הגיעו מיפן עם הרווחים הממוצעים וההוצאות למשק הבית יצאו הרבה יותר טוב מהצפוי. זה שיפר את הרגש והשווקים מנסים להחליט עכשיו אם להישאר במצב חיובי או להפוך שוב לשליליים.

המושב האירופי

 • PMI לשירותים אירופיים – בעוד שהייצור נמצא במצב קשה באמת באירופה, השירותים מחזיקים מעמד טוב יותר. דו”ח ה- PMI של שירותי אירו של היום הראה כי מגזר זה נותר ללא שינוי ביולי פחות או יותר. בגרמניה ובספרד, שם השירותים היו הכי חזקים, נחלשו מעט בחודש שעבר, אבל בצרפת ובאיטליה המגזר הזה השתפר והשאיר את מספר גוש האירו במקום בו היה בחודש שעבר על 53.2 נקודות.
 • PBOC נשבע שזה לא מתמודד עם היואן – הבנק העממי של סין שהוא הבנק המרכזי אמר בהערה מוקדם בבוקר כי הוא מתנגד להאשמות מצד ארה”ב כי הוא עושה מניפולציה על המטבע. האשמה קשורה לחד צדדיות ולפרוטקציוניזם הפוגעים קשות בכללים העולמיים. שער החליפין של יואן נקבע על פי היצע וביקוש בשוק וסין לא תערוך פיחות תחרותי. אין שום סוג של מניפולציה במטבע בסין ולא נשתמש ביואן ככלי להתמודדות עם סכסוכי סחר. USD / CNY קפץ אתמול מעל לסף 7. סגן המושל של PBOC, צ’ן יולו הוסיף כי סין מעולם לא השתמשה במטבע שלה ככלי לתחרות. הוא מקווה שארה”ב תפתור את רוק הסחר בצורה רציונאלית.
 • דאלי של FED מתנגד לקיצוצים בשיעור אגרסיבי – נשיאת הפד של סן פרנסיסקו, מרי דאלי, הגיבה הבוקר ואמרה כי הורדת תעריפים אגרסיבית אינה מוצדקת ללא עדויות להאטה כלכלית חזקה יותר. הצמיחה העולמית הרוח הצדיקה את הורדת הריבית בשבוע שעבר. חוסר הוודאות המסחרית התגבר, מה שעלול לצנן השקעות עסקיות. היא לא רואה את המשק לקראת מיתון אבל רואה רוחות מתמשכות מהמסחר, שיעורי מדיניות נמוכים יותר מבנקים מרכזיים אחרים יכולים להצדיק שיעורים נמוכים יותר.
 • כמה הערות ברקזיט חיוביות יוצרות את האיחוד האירופי הנציבות האירופית העלתה היום הערות על הברקזיט. הם אמרו כי האיחוד האירופי פתוח לדבר אם בריטניה רוצה להבהיר את עמדתה בנוגע לברקזיט. הוועדה תישאר זמינה לדיונים על הברקזיט בשבועות הקרובים, בעוד האיחוד האירופי ערוך לברקזיט ללא עסקה אך אומר כי זו אינה האופציה המועדפת
 • תשובות בבריטניה לאיחוד האירופי – מייקל גוב הבריטי אמר מוקדם יותר היום כי הם נשארים מוכנים ומוכנים למשא ומתן על הסכם הברקזיט. אנחנו יכולים לנהל משא ומתן על הסכם חדש, אבל הוא עצוב מסירובו של האיחוד האירופי לנהל משא ומתן על הסכם זה.

מושב ארה”ב

 • טראמפ מצייץ על סחר – נשיא ארה”ב דונלד טראמפ צייץ לפני זמן מה על סחר ועל חקלאים בארה”ב:

  “כפי שנודע להם בשנתיים האחרונות, החקלאים האמריקאים הגדולים שלנו יודעים שסין לא תוכל לפגוע בהם מכיוון שהנשיא שלהם עמד איתם ועשה מה שאף נשיא אחר לא יעשה – ואני אעשה זאת שוב בהמשך. שנה במידת הצורך! “

  “סכומי כסף אדירים מסין ומאזורים אחרים בעולם זורמים לארצות הברית מטעמי בטיחות, השקעה ושיעורי ריבית! אנחנו במצב חזק מאוד. חברות מגיעות לארה”ב גם בכמות גדולה. דבר יפה לצפות! ” 

 • נאום בולארד של FED – בולארד של הפדרל ריזרב אמר ל- AFP כי שיעורי הריבית בארה”ב הם “בשכונה הנכונה” ואנחנו נצפה בנתונים. הוא הוסיף כי על ה- FED לא להגיב ל”מלחמת סחר טיט-טאט-טאט “. כמה הערות חיוביות מהוות את חבר ה- FED היפה ביותר.
 • JOLTS דרושים – משרות JOLTS היו בחודשים האחרונים בשעות 7.30- 7.40 מיליון. ביוני, משרות חדשות הגיעו ל 7.45 מיליון, אך תוקנו נמוך יותר ל 7.37 מיליון. בחודש שעבר הם עמדו על 7.32 מיליון, וציפיות חסרות של 7.50 מיליון דולר. היום הם צפויים להגיע ב 7.34M.

מסחר באופק

בולני AUD / USD שוב

 • המגמה עדיין די דובית
 • החיסרון הושלם
 • 20 SMA מספקים שוב התנגדות
 • היסודות הם דובי עבור האוסטרלי

 

20 SMA מבטל את הצמד הזה שוב

AUD / USD הפך דובי לפני שבועיים כאשר קוני הדולר חזרו והמגמה הייתה די חזקה מאז. המגמה תפסה קצב נוסף בשבוע שעבר ואתמול היא עשתה שפל חדש. אך במפגשים האחרונים הירידה נעצרה וראינו כי מעקב חוזר מתרחש כאשר הדולר נחלש במלחמת הסחר המחריפה. אבל, המסלול החוזר הושלם כעת עם סטוכסטיות כמעט קנויה יתר על המידה ו- 20 SMA (אפור) מספק שוב התנגדות. פמוט ה- H4 הקודם נסגר כדוג’י המהווה אות רוורס. אנחנו כבר קצרים על זוג זה מלפני כן, אך אם פספסת את המסחר הזה, זו הזדמנות נהדרת ללכת קצר.

לסיכום

הזמנות המפעל זינקו בגרמניה ביוני וזה סימן חיובי לתעשיית הייצור בגרמניה ובגוש האירו שכן הסקטור הזה נמצא בבעיה גדולה. אולי זו תהיה נקודת ההיפוך, אך עדיין מוקדם לדעת מכיוון שזה רק חודש טוב אחד. עלינו לחכות לנתוני הייצור שייצאו החודש מאירופה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map