איתותי מט”ח תקופת מושב בארה”ב, 6 בספטמבר – דוח התעסוקה בארה”ב מגיע חיובי אך הדולר הופך לדובי עוד יותר

השווקים היו די שקטים היום במהלך המושב האירופי, אם כי אפשר היה להרגיש שהמקלות הבטוחות עדיין היו תחת לחץ כפי שהיו במשך רוב השבוע. הסנטימנט השתפר השבוע בטונים רכים יותר מסין וארה”ב וכתוצאה מכך, הזהב וה- JPY הפכו לדוביים, בעוד שנכסי סיכון כמו דולר סחורות הפכו לשוריים למדי. שמענו כמה הערות מקודלו היום ואמרו כי ארה”ב וסין יתחילו במשא ומתן לסחר באוקטובר, ששיפר את הרגש עוד יותר, וישלח נכסי סיכון בטווח שורי נוסף..

אולם, האירועים העיקריים היום היו פרסום דוחות התעסוקה בארה”ב ובקנדה. שיעור האבטלה נותרה ללא שינוי בקנדה על 5.7% אך משרות חדשות זינקו הרבה יותר מהצפוי, מה שהפך את ה- CAD לשורי. בארה”ב, שיעור האבטלה נותר ללא שינוי וכן ב -3.7%, בעוד ששיעור ההשתתפות עלה ב -2 נקודות. זה דבר חיובי שכן האבטלה הייתה מאבדת 2 נקודות אם שיעור ההשתתפות היה נשאר ללא שינוי. הרווחים גם עלו על הציפיות, אך הסוחרים התמקדו יותר בעבודות חדשות שפספסו את הציפיות. הם רשמו עלייה של 130,000 בחודש שעבר, אך זה לא סיפק את סוחרי הדולר וגידול רך בשכר הפרטי הספיק בכדי להפוך את הדולר ליותר דובי..

המושב האירופי

 • ייצור תעשייתי גרמני – אתמול ראינו ירידה גדולה בהזמנת המפעל בגרמניה לחודש אוגוסט מכיוון שהמספר הגיע לכ -2.7%. היום, הייצור התעשייתי היה צפוי לגדול ב -0.4% אך הוא הגיע לשלילי וירד במקום זאת ב -0.6%. זוהי הירידה השלישית בארבעת החודשים האחרונים ולכן המצב מחמיר בגרמניה במקום להשתפר.
 • מכירות קמעונאיות איטלקיות – דוח המכירות הקמעונאיות שפורסם בחודש שעבר הראה זינוק נאה של 1.9% ביוני, שהיה מרשים לאחר שלושה חודשים שליליים. הדו”ח של היום היה צפוי להציג גידול של 0.4% במכירות לחודש יולי, אך הוא הגיע בשלילה במקום, והראה ירידה של 0.5% לאותו חודש..
 • התוצר הסופי של גוש האירו – הקריאה הראשונית של התמ”ג ברבעון השני הסתכמה ב -0.2% והיא צפויה להישאר ללא שינוי בקריאה הסופית היום. היא אמנם נותרה ללא שינוי ברמה של 0.2% ברבעון המקביל, אך התוצר הצרפתי לשנה האחרונה תוקן גבוה מ -1.1% ל -1.2%. גם הקריאה הסופית של שינוי התעסוקה נותרה ללא שינוי ברמה השנייה ברמה של 0.2%.
 • בוריס ג’ונסון בטוח להשיג דיל ראש ממשלת בריטניה בוריס ג’ונסון אמר מוקדם יותר היום כי הוא נוסע לבריסל כדי להשיג עסקה. אנשים בבריטניה רוצים שנמשיך ונעזוב ב -31 באוקטובר. הוא בטוח בקבלת עסקת ברקזיט בפסגת מועצת האיחוד האירופי באוקטובר. לעבודה חייבים להיות האומץ לקיים בחירות והוא לא מוכן לשקול להתפטר.

מושב ארה”ב

 • דוח התעסוקה בארה”ב– שיעור האבטלה נותר ללא שינוי על 3.7% כצפוי, אם כי שיעור ההשתתפות עלה ל 63.2% לעומת 63.0% בעבר, וזה סימן חיובי. שיעור האבטלה היה יורד ב -2 נקודות אם שיעור ההשתתפות לא היה עולה. אך אוגוסט שכר החקלאות לא היה נמוך מהציפיות והיה 130K לעומת 160K הצפוי.
 • דוח הרווחים בארה”ב – הרווח היה צפוי לצמוח באוגוסט ב -0.3%. אך הרווחים נכנסו טוב מהצפוי, וגדלו ב -0.4% בחודש שעבר לעומת 0.3% הצפוי. הרווח הממוצע לשעה גם השנה עלה טוב יותר, וגדל ב -3.2% על בסיס שנתי, לעומת 3.0% הצפוי. הרווח הקודם לשעה הממוצע לשנה עודכן השנה ל -3.3% לעומת 3.2% בעבר.
 • דוח רווחים קנדי – שיעור האבטלה נותר ללא שינוי על 5.7% כצפוי בקנדה. השינוי בתעסוקה נכנס הרבה יותר מהצפוי והראה עלייה של 81.1 אלף באוגוסט, לעומת הצפי של 18.9 אלף. הקפיצה הזו במשרות חדשות מגיעה לאחר חודשיים שליליים, שתפסו את השוק בהפתעה. שיעור השכר לפי שעה הגיע ל -3.8% לעומת 4.5% שנאמד. החודש הקודם עמד על 4.5%.
 • מסחר באופק

דוּבִּי USD / JPY

 • המגמה העיקרית עדיין שורית במצעד H1
 • הנמוך התחתון הושלם
 • 50 SMA מספק תמיכה

הירידה נעצרה ב- 50 SMA

USD / JPY היה דובי במשך זמן מה במסגרות זמן גדולות יותר. אבל השבוע הזוג הזה הפך לשורי ככל שהסנטימנט השתפר. הדולר היה חלש, אך ה- JPY חלש עוד יותר. אמנם ראינו מעקב חוזר נמוך יותר מוקדם יותר היום לאחר דו”ח התעסוקה בארה”ב, אך ירידה זו נעצרה ממש ב- 50 SMA (צהוב). עכשיו הזוג הזה כמעט נמכר יתר על המידה והמחיר מתחיל להקפיץ את ה- 50 SMA, כך שאנחנו שוריים על הזוג הזה. עברנו זמן רב על USD / JPY לפני זמן מה.

לסיכום

לכן, הדולר הפך שוב לדובי לאחר דוח התעסוקה האמריקני שנשען במידה ניכרת על הצד החיובי, במיוחד הרווחים. אך, המיקוד היה על רשימות השכר שהגיעו מעט חלשות מהצפוי, במיוחד על שכר הפרטי, מה שאומר שה- USD סוגר את החלש ברמה הדובית.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map