6 ימים מתוך 7 – הדובים מגישים אסים ב- GBP / USD!

השווקים לא זזו הרבה היום, והזדמנויות מסחר טובות היו נדירות. הדולר האמריקני התחזק מול כל שאר המטבעות העיקריים, וגם מול הפאונד. בשבעת ימי המסחר האחרונים הדפס GBP / USD רק יום חיובי אחד. השוורים נעשנים כאן!

עניין הברקזיט רודף שוב את הלירה. הסיכויים ל”ברקזיט רך “לא נראים כרגע גדולים. נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, נחוש בדעתו כי בריטניה עשויה שלא לקחת חלק ביתרונות האיחוד האירופי (האיחוד האירופי) לאחר שעזבה אותה. הוא גם אמר כי בריטניה תהפוך לגורם חיצוני לאיחוד האירופי וכי בריטניה עשתה בחירה גרועה ברגע רע. זה בכלל לא טוב לפאונד! אם בריטניה לא תצליח לשמור על הטבות שהיא נהנתה מהאיחוד האירופי, הכלכלה הבריטית עלולה לסבול קשות. בואו נסתכל על כמה תרשימים ונראה איך הלירה סבלה בימים האחרונים …

 

GBP / USD – לירה בריטית ‘נהדרת’ נושכת את האבק

6 ימים מתוך 7 1תרשים יומי של GBP / USD

אף על פי ש- GBP / USD נסחר בטווח רחב זה מספר חודשים, פעולת המחירים שקדמה לטווח זה הייתה דובית ביותר. הביטו בנרות האדומים הגדולים שמשמאל לתרשים זה. זה נקרא דחף, או מהלך אימפולסיבי, במונחי מסחר. מכירה אגרסיבית באמת לכיוון המגמה הארוכה לטווח הארוך באמת אומרת הרבה. מה השיעור החשוב ביותר במסחר? הטרנד הוא חבר שלך! בהתחשב בכך שהצמד לא הצליח לפרוץ מהטווח הזה לצלע העליונה, אנו יכולים לגשת לטווח זה בהטיה דובית מכיוון שהמגמה לטווח הארוך יורדת. כמובן, הכל יכול לקרות, אבל ההסתברות לחיסרון נוסף נראית טוב. כרגע נראה שהזוג הזה יכול לבקר בקלות מחדש בתחתית הטווח הגדול הזה. הייתי רוצה לראות גם שבירה בתחתית הטווח הזה, למרות שנוצרה שכבה חזקה של תמיכה באזור זה. הנה תרשים שבועי רק כדי לתת לך קצת יותר מבט:

6 ימים מתוך 7 2תרשים שבועי GBP / USD

כאן אנו יכולים לראות כי המחיר עדיין נסחר מתחת לממוצע הנע האקספוננציאלי בן 20 השבועות. נראה שמתרחשת סחיטת מחירים, שמעדיפה הפסקה לחיסרון. כמובן, זה יכול לקחת שבועות, או אפילו חודשים להופיע. מצד שני, נוכל לראות הפסקה מתחת לטווח התחתון הזה בשעות הקרובות. זה מה שאני אוהב במסחר במט”ח – אתה אף פעם לא יודע מה צפוי לפנינו, וכמה יכול להיות הצעד הבא.

למרות ש- GBP / USD נראה ממש שורי כרגע, ייתכן שמחיר השוק הנוכחי אינו המקום הטוב ביותר להיכנס אליו. בדיוק חזרתי מחופשה נהדרת בחוף הדרומי של נטאל כאן בדרום אפריקה. במקום בו שהינו יכולנו לשמוע את הגלים כל הזמן. זה גרם לי לחשוב איך פעולת המחירים של שוק המטבעות פעמים רבות בהשוואה לגלי הים. האוקיאנוס אינו שטוח וגם שוק המט”ח אינו נע בקווים ישרים. אפילו במגמה חזקה, אתה תמיד מוצא דחפים ותיקונים, בדיוק כמו גלי הים והשפל של האוקיאנוס הנעים הלוך ושוב כל הזמן. GBP / USD ביצע התרחקות חזקה מהערך הממוצע המצוין על ידי הממוצע הנע האקספוננציאלי ל 20 יום בתרשים היומי. הנה התרשים היומי שוב:

6 ימים מתוך 7 3תרשים יומי של GBP / USD

סוחרים מתחילים מתרגשים לעתים קרובות כשצמד מטבעות נמכר באגרסיביות. הם לא יכולים לחכות לשינוי רדיפה ולרדוף אחר המחיר שנמצא לעתים קרובות בקיצוניות רחוק מהממוצע. השוק עושה פתאום תיקון לממוצע, שהוא טבעי מאוד, ממש כמו פעולת הגל של הים. סוחרים אלה נלכדים מכיוון שנכנסו במחיר ירוד, ועד מהרה הם נאלצים לצאת מתפקידם.

המסחר אינו קל, ואתה זקוק למשמעת חזקה בכדי לבצע אפילו את אסטרטגיות המסחר הרווחיות במט”ח. אין מקום להתרגשות יתר, לרדוף אחר המחיר ולנוהלי מסחר מתחילים דומים.

כאשר המחיר חוזר לממוצע הנע אקספוננציאלי ל 20 יום, לעומת זאת, הסיכויים שלך להשיג עסקאות טובות הרבה יותר. אחרי הכל, גולש זקוק לתזמון טוב כדי להפיק את המקסימום מגל גדול. כמובן שזו רק קו מנחה כללי, ואינך צריך בהכרח להגביל את עצמך רק לקחת רשומות ב- 20-EMA. עם זאת, יהיה הרבה יותר טוב להיכנס למצב כלשהו קרוב יותר לממוצע מאשר להיכנס עכשיו במחיר המורחב הזה. לפעמים המחיר לא מתקרב לממוצע הנע אקספוננציאלי ל -20 יום במשך מספר שבועות. במקרה כזה, אנו יכולים להשתמש בטווחי זמן קטנים יותר לתזמון הערכים שלנו, אך סביר להניח שנשתמש ביעדים קטנים יותר, וכמובן, הפסדי עצירה מהודקים יותר..

 

זהב – היו זהירים בשוורים!


6 ימים מתוך 7 4תרשים זהב יומי

רגע לפני שאנחנו מבצעים ניתוח מחירי זהב, האם בדקת את אותות המט”ח שלנו לאחרונה? אנו מרחיבים באופן פעיל את רשימת הנכסים שאנו מספקים עליהם אותות מסחר ונחש מה – אנו מושכים את קצות הזהב גם עכשיו! סחורה נדיפה זו היא מכשיר נהדר להחמיא לתיק המסחר שלך.

הזהב נסחר ממש ברמת נדנדה חשובה ביומיים האחרונים. זה מעלה חשש לירידה נוספת במחיר של סחורה יקרה זו. האם אתה רואה את הנר השני האחרון בתרשים זה? זה נראה כמו נר דחייה שורי טוב. אבל האם זה באמת טריגר כל כך טוב לעבור זמן רב? ובכן, זה ממש לא. קודם כל, מפל הנדנדה השבור הוא אזהרה חשובה. שנית, גודלו של נר דחייה זה מעט מוחץ. הבעיה השלישית נצפתה בתרשים השבועי:

6 ימים מתוך 7 5תרשים שבועי זהב

התמונה נראית דובית, והפרים נאבקים בבירור לשמור על ראשם. הנר שסימנתי בתרשים זה כבר הניב מעקב דובי כמו שאתה יכול לראות. אין ספק, יכול להיות שמהלך גבוה יותר מכאן, אך עסקאות ארוכות במקרה זה אינן דבר טוב. זכרו, אם אינכם בטוחים לגבי הגדרת סחר, אלא אל תחליפו. תמיד יהיו הזדמנויות גדולות אחרות לנצל!

 

חֲדָשׁוֹת

אל תשכח מהחלטת הריבית של RBA (בנק מילואים באוסטרליה) והצהרת הריבית ביום שלישי בשעה 03:30 GMT. זהו אירוע חשוב העלול לגרום לתנודתיות משמעותית.

שיהיה לך יום נהדר בשווקים!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map