איתותי מט”ח תקופת מושב בארה”ב, 6 בדצמבר – דולר היפוך במספרי תעסוקה טובים יותר, ה- CAD נופל על רכים יותר

נכסי הסיכון קיבלו עלייה מינורית גבוהה יותר בשעת בוקר מוקדמת, לאחר שסין אמרה כי תבדוק פטור מהתעריפים עבור חלק ממוצרי החקלאות בארה”ב, אם כי יש בכך סייג עקיף. זה הצטרף להערותיו של דונלד טראמפ אתמול כי השיחות עם סין מתנהלות כשורה, כמו גם הדיווח של בלומברג כי העסקה בשלב הראשון תהיה רשמית החל מה- 15. בדצמבר. סין הבטיחה להעלות חלק מהתעריפים בארה”ב, אך השווקים היו מודאגים מדוח התעסוקה האמריקני היום, ולכן הסוחרים היו זהירים כאשר התקרבנו לזמן השחרור.

דוח התעסוקה בארה”ב היה הרבה יותר טוב מהצפוי, כאשר שכר החוץ שאיננו חקלאי היה גבוה בהרבה מהצפוי באוקטובר, והחודש הקודם עודכן גם הוא גבוה יותר. שיעור האבטלה תקף נמוך יותר, אך הרווחים פספסו מעט את הציפיות. אך מספר הרווחים באוקטובר עודכן גבוה יותר, מה שיותר ויותר פיספס את ההחמצה במספר נובמבר. זהב ביצע מהפך דובי גדול לאחר הדיווח ההוא.

לעומת זאת, דוח התעסוקה מקנדה היה גרוע בהרבה מהצפוי, כאשר שיעור האבטלה קפץ ב -4 נקודות ל -5.9% והתעסוקה ירדה ב -71 אלף מסיבית, שהלכה בניגוד לציפיות לגידול בתעסוקה. אם שיעור ההשתתפות היה זהה, האבטלה הייתה עוברת ל 6.0%. בחזית אחרת, OPEC + החליטה להפחית את ייצור הנפט ב 50k חביות ליום, אך נראה כי נפט גולמי אינו מתרשם ממנו.

המושב האירופי

 • סין מחזירה בתשובה אחרי הצעת החוק של שינג’יאנג – הסנאט האמריקני העביר הצעת חוק על זכות אדם על אסירים פוליטיים בשינג’יאנג בתחילת השבוע. היום דיווחה התקשורת הממלכתית הסינית, וציטטה את משרד החוץ ואמרה כי סין אומרת שהיא נוקטת באמצעי נגד נגד הסנקציה האמריקנית כלפי פקידים סינים. סין הודיעה לשגרירות ארה”ב על אמצעי הנגד, אך קוראת לארה”ב להסיר את הסנקציה על פקידים סינים.
 • ייצור תעשייתי גרמני  – הייצור התעשייתי הגרמני היה תנודתי במשך זמן רב, אך נשען יותר על הצד השלילי. בארבעת החודשים האחרונים, הייצור התעשייתי ירד שלוש פעמים. זה היה צפוי להפוך לחיובי באוקטובר ולעלות ב -0.1%, לאחר הירידה של 0.6% בספטמבר. אבל היא נותרה שלילית ורשמה ירידה גדולה של 1.7% לחודש אוקטובר.
 • פרשנות הברקזיט מנהיג העבודה ג’רמי קורבין אמר מוקדם היום כי ראש ממשלת בריטניה בוריס ג’ונסון מטעה את המצביעים בברקזיט. קורבין טוען שיש לו “ראיות קשות וקרות” שמראות את ההשפעה של עסקת הברקזיט על חלקים נרחבים במדינה ועל “נושא צפון אירלנד בפרט”, ומצטט דוח ממשל חסוי שעל הפרק. בהמשך השיב ראש ממשלת בריטניה ג’ונסון כי מסמך קורבין הוא ‘שטות מוחלטת’. בין צפון אירלנד לבריטניה לא יתקיימו בדיקות. לא ראיתי את המסמך שהוצג על ידי העבודה אבל זה ‘שטות מוחלטת’. בינתיים, הסקר של איפסוס לבחירות בבריטניה הראה כי השמרנים עמדו על 44% (ללא שינוי), העבודה 32% (+4).
 • OPEC + לחתוך ייצור נוסף – מדינות OPEC + נפגשות בווינה כדי לדון גם בתפוקת הנפט ובמחירים. שמענו הערות בשבועות האחרונים, דבר המצביע על כך שהקרטל יקטין את ייצור הנפט, במיוחד מסעודיה, אך שמענו גם הערות מנוגדות ממדינות OPEC + אחרות, בעיקר רוסיה. מוקדם יותר היום, שר הנפט הסעודי, הנסיך סלמאן בין עבדולזיז, הערות כמה להלן:
 • השוק יצטרך לסמוך עלינו
 • OPEC מנסה להראות לאנליסטים שאנחנו עושים את העבודה שלנו
 • הכלכלה העולמית תמשיך להיות מספקת היטב
 • אך מחויבות נוספת תאפשר לכולנו להרוויח
 • OPEC + שואפת להוכיח שהיא תעמוד בהסכמים

בהמשך שמענו שמועות על כך שאומרים כי שרי OPEC + מסכימים להסכם לבלום את הייצור בהיקף של 50,000 חביות ליום..

מושב ארה”ב

 • דוח התעסוקה הקנדי – דוח התעסוקה מקנדה פורסם גם מוקדם יותר היום. שיעור האבטלה היה צפוי להישאר ללא שינוי ועמד על 5.5%, אך הוא זינק גבוה יותר ל -5.9%. השינוי נטו בתעסוקה לחודש נובמבר עמד על -71.2 K לעומת הערכה של + 10 K, מה שאומר שהמשרות ירדו. שינוי תעסוקתי במשרה מלאה -32.8K לעומת 15K מוערך. שינוי תעסוקתי במשרה חלקית -38.4K לעומת + 10K מוערך. שיעור השכר לפי שעה תקף נמוך ל -4.4% לעומת 4.5% שנאמד. שיעור ההשתתפות תקף גם הוא נמוך יותר ל -65.6%, לעומת 65.7% שהוערכו, כלומר אם היה נשאר ללא שינוי האבטלה הייתה עולה ל -6%..

 • דוח התעסוקה בארה”ב – דוח התעסוקה מארה”ב פורסם. האבטלה תקפה ל -5.5% לעומת הישארה של 5.6% הצפויה. השינוי בשכר הלא חקלאי (משרות חדשות) עלה יותר ועמד על אומדנים מכים של 266 אלף דולר. השינוי בשכר הפרטי הגיע גם הוא גבוה יותר ל 254K לעומת 178K מוערך. שכר הייצור עמד על 54 אלף לעומת 40 אלף. גם שיעור ההשתתפות בכוח העבודה תקף ועמד על 63.2% לעומת 63.3% בחודש שעבר, ונראה שזו הסיבה לירידה בשיעור האבטלה..
 • דוח הרווחים בארה”ב – הרווח השעתי הממוצע לחודש נובמבר החמיץ את הציפיות, והגיע לרמה של 0.2% לחודש לעומת 0.3% שהוערך, אך אוקטובר תוקן גבוה יותר ל -0.4% לעומת 0.2% בעבר. הרווח הממוצע לשעה יואי תקף גבוה יותר ב -3.1% לעומת 3.0% נאמד.
 • סנטימנט הצרכן של UoM בארה”ב – דוח סנטימנט הצרכנים של ארה”ב פרלים UoM פורסם רק לפני זמן מה. זה היה צפוי להשתפר מעט ל -97.0 נקודות, לעומת 96.8 בנובמבר, שתוקנה גבוה יותר בתיקון השני, מ -95.7 נקודות. אבל, זה נכנס הרבה יותר טוב וקפץ ל -99.2 נקודות. מלאי הסיטונאות עמד על 0.1% לעומת 0.2% הערכות. מכירות הסיטונאות רשמו ירידה של 0.7% לעומת -0.1% בחודש שעבר, שתוקנה מ- 0.0%. התנאים הנוכחיים עלו ל -115.2 נקודות לעומת 112.8 המשוערים. עלייה מ- 111.6 בחודש שעבר. הציפיות גדלו גם ל 88.9 נקודות לעומת 87.5 שהוערכו, לעומת 87.3 בחודש שעבר. ציפיות לאינפלציה לשנה אחת יורדות ל -2.4% מ -2.5%, 5 – 10 שנים לציפיות לאינפלציה צונחות ל -2.3% מ -2.5%.

מסחר באופק

בולני NZD / USD שוב

 • המגמה הייתה שורית במשך יותר מחודשיים
 • הנמוך התחתון הושלם
 • 50 SMA מספק שוב תמיכה

50 SMA מפחידים שוב את המוכרים היום

NZD / USD ביצע מהפך שורי בתחילת אוקטובר, שנראה בדיוק כמו מעקב אחר גבוה יותר לפני שהמוכרים דחקו עוד למטה. אבל, המוכרים לא חזרו ומאז לא ראינו אותם. ראינו כמה נסיגות נמוכות יותר, אך הקונים חזרו ושמרו על הדברים.

הסנטימנט השתפר ביחס לנכסי סיכון, כאשר אנו מתקרבים לשלב הסופי של עסקת השלב הראשון בין ארה”ב לסין. היו אירועים והערות שלקחו את העסקה הזו הלוך ושוב, כמו הערותיו של דונלד טראמפ אתמול לפיו הוא עשוי לדחות את העסקה עד לסיום הבחירות בסין, בתגובה לסין שכוונה לבוחרי טראמפ ביעדי תגמול.

אבל היום שמענו את טופס בלומברג כי העסקה עשויה להיחתם ב -15 בדצמבר, למרות הרטוריקה הסוערת, שהרגיעה את העצבים. דונלד טראמפ עזר גם לסנטימנט כשאמר לפני זמן מה שהשיחות עם סין עוברות טוב מאוד.

NZD / USD נסוג נמוך יותר במהלך הפגישה באסיה, אך 50 SMA (צהוב) סיפק תמיכה מוצקה בתרשים H1. המחיר הקפיץ את אותו ממוצע נע ככל שהרגש השתפר לאחר הערותיו של טראמפ בפסגת נאט”ו. אז, הזוג הזה די שורי עכשיו ונראה לפתוח אות קנייה בתחתית נסיגה נוספת, ל- 50 SMA.

לסיכום

הסנטימנט היה די שלילי ביומיים האחרונים, אך הוא השתפר במפגשים האחרונים לאחר הערות חיוביות על סחר מטראמפ וסין, למרות סוגיות גיאופוליטיות. אמנם, הנתונים החיוביים מארה”ב שיפרו את הרגש עוד אחר הצהריים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map