איתותי מט”ח תקופת מושב בארה”ב, 7 באוקטובר – הדולר האמריקאי מחזיר חלק מההפסדים בשבוע שעבר

הדולר היה המטבע היחיד שסוחר הפורקס פנה אליו יותר משנה, מכיוון שהכלכלות הגדולות בעולם המשיכו להיחלש, שהורידו את מטבעותיהן. כלכלת ארה”ב החזיקה מעמד עד לפני מספר חודשים, שהשאירה את הדולר כמטבע הגדול היחיד לקנות. אבל, כלכלת ארה”ב נחלשה בחודשים האחרונים ו דו”ח ייצור ISM ביום שלישי שעבר הראה כי מגזר זה התכווץ בהתכווצות, והגביר את החשש כי הייצור האמריקאי עלול להסתיים כמו התעשייה הגרמנית שנמצאת במיתון עמוק.

ההאטה ב- ISM בארה”ב PMI שאינו ייצור ביום שישי הוסיף עוד יותר את הפחדים וה- USD היה אחד השבועות הגרועים מזה זמן רב. אמנם, היום הדולר נראה קצת יותר טוב. הבאק צבר כנגד מרבית המטבעות הגדולים במהלך המושב באסיה והמושב האירופי המוקדם מלבד מקלט בטוח. שמענו שמועות בתחילת מושב אסיה לפיה סין אינה מוכנה לדון בכל הנושאים שארה”ב הקדימה ורוצה עסקה צרה יותר, שפוגעת ברגשות והורידה את מטבעות הסיכון, ועוזרת לבאק להרוויח כמה.

המושב האירופי

  • הזמנות מפעל גרמניות – הזמנות המפעל היו לרוב שליליות בגרמניה במשך יותר משנה. דוח הזמנות המפעל שפורסם בחודש שעבר מגרמניה הראה ירידה גדולה של 2.7% לחודש יולי. זה עודכן גבוה יותר ל -2.1% היום, אך זו עדיין ירידה משמעותית בהזמנות. הדו”ח של היום היה צפוי להיות שלילי שוב לחודש שעבר והוא עשה זאת, אך הירידה של 0.6% לחודש אוגוסט הייתה גדולה מהציפיות של -0.4%, מה שאומר שהמדרון החלקלק ממשיך לגרמניה..
  • אמון המשקיעים בגוש האירו סנטיקס – אמון המשקיעים בגוש האירו סנטיקס שוחרר לפני זמן מה הבוקר. זה היה צפוי להידרדר מעט ל -12.0 נקודות, אך החמיץ את הציפיות והגיע ל -16.8 נקודות. מדד זה השתפר בספטמבר, מ -13.7 נקודות ל -11.0, שהיה סימן חיובי לאחר מספר חודשים במגמת ירידה. לכן, מגמת ההיחלשות נמשכת בכלכלת יורוקסון.
  • דובר ראש ממשלת בריטניה, דובר דובר הברקזיט – דוברו של בוריס ג’ונסון הופיע מוקדם יותר היום ואמר כי הצעד הראשון הוא לשבת עם האיחוד האירופי לדיון מפורט. כשנשאלה אם יום שישי הוא המועד האחרון, אמרה כי ראש הממשלה היה ברור לגבי לחצי הזמן. הם לא מחפשים סטנדרט מוגבל בזמן.
  • צג מכירות קמעונאות BRC בבריטניה YoY – צג המכירות הקמעונאיות הגיע לשלילי בשלושה מתוך ארבעת החודשים האחרונים. הדו”ח של היום היה צפוי להיות שוב שלילי, ויציג ירידה של 0.8% לעומת השנה החולפת. אבל זה החמיץ את הציפיות והראה ירידה גדולה יותר של 1.7%.

מושב ארה”ב

  • ג’ונסון ברור לשלוף את בריטניה בסוף החודש – הייתה עתירה לאלץ את בוריס ג’ונסון להאריך את הברקזיט שוב ​​לאחר 31 באוקטובר. המועד האחרון הוא. היום התקבלה החלטת בית המשפט לעתירה זו. אך בית המשפט קבע כי BoJo אינו מחויב מבחינה משפטית לבקש הארכת ברקזיט נוספת בסוף החודש אם עד אז לא תושג שום עסקה..
  • תזכיר הבית הלבן עם נושאי דיון בשיחות סחר בין ארה”ב לסין – מזכ”ל העיתונות בבית הלבן אישר כי שיחות ארה”ב וסין יחודשו ביום חמישי עם סגן ראש הממשלה ליו הוא לפגישה עם לייטייזר ומנוצ’ין. הם פרסמו תזכיר ובו שש נקודות מפתח לדיון בארה”ב בפגישה; העברת טכנולוגיה כפויה, זכויות קניין רוחני, שירותים, חסמים שאינם מכס, חקלאות, אכיפה.
  • קשקרי Happy FED מוריד שערים – חבר ה- FED קשקרי הגיב לפני זמן מה ואמר כי הכלכלה עומדת בפני יותר סיכונים והוא שמח שה- FED מורידה את הריבית. אבל, הוא עדיין לא יודע כמה עוד על הפד להוריד את השיעורים.

מסחר באופק

USD / JPY דובי

  • המגמה הפכה להיות דובית בשבוע שעבר
  • הסנטימנט הפך לשלילה בן לילה
  • 20 SMA מספקים התנגדות בתרשים H4

20 ה- SMA הפכו היום להתנגדות

USD / JPY הפך דובי בשבוע שעבר לאחר ייצור ה- ISM האמריקני נפל עמוק יותר במיתון. USD / JPY איבד כ 200 פיפס וזה עדיין נמצא בקרבת השפל. אך היא הוציאה מעקב חוזר היום לאחר שנפתחה בפער דובי אמש, שכן סין אמרה שהיא רוצה עסקת סחר צרה יותר, שעשויה להשאיר כמה נושאים מרכזיים לארה”ב. אם כי, המעקב חוזר נראה כמעט שלם כעת ו- 20 SMA (אפור) מספק התנגדות בחלקו העליון. אנחנו כבר חסרים זוג זה משבוע שעבר.

לסיכום

הדולר הדולר צבר במהלך המושב האירופי היום, אך העניינים התהפכו מעט מאז שהתחלתי לכתוב את תמצית אותות הפורקס. הדולר נסוג כעת כנגד מטבעות סיכון, כמו גם נגד מקלטים בטוחים. אז, הדולר עדיין לא יצא מהיער.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map