banner
banner

איתותי מט”ח תקופת מושב ארה”ב, 7 בפברואר – אמון המשקיעים והסנטימנט מתדרדרים בהמשך לחששות קורונאווירוס.

החששות מ- Coronavirus חזרו ושומרים על שוקים מאופקים שוב בתחילת השבוע. השוק היה חסר כיוון במושב האסייתי, אך הם לקחו צד במושב האירופי והכיוון כמובן ירד, במיוחד עבור נכסי סיכון כמו שוקי מניות ודולרי סחורות, בעוד שמקומות הבטחון נטחנו גבוה יותר, אך אינם רץ במהירות לכל מקום. זה מראה שהסוחרים נזהרים, הם מתרחקים מנכסי הסיכון, אך עדיין אינם במצב פאניקה.

אמנם, החששות גברו עוד יותר במושב האירופי, ככל שהמקרים התרחשו וירוס הקורונה עולה על 40,000 ומוות בסמוך ל -1,000 אמת המידה. נשיא סין שי, ניסה להרגיע את המים, אבל יכולת לקרוא בין השורות שהוא לא כל כך בטוח. העסקים האטו במידה ניכרת בסין ומספר רב של חברות סיניות, כולל שמות בולטים ביקשו מהממשלה הלוואות של מיליארדים בכדי להקל על השפעת הנגיף על כספין. הנגיף התפשט גם לחו”ל, עד כה אושרו 8 מקרים בבריטניה, מה ששומר על התחושה השלילית, כפי שהראה הבוקר דו”ח אמון המשקיעים בגוש האירו סנטיקס..

המושב האירופי

 • אמון המשקיעים בגוש האירו סנטיקס – כלכלת גוש האירו נחלשה במידה ניכרת בשנתיים האחרונות, יחד עם הכלכלה העולמית. מלחמת הסחר העולמית, כמו גם הבנקים המרכזיים הגדולים שהסתובבו מהר מדי בשנים קודמות, פגעו בכלכלה וברגש הכלכלי, כמו גם באמון המשקיעים. אמון המשקיעים בסנטיקס ירד לטריטוריה שלילית בשנה שעברה והוא נרשם ב -16.8 נקודות עוד באוקטובר. אבל, זה השתפר לאחר ECB הקלה על המדיניות המוניטרית שוב בסוף השנה שעברה והיא חזרה לטריטוריה חיובית בנובמבר. בינואר הוא השתפר עוד ל -7.6 נקודות, מה שהיה מעודד. אבל, זה היה צפוי להתקרר החודש. אמון משקיעים הוקלה מעט לאחר שהגיעה לרמה הגבוהה ביותר שלה מאז נובמבר 2018 עוד בינואר, מכיוון שחשש קורונאווירוס מתמתן עם סנטימנטים במהלך השבועות האחרונים. היא החמיצה ציפיות של 6.1 נקודות, וצנחה ל -5.2 נקודות.
 • עדכון לגבי נגיף הקורונה – נראה כי יהיה די קשה לרשויות העולמיות למחוק את נגיף הכורון בקרוב. מספר האנשים הנגועים הגיע למעל 40,000 עם 910 הרוגים. הרשויות הסיניות נראו בטוחות יותר בשבוע שעבר, אך הן לא נראות בטוחות מדי כעת, לאחר מכן 97 אנשים מתו ביום אחד בסין אתמול. נשיא סין שי ג’ינפינג התייחס מוקדם יותר היום לטלוויזיה הממלכתית והוא נשמע פחות אופטימי מאשר בשבוע שעבר. להלן כמה מההערות העיקריות שלו:
 • המצב על מניעת התפרצות וירוס הכלילי עדיין קשה
 • סין בהחלט תנצח במאבק נגד התפרצות וירוס העטרה
 • סין תאמץ צעדים מכריעים יותר בכדי להכיל את התפשטות בהוביי
 • כדי לזרז את הפיתוח של תרופות בעלות השפעות קליניות טובות כנגד הנגיף

לא רק שהווירוס התפשט מחוץ להוביי, אלא שהוא התפשט גם במדינות אחרות בעולם, עם עוד ארבעה אנשים מאובחנת היום בבריטניה. מלבד זאת, חברות סיניות חשות בלחץ הנגיף, כאשר על פי הדיווחים מאות חברות סיניות מבקשות הלוואות של מיליארדים כדי לרכך את ההשפעה של התפרצות הנגיף. חברות אלה כוללות שמות בולטים כמו Xiaomi, Meituan Dianping ו- DiDi. אז המצב נראה רע והכלכלה הסינית תסבול מכך ותשפיע גם על הכלכלה העולמית. לכן, ההשפעה השלילית על הכלכלה תהיה עוד נושא מרכזי עבור בנקים מרכזיים וממשלות ברחבי העולם להילחם, מלבד הנגיף עצמו. הסנטימנט נותר שלילי גם היום.

 • ייצור תעשייתי איטלקי – הייצור התעשייתי היה תנודתי למדי באיטליה, כמו בגרמניה ובשאר גוש האירו. בשלושת החודשים האחרונים ראינו שלוש ירידות, אך הדו”ח האחרון לחודש נובמבר הראה עלייה של 0.1%. אמנם, בדו”ח של היום שנערך בדצמבר נרשמה ירידה גדולה של 2.7%, כך שהתעשייה תישאר במצב קשה באיטליה ובאירופה למשך חודשים רבים..
 • מושב ארה”ב

  • התחלות דיור קנדי ​​והיתרי בנייה – התחלות הדיור היו באזור 200-220 אלף חודשים בקנדה, אך בדצמבר הן צנחו ל -197 אלף. הדו”ח של היום הראה עלייה יפה של 213 אלף לחודש ינואר, אז חזרה למסלול. לעומת זאת, היתרי הבנייה ירדו מאז ספטמבר והדוח בחודש שעבר שהיה לחודש נובמבר עודכן נמוך יותר, מ -2.4% ל -3.5%. אבל, הדו”ח של היום היה צפוי להראות מהפך ועלייה של 3.5% לחודש דצמבר. היא גברה על הציפיות, ועלתה ב 7.4%.
  • נאום באומן של FED  חברת הפדרל ריזרב באומן, דיברה לפני זמן מה ואמרה את אותם הדברים שהיא אמרה בעבר, אז זה לא חדש. היא רואה תחזית אמריקאית “חיובית מאוד” של צמיחה מתונה, אבטלה נמוכה ואינפלציה שעולים בהדרגה אל היעד.
  • ארגון הבריאות העולמי מגיע לסין – ארגון הבריאות העולמי הגיע לסין והם קיימו ועידת PRSS לפני זמן מה. הנגיף קיים כבר יותר מעש, הם בדיוק הגיעו עכשיו? בכל מקרה, כמה הערות למטה:
  • צוות המומחים של ארגון הבריאות העולמי הגיע לסין בכדי להניח בסיס לצוות גדול יותר העוסק בהתפרצות של נגיף העטרה
  • בימים האחרונים נראו אירועים של התפשטות קדימה של נגיף ואנשים עם אין היסטוריה של נסיעות לסין כמו בצרפת.  יכול להיות הניצוץ שהופך לאש גדולה יותר

  מסחר באופק

  דוּבִּי AUD / USD

  • המגמה הייתה דובית מאז ה -1 בינואר
  • תואר שני דוחף אותו נמוך יותר
  • הסנטימנט די שלילי

  ה- 20 SMA הפך שוב להתנגדות

  AUD / USD היה שורי למדי לאורך כל דצמבר, מכיוון של- USD היה חודש רע אז, לאחר ייצור ה- ISM האמריקני צנח עוד יותר בכיווץ. תזרימי המזומנים של סוף השנה שהלכו גם הם מול הדולר סייעו לצמד זה לטפס גבוה יותר לקראת סוף השנה. עם זאת, הסנטימנט התהפך בשבוע הראשון של ינואר לאחר שהמתיחות בין ארה”ב לאיראן ונכסי הסיכון כמו דולר סחורות הפכו לדוביים. הסנטימנט הפך לשלילי עוד יותר לאחר התפרצות נגיף העטרה בסין, אשר שומר על AUD / USD דובי.

  ממוצעים נעים הפכו מתמיכה להתנגדות, כאשר 100 SMA (ירוק) מספקים התנגדות במהלך משיכות בהתחלה, ואז 50 SMA (צהוב) ו- 20 SMA (אפור) לקחו דברים על הידיים. מוקדם יותר היום ראינו מעקב חוזר גבוה יותר, אך זה הסתיים ממש מתחת ל -20 SMA, כפי שנראה בתרשים H4 לעיל. אז, הזוג הזה נשאר די דובי.

  לסיכום

  וירוס הקורונה ממשיך להניע שווקים והמצב מחמיר, במיוחד בסין. ישנם יותר מ- 40,000 אנשים שנדבקו ויותר מ- 900 מקרי מוות, בעוד אנו ממשיכים לראות מקרים חדשים בבריטניה ובמקומות אחרים. זה משאיר את הרגש מאופק והסוחרים די מפחדים.

   

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me