banner
banner

נפט גולמי ממריא ליום השביעי ברציפות – כל העיניים בנתוני API!

במהלך סחר המסחר באסיה ביום שלישי, WTI הנפט הגולמי עלה ביום השביעי ברציפות, וריענן את הרמה הגבוהה של 13 חודשים, הרבה מעל אזור אמצע 58.00, שכן קיצוץ ההיצע של היצרנים הגדולים ואופטימיות לגבי התאוששות הביקוש לנפט ממשיכים לתמוך בשוקי האנרגיה. בינתיים, ניתן לייחס את ההטיה השורית סביב מחירי הנפט הגולמי לאופטימיות על ההתקדמות מבחינת החיסונים העולמיים והעלאת הפעילות הכלכלית..

יתר על כן, הציפיות המשופרות של גירוי ההקלה ב- COVID של נשיא ארה”ב ג’ו ביידן בגובה 1.9 טריליון דולר בסך 1.9 מיליון טריל וההתחבטות בטהרן וושינגטון, מילאו תפקיד מרכזי בתמיכה במחירים הגולמיים. מלבד זאת, מחירי הנפט קיבלו גם תמיכה מיידית נוספת לאחר שמדד הדולר האמריקאי (DXY) ירד משיא של חודשיים, שכן מחיר הנפט קשור הפוך למחיר הדולר האמריקני..

מצד שני, המספרים ההולכים וגדלים של מקרי COVID-19 ואמצעים מגבילים נוספים ברחבי העולם, כמו נעילה, התבררו כגורמים מרכזיים ששמרו מכסה על כל עלייה נוספת במחירי הנפט הגולמי. בזמן הכתיבה, WTI הנפט הגולמי נסחר במחיר של 58.44, והתאחד בטווח שבין 57.98 ל- 58.51. במבט קדימה נראה כי הסוחרים מקפידים להציב עמדות חזקות לפני נתוני אספקת הנפט הגולמי האמריקני של מכון הנפט האמריקני, שאמור להגיע בהמשך היום..

סנטימנט המסחר בשוק שמר על הביצועים החיוביים בשבוע הקודם, ונותר חיובי ביום, מכיוון שההתפתחויות המדהימות בנוגע לחבילת ההקלה של COVID בארה”ב וחיסוני נגיף העטרה ממשיכות להעדיף את סנטימנט הסיכון. יש לציין כי מנהיג הבית הרפובליקני של בית ארה”ב, מיטש מקונל, הטיח את דחיפתה של המפלגה הדמוקרטית להתקדם באופן עצמאי לקראת העברת חבילת הגירוי COVID של 1.9 טריליון דולר. בינתיים, מוקדם יותר באותו היום, שר האוצר היפני טארו אסו הצביע על נכונותו לשחרר 1.3 טריליון ין במצב גירוי חירום של COVID-19 למגמת אסיה..

סיבה נוספת העומדת מאחורי ביצועי השוק החיוביים ניתן לייחס גם להתפתחויות בין המדינות הגדולות להתמודדות עם נושאי התמודדות מסחרית. לפי הדיווח האחרון, שגריר אוסטרליה דחק קודם לכן בארה”ב בנוגע להסכם סחר טרנס-אטלנטי. בינתיים, האיחוד האירופי ובריטניה גילו גם נכונות להקל על המתיחות המסחרית עם ארה”ב בגלל הסובסידיות למטוסים. זה, בתורו, נתפס כאחד הגורמים המרכזיים שעמדו בבסיס מחירי הנפט הגולמי המניבים יותר.

מחירי הנפט הגולמי הגיעו לעלייה נוספת ברחבי האוקיאנוס לאחר שיצרני הנפט הגולמי הגדולים, כמו ערב הסעודית, הבטיחו לצמצם את התפוקה הגולמית בהתאם להתחייבויותיהם. ראוי לזכור כי ערב הסעודית יישמה קיצוצים נוספים באספקה ​​לחודש פברואר ומארס, בנוסף לאלה שביצעו חברי ארגון המדינות המייצאות נפט ובעלי בריתם (OPEC +). על ידי צמצום ההיצע הם עוזרים לאזן את השווקים הגלובליים. יתר על כן, הסערה במחירי הנפט הגולמי חיזקה עוד יותר על ידי ההתמודדות בין טהראן-וושינגטון על ההסכם הגרעיני ב -2015..

בחזית הדולר, הדולר האמריקני הרחב לא הצליח להאריך את רצף הזכיות שלו ביום הקודם, והפך לחמצמץ מכיוון שהביקוש לנכסי מקום מבטחים עדיין היה נמוך על רקע תקווה להחלמה מהירה יותר של כלכלה אמריקאית מ- COVID-19 והתקדמות לקראת הסכמה על הסיבוב הבא של הגירוי הפיסקאלי בארה”ב. עם זאת, ההפסדים בדולר האמריקאי סייעו לנפט הגולמי להישאר בהצעה, מכיוון שמחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר ה”גרינבק “. בינתיים, עד השעה 20:32 ET (01:32 GMT), מדד הדולר האמריקאי, העוקב אחר הירוק מול דלי של מטבעות אחרים, צנח ב -0.08% והגיע ל -90.868.

על הצד השני, המספרים ההולכים וגדלים של מקרי COVID-19 ואמצעים מגבילים נוספים ברחבי העולם יכולים להיחשב כגורם דובי ששמר מכסה על כל עלייה נוספת במחירי הנפט הגולמי. בהתקדמות, סוחרי השוק ישגיחו על נתוני אספקת הנפט הגולמי האמריקני של מכון הנפט האמריקני, שאמור להגיע בהמשך היום. בנוסף לכך, החדשות הנוגעות לחבילת הסיוע האמריקנית, חיסוני וירוס הכורון (COVID-19) והמתיחות בין ארה”ב לאיראן עשויות לספק כיוון חדש לסחורה. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me