banner
banner

AUD / USD מפר את מגמת הירידה – תוכנית סחר מהירה

במהלך סחר המסחר באסיה ביום רביעי, צמד המטבעות AUD / USD לא הצליח לעצור את רצף ההפסדים של היום המוקדם, והגיע לשפל תוך היום הרבה מתחת לרמה של 0.7100, בעיקר בשל חוזקו של הדולר האמריקני הרחב, המגובה בזכייה של טראמפ. בפלורידה, שסיפקה באופן מיידי עלייה טובה למדי לדולר האמריקני, ודחפה את צמד המטבעות AUD / USD מתחת לרמה של 0.7100. מלבד זאת, חוסר הוודאות המתמשך על עיכוב אפשרי בתוצאות הבחירות בארה”ב הרגיע את התיאבון של המשקיעים בנכסים הנתפסים כמסוכנים יותר, כמו הדולר האוסטרלי, ותרם לירידה בצמד המטבעות..

מאידך, הנתונים האוסטרליים המרוממים, שהראו כי מכירות הקמעונאות באוסטרליה צנחו ב -1.1% לחודש החודש בספטמבר לעומת -1.5% הצפויים, לא הצליחו לספק תמיכה משמעותית בדולר האוסטרלי, מה שבתורו הביא להארכת הירידה. רצף AUD / USD. מלבד זאת, הטון הדובי סביב צמד המטבעות יכול להיות קשור גם לחששות המתמשכים ממספר עולה של מקרי COVID-19 בארה”ב, אירופה וכמה ממדינות אסיה הגדולות. זה ממשיך לעורר חששות מהתאוששות כלכלית, ודחף את המשקיעים לעבר נכסי מקלט בטוח. נהפוך הוא, מספרי ה- PMI הגבוהים של שירותים סיניים סיפקו דחייה מסוימת למטבע AUD, וזה הפך לגורם מרכזי המסייע בהגבלת הפסדים עמוקים יותר בצמד המטבעות. צמד המטבעות AUD / USD נסחר כרגע ב -0.7116, ומתאגד בטווח שבין 0.7050 ל- 0.7220.

עם זאת, סנטימנט המסחר בשוק נשלט על ידי תוצאות הבחירות בארה”ב מאז תחילת היום, מה שהמתן את התיאבון של המשקיעים לדולר האוסטרלי, הנתפס כסיכון יותר, ותרם לירידות בצמד המטבעות. על פי הדיווח האחרון, ההסתברות שטראמפ יזכה בקדנציה השנייה הוגדלה במהלך השעות האחרונות, מה שבתורו אילץ את השווקים לתמחר את הסיכוי לזכייה קלה של המועמד הדמוקרטי לנשיאות ג’ו ביידן, והגדול יותר חבילת גירוי פיסקלית שהייתה צפויה להגיע איתו. לעומת זאת, המועמד הדמוקרטי ג’ו ביידן זכה באריזונה, והעלה את ההסתברות לגל כחול בקונגרס האמריקני. אך ספירת הקולות תימשך מספר ימים, שתמשיך לעורר אי וודאות.

כתוצאה מכך הצליח הדולר האמריקני הרחב לשמור על רווחיו לאורך כל היום, מכיוון שהסוחרים עדיין הריעו לניצחונו של הנשיא דונלד טראמפ בפלורידה. אבל נראה שטון ההצעות סביב הגרין-גב המוגן גבר בתגובה לכך ששווקי ההימורים קיבלו את הנשיא טראמפ כמועדף לנצח בבחירות. עם זאת, העלייה בדולר האמריקאי נראית לא מושפעת מהרגש של סיכון השוק. לפיכך, הרווחים של הגרין-גב הפכו לגורם מרכזי השומר על צמד המטבעות בלחץ. בינתיים מדד הדולר האמריקאי העוקב אחר הירוק מול סל מטבעות אחרים עלה ל -93.898.

במקום אחר, ההפסדים בצמד המטבעות חיזקו עוד יותר בגלל החשש המתמשך ממספר עולה של מקרי COVID-19 בארה”ב, באירופה ובחלק מהמדינות הבולטות באסיה, שממריץ ללא הרף את הדאגות מההחלמה הכלכלית, ולכן תורם. להפסדים עבור צמד מטבעות זה. ראוי לזכור כי אירופה מטילה מגבלות על נעילת גב, על רקע מספר גדל של מקרי וירוס כורון. מלבד זאת, בריטניה, שהיא אחת הכלכלות הגדולות באירופה, מטילה מגבלות נעילה, בעוד שבלגיה חזרה לנעילה ארצית. בינתיים מדד התפוקה המורכב עלה מ -54.5 בספטמבר ל -55.7 באוקטובר.

נהפוך הוא, הדולר האוסטרלי מתרשם מעט ממספרי ה- PMI הגבוהים של שירותים סיניים, המראים כי ב- 56.8, ה- PMI של Caixin Services בסין היכה את האומדנים באוקטובר. בחזית הנתונים, ה- PMI של שירותי קייקסין בסין לחודש אוקטובר הגיע ל -56.8 לעומת 54.8 הקודם, מה שמעיד כי הצמיחה מבחינת הפעילות העסקית השתפרה, על רקע ביקוש חזק יותר של הלקוחות.

מעבר לבריכה, הנתונים האוסטרלים האופטימיים לא הצליחו לספק תמיכה משמעותית לדולר האוסטרלי. הצריכה של אוסטרליה, כפי שהיא מיוצגת על ידי מכירות קמעונאיות, צנחה פחות מהצפוי בחודש ספטמבר. בצד הנתונים, המכירות הקמעונאיות הגיעו ל -1.1% בחודש (MoM), לעומת -1.5% הצפויות. באופן רבעוני, עלו נתוני הרבעון השלישי (רבעון השלישי), מעבר לאומדן של -6% וה -3.4% הקודמים, ל -6.5% QQ.

בהעדר נתונים / אירועים מרכזיים ביום, סוחרי השוק ישגיחו על הדרמה המתמשכת סביב הבחירות בארה”ב ועדכונים אודות חבילת הגירוי בארה”ב. בינתיים, זרזי הסיכון, כמו גיאופוליטיקה, צרות נגיף הכורון והברקזיט, יהיו המפתח לצפות בכיוון חדש..

תמיכה והתנגדות יומיומית

ס 1 0.6829

ס 2 0.6976

S 3 0.707

נקודת ציר 0.7122

R 1 0.7217

R 2 0.7269

R 3 0.7416 AUD / USD ממשיך לסחור לצדדים, מול התנגדות מיידית ברמה 0.7140, יחד עם אזור תמיכה של 0.7065. הפריצה השורית ברמת 0.7140 עשויה להאריך את מגמת הקנייה עד לרמה של 0.7206; לעומת זאת, הפריצה הדובית ברמה של 0.7065 עלולה לגרום להטיית המכירה ל -0.6994. בינתיים, כל העיניים נשואות לתוצאות הבחירות בארה”ב. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me