banner
banner

Bancor משלים את ה- ICO היחיד הגדול ביותר עד כה

מיזם קריפטוגרפי שהוקם על ידי טים דרייפר, משקיע מפורסם והון סיכון, הפך לאחרונה לחלק מההיסטוריה כבעל ההצעה הגדולה ביותר של ICO או מטבע ראשוני. ICO מתרחש כאשר חלופה חדשה בתחום המטבע הדיגיטלי הופכת לפעילה וכאן, פרויקט הבלוקצ’יין בשם Bancor הצליח לגייס באותו רגע מעל 152 מיליון דולר..

זה היה חלק ממכירת ההמונים שהתרחשה בבלוקצ’יין האת’ריום והנתונים מראים שהוא אסף למעלה מ -390,000 מטבעות אתרים בודדים עד שהמכר צפוי. ברגע הסגירה, מחיר ה- ETH הראה כי הסכום המדויק שנאסף נקבע על 152.3 מיליון דולר..

אותו תהליך הוכרז על ידי חלק כפרק חדש של הערעור המסיבי של המטבע הדיגיטלי, שיעלה בקרוב על מאות מיליוני דולרים ב- ICO שלהם וככל הנראה יגיע לנתונים במיליארדים שלהם בזמן קצר יחסית. אך יחד עם זאת, זהו טריטוריה שלא התגלתה ולכן ישנן שאלות רבות הקשורות לאופן שבו ההשקעה הגדולה הזו יכולה להמשיך ולהתפתח גם בשנים הבאות..

דמות שוברת שיאים

הכסף שנצבר על ידי בלוקצ’יין בנקור כל כך עצום שהוא התגבר בקלות על הנתון שקבע ICO של ה- DAO, שלימים נודע לשמצה בגלל ההתמוטטות שהוא הביא. במקרה זה נוצרו אסימוני רשת Bancor, הנקראים BNT, והם מנתו קצת פחות מ -80 מיליון.

50% מסך האסימונים הוקצו להם למכירה לציבור, ואילו המחצית השנייה הוקצתה לשימוש עתידי. בזמן שה- ICO התקיים היו כמעט 11,000 קונים והם השלימו מעל 15,000 עסקאות שונות.

במהלך אותו תהליך, קונה יחיד קנה כמעט 7 מיליון BNT אשר באותה עת היו שווים להשקעה של 27 דולר. הנתונים לבדם מרשימים, אך יש הרבה יותר ביוזמת בנקור ולכן הצליחה לגייס הון כה עצום. אמנם השקעות המשתמשות בביטקוין ובביטקוין אינן נדירות, אך מעולם לא היה אירוע דומה עבור רשת ה- BTC.

מקורות בנקור

Bancor הושקה בשנת 2017 בפיקוח קרן Bprotocol והמגרש העיקרי שלה היה העובדה שאותה פלטפורמה נעשתה כדי לאפשר למשתמשים להשיק את אסימוני הבלוקצ’יין שלהם ביתר קלות. כעת, עם ICO מצליח להפליא, הכריזה מערכת הבלוקצ’יין כי שאר הכספים באסימוני BNT ישמשו את החברה לשותפויות, מענקים ציבוריים, מענקים קהילתיים ויועצי פרויקטים שונים..

עם זאת, טימותי קוק “טים” דרייפר הוא שמשך בתחילה את תשומת ליבם של הקונים האסימוניים הפוטנציאליים. דרייפר הוא משקיע הון סיכון אמריקאי שבמהלך הקריירה שלו היה מעורב בכמה חברות וגם במוסדות חינוך. הקשר שלו עם מטבעות דיגיטליים חוזר גם הוא זמן מה, בהיותו האדם שרכש בשנת 2014 למעלה מ- 30,000 BTC שנתפסו על ידי הרשויות האמריקאיות משוק המשי Silk Road..

בשלב זה, הציבור עדיין לא היה בטוח לגבי הישרדותו של הביטקוין לאחר קריסת הר. גוקס אבל דרייפר לא חלק את אותה טעות. למעשה, כמו אנשים רבים המשתמשים בביטקוין ומתעניינים בכך הימורי BTC, דרייפר הימר סכום גדול בשנת 2015 שרשת הביטקוין תקפץ במהירות משפלו. כעת, נוכחותו הצליחה להרגיע את המשקיעים שנהרו לרשת בנקור (בלשון המעטה).

כתוצאה מהשערות לאחר ICO

המכירה הביאה לרמה של חוסר אמון בקהילת הבלוקצ’יין, כאשר חלק מכנים את ההשקעה מטורפת לחלוטין. רבים הצהירו כי הכספים שנאספו אינם חופפים את יכולתה בפועל של הרשת לספק יכולות ותכונות חדשות למשתמשים..

רשימת התלונות כוללת גם את העובדה שחברת Bancor עצמה שמה דגש מוזר על רמות ההשקעה כאילו ניסתה להתמודד עם מדיה רגילה ולהפוך את התהליך כולו. עבור רבים, ההייפ הזה הופעל על ידי הנהלת בנקור, וחלקו אף נוצל כדי לעלות על יתר ICO.

אך אמנם זה בהחלט רלוונטי לכל האירוע, אך האמת נותרה כי מטבע דיגיטלי הצליח למשוך רמה זו של השקעה, גם אם הצליח להשיג זאת באמצעות טקטיקות נצלניות. כמו כן, מומחים רבים מזהירים שלמרות שנראה שיש יותר סחף מאשר סטייק בשלב זה, לרשת עדיין יש את כל הדרוש בכדי לממש את הבטחותיה לשיפורים. זה יספק לו את הערך המשמעותי לטווח הארוך שעשוי להטביע בשיח הנוכחי.

עובדה נוספת שמוסיפה לרעיון זה היא נוכחותו של דרייפר. למרות שהוא עשוי להיות נוטה להיכנס עם כל התהליך לקידום המיזם שלו, עד כדי כך שלאנשים לא נעים מהנרטיב, הבהירות הקודמת שלו בנושא הביטקוין אינה ניתנת לספור. האמונה שבנקור אינה אלא אוויר חם היא פשוט מופרכת בשלב זה.

בום ICO

המכירה המדהימה הזו אינה אירוע בודד. בשבועות הקודמים היו הצעות מטבע ראשוניות שיצרו פעילות רבה, והעניקו למודל ה- ICO תשומת לב רבה. כעת, רבים רואים בכך את המסלול העיקרי בכל הנוגע לבחירת השיטות המשמשות למונטיזציה וליוון הפרויקטים.

בקטגוריה זו, Brave, דפדפן מבוסס בלוקצ’יין סטארט-אפ, הצליח לגייס 35 דולר ב- ICO שלו, בעוד Ghosis, שוק חיזוי המבוסס על אתר, הצליח להשיג 12 דולר באפריל השנה. הודות לכל אלה, מודל ICO הפך בבירור לחלופה לסבבי המימון המסורתיים של הון סיכון, אך רבים אינם בטוחים אם אותה טירוף המתרחש כרגע היא תוספת בריאה לתהליך..

אך נוכחותו של דרייפר, בדומה לדמויות בולטות אחרות מתחום האוצר והפוליטיקה, היא עדיין אינדיקטור מצוין להצלחתה של קהילת הבלוקצ’יין בהרחבת טווח ההגעה. עם אנשים בולטים כמו דרייפר, לפרויקטים יש סיכוי חזק מאוד להטביע את חותמם בתחום הבלוקצ’יין.

מָקוֹר: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me