banner
banner

Bitcoin Blockchain החל את חברת Forking שלה

הרגע החשוב ביותר בתולדות הבלוקצ’יין של הביטקוין החל מוקדם יותר היום ב -1 באוגוסט 2017 עם תהליך הזיוף החל את ההפיכה מרשת אחת לשני מטבעות קריפטוגרפיים שונים. לאחר שנים של ניסיון למצוא בסיס משותף, פלח של כורי הכורים והמפתחים הולך להתפצל מרשת BTC P2P ולהתחיל את החלופה היחידה שלהם שנקראת bitcoin cash..

נכון לעכשיו המטבע הדיגיטלי החדש לא נוצר אך התהליך שיפצל את הרשת כבר בעיצומו. בגלל זה, עיניים רבות עוקבות אחר תגובת השוק לכך, כמו גם את ההשפעה הטכנית שתהיה לכך, במיוחד הקשורה לאותם מטבעות שיתקיימו, לפחות בתיאוריה, בשתי הרשתות בשלב כלשהו..

הנה פירוט העובדות החשובות ביותר אודות התהליך ואיזו השפעה מתמשכת יכולה להיות לא רק על המטבע הדיגיטלי המסוים הזה, אלא על כל המערכת האקולוגית לפיתוח של מטבעות קריפטוגרפיים של בלוקצ’יין..

נוהל המזלגות

הפיצול בפועל החל כאשר קבוצת כורים המגבים מזומנים בביטקוין החלה להפעיל תוכנות שונות באסדות הכרייה שלהם החל מ -1 באוגוסט. אותה תוכנה עומדת ליצור מטבע דיגיטלי מתחרה שקיבל את שמו במזומן הביטקוין הקודם.

הסיבה לכך נעוצה בנושא הישן והכואב מאוד בקהילת הביטקוין – גודל גוש הנתונים האישי המשמש את הרשת. ככל שכמות העסקה המשיכה וגדלה, הבעיה בשימוש בנתונים של 1 מגה-בייט בגודל הבלוק החלה להאט את אותם הליכים, מה שהוביל לזמן המתנה ארוך יותר בין ביצוע העסקה לאימות על ידי הבלוקצ’יין.

כעת, מזומנים בביטקוין מתכוונים להתמודד עם הבעיה על ידי העלאת גודל הבלוג לעסקה באופן משמעותי תוך הסרת שדרוגי קיבולת אחרים. זה נתפס בעיני תומכי מזומן הביטקוין כאלטרנטיבה מעולה בעליל לכל מאמצי קנה המידה הנוכחיים. שאר הרשת הציבה את הגב שלה מאחורי ההתאמה של SegWit2x לרשת הנוכחית.

הפיצול המתמשך

למרות שהמחנות הוגדרו בבירור והקהל שדוחף למטבע הדיגיטלי החדש יש דרך קדימה, הפיצול עדיין לא קרוב לסיומו. בעוד שהסטייה החלה בסביבות השעה 12 בערב. UTC, מזומני ​​הביטקוין צריכים לעבד חסימה שגדולה מ -1 מגה-בייט כדי שהפיצול ייאטם.

עד כה הדבר לא קרה אך זו רק שאלה של זמן – רוב המומחים מסכימים כי שעות, ולא ימים ייקח לאותו רגע להגיע. במקביל, הבלוקצ’יין המקורי של הביטקוין ממשיך לעבוד ללא שום בעיה.

מבחינה טכנית, אם לא יימצא הבלוק הגדול יותר החדש, ניתן היה להפסיק את יוזמת המזומן של הביטקוין לפני שהיא תוכל להמשיך הלאה. עם זאת, חלופה זו אינה ברורה באותה מידה גם לאלה שעקבו אחר דיון המזלגות בפירוט רב. הידיעה האחרונה מראה כי מזומנים בביטקוין הצליחו לכרות את החסימה הראשונה שלה, מה שהופך את המפוצל לרשמי, אך האישור לאותו אירוע ייקח ככל הנראה קצת יותר..

תגובת שוק למזלג

מחיר הביטקוין הגיע היום ל -2,925 דולר, ככל הנראה ללא הפסקה מאותו תהליך זיוף. המחיר ירד במהלך היום בכ -5% וחוסר היציבות ימשיך גם ב -2 באוגוסט ומעבר לו, תלוי בהצלחה (או כישלון) של מזומנים בביטקוין..

יתרון גדול שמגיע עם האירוע הוא העובדה שלסוחרים היה מספיק זמן להכין את עצמם לרגע זה. כפי שמיליונים משתמשים לסחור בביטקוין, הימר באינטרנט בבתי קזינו של BTC ולעשות עוד הרבה דברים דומים, היקף העסקה עולה כל הזמן. אך יחד עם זאת, אותו נפח משמש כמחסום בטיחות לכל שינוי משמעותי במחיר והסוחרים מודעים לכך היטב..

נכון לעכשיו, מזומנים בביטקוין, הידועים תחת BCC או BCH, נסחרים בכ -380 דולר והמחיר בוודאי לא יישאר בטווח זה לאורך זמן. במקום זאת, ניתן לצפות לעלייה או ירידה מהירים לפני שהמחיר הראשון יחסית יציב לפני סוף אוגוסט.

ההשפעה הפסיכולוגית של הפיצול

מלבד ההשפעה על השוק והנושא הטכני, מתקיימים מגוון דיונים על נושא ההשלכות הפסיכולוגיות של הפיצול בתחום המטבע הדיגיטלי. הוויכוחים משני הצדדים תקפים – המחנה הפרו-פיצול הדגיש את היתרונות שיש שני מטבעות דיגיטליים הפועלים על אותו סוג של בלוקצ’יין בעצם. זהו ללא ספק רגע ייחודי ומשהו שמבחינת הטכנולוגיה מספקים יתרון ייחודי הן ל- BTC והן ל- BCC.

המחנה נגד פיצול, לעומת זאת, טען כי אובדן האבטחה ברשת יהיה הרבה יותר רלוונטי בחודשים ובשנים הבאות שכל תועלת לטווח הקצר או הטכנולוגי שהיא עשויה לנבוע ממנו. נכון לעכשיו, השווקים לא חלקו את הרגש הזה ולפחות הפיצול הראשוני לא ראה נפילה מטאורית של ערך ה- BTC. חלקם אפילו הבחינו קודם בצחוק שמחיר הביטקוין מתרסק בכיוון ההפוך.

אבל, כפי שהראתה ההיסטוריה של המטבעות הדיגיטליים פעמים רבות לפני כן, המזל יכול להשתנות כהרף עין ואותו גורם פסיכולוגי עדיין יכול להגביר את חוסר הוודאות שיוביל למכירה המונית. לטוב ולרע, המחנה האנטי-מפוצל צודק בכך שהמזלגות באירוע חסר תקדים ואלה לעתים רחוקות מועילות לכל תחום עסקי בכללותו..

העתיד של BCC

יש תחושה שהבעיות עם אתר ו- ICO הגיע כתזכורת נחמדה לחוסר היציבות של המטבעות הדיגיטליים, ולכן אין כרגע שינויים כבדים עם תגובת שוק ביטקוין. אך יחד עם זאת, קשה שלא להכיר בכך שסוחרים פשוט מתרפקים על זמנם, בטוחים שהרשתות יחזיקו איתנה במהלך הפיצול..

לאחר סיום זהה, הזעזועים שאחריהם עדיין עלולים לפגוע בשווקים ולהפחית את הערכים או להגביר אותם עוד יותר. בכל מקרה, קשה שלא לראות בגורלות של BTC ו- BCC קשורים זה לזה מאוד בטווח הקצר, ללא קשר לפיצול שהפריד ביניהם מבחינה טכנית..

מָקוֹר: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me