פרויקטים של Blockchain באיחוד האירופי והפוטנציאל שלהם

ההשפעה הכלכלית של קיום האיחוד האירופי, הברית הפוליטית והפיננסית הגדולה ביותר בעולם, ברורה בשפע. בעולם המודרני, האיחוד האירופי הוא אחד הגורמים החשובים ביותר לצמיחה והתפתחות עולמית. יחד עם זאת, טיבם של חבריה, המשתייכים לאומה המפותחת של היבשת הישנה, ​​מספק רקע מושלם לאותו איחוד להיות מוקד לקידום טכנולוגי..

במציאות, האמת היא שהאיחוד האירופי קצת פיגר במקומות כמו צפון אמריקה והמזרח הרחוק. כיום זה לא נתפס כאזור שבו הטכנולוגיה היישומית נדחקת לגבולותיה ומתפתחת עוד יותר. ישנם מקומות רבים באיחוד האירופי המייצרים פתרונות הייטק במיוחד, אך אלה ממוקדים בענפי נישה או שהם מתרחשים בהקשר החינוכי או האקדמי הרחב יותר..

שלא כמו השותפים המפותחים שלו בעולם המערבי, לאיחוד האירופי יש הרבה מה לעשות כדי להשיג את רמת ההתקדמות הטכנולוגית באזורים שהוזכרו לעיל. טכנולוגיית הבלוקצ’יין שייכת לאותה קטגוריה, בהיותה מוצגת בצורה מוטעית מאוד ב חוגי FinTech של האיחוד האירופי. עם זאת, יש כמה חדשות שמצביעות על שינוי בדרכי הטיפול בבעיה זו על ידי בריסל.

שיתוף מידע על החברה

הרשות המבצעת של האיחוד האירופי חשפה לאחרונה כי היא יוצרת מערכת מבוססת בלוקצ’יין שנועדה לסייע למשתמשים לגשת ולשתף מידע בתחום החברות הרשומות הפועלות בבלוק. החדשות מראות כי זהו עדיין פרויקט פיילוט אך מציין כי האיחוד האירופי מעוניין בדרך כלל בפיתוח פרויקטים של בלוקצ’יין המיועדים לאזרחיו..

בנוסף, יש קשר בין פרויקט זה לבין מה שמכונה מצפה הבלוקצ’יין של האיחוד האירופי. זהו מערך הולך וגדל של האיחוד האירופי, בו מוציאים אלפי אירו מדי שבוע במטרה ליצור מערכת שתוכל להשתמש בה לבדיקה ולהערכת הערך של פרויקטים בודדים של בלוקצ’יין ומשמעותם הפוטנציאלית עבור אזרחי ומוסדות האיחוד..

הפרויקט שהוזכר לעיל נועד לספק שקיפות רבה יותר בתחום העסקים, בעוד שאחרים יכולים לתפקד אחרת. אבל, כולם צריכים להיות קשורים למגזר הציבורי של האיחוד האירופי ולאופן שבו הוא מספק את שירותיו ומידע לאזרחי הבלוק.

מכיוון שזה נשמע רעיון נהדר לכל חלק בעולם שמחפש צמיחה והתפתחות, זה צריך לבוא מאליו לאיחוד האירופי. עם זאת, היסטוריית ההתנהלות של הבלוק עם המטבעות הדיגיטליים באופן כללי מצביעה על נקודת מבט אחרת.

חוסר רצון לקבל מטבעות דיגיטליים

האיחוד האירופי היה ישות שמעולם לא סיפקה כל תמיכה במטבעות הדיגיטליים הקיימים והלא-לאומיים. במקום זאת, היא הציעה חומה של מערכות להגנת הצרכן המשמשות כדי לוודא שאזרחיהם לא יעשו עוול כלשהו על ידי אותם מטבעות דיגיטליים..

בגלל זה, יש תחושה כי האיחוד האירופי אינו מחזיק באהדה לקהילת פיתוח הביטקוין או לכל אחד אחר לצורך העניין. במקום זאת, נראה שהאיחוד האירופי עסוק באמצעי הגנה שנחשבו לרוב מגבילים מדי על ידי היזמים, במיוחד היוזמה האחרונה של יצירת מאגר מידע של כל משתמשי המטבעות הקריפטוגרפיים בשטחה..

ישנם מיליוני בעלי מטבעות דיגיטליים באיחוד האירופי, רבים מהם משתמשים BTC לגישה לבתי קזינו מקוונים, להשקיע ביטקוין, לרכוש דברים באינטרנט או לעשות כל דבר אחר במגוון השימושים הפוטנציאליים, הצעדים המגבילים ישפיעו על כולם. יחד עם זאת, היא מכוונת ממש לליבה של מה שמציעות המטבעות הדיגיטליים למשתמשים שלהם – רמת הגנה על זהות ואנונימיות, וזה מה שנראה שאינו תואם את המערכת המשפטית של האיחוד האירופי..

גשר המטבע הדיגיטלי רחוק מדי

כל זה מראה כי האיחוד האירופי אינו מוכן לנסות למצוא מסגרת חוקית למטבעות דיגיטליים. לנושא אין שום קשר ליכולתו לתמוך טכנית בשינויים אלה, משום שהכספים שנדחקו ליוזמת הבלוקצ’יין מראים עד כמה יש תמיכה מעשית ופיננסית ליישומי בלוקצ’יין שלדעת האיחוד האירופי רלוונטיים..

במקום זאת, חסר רצון פוליטי לנסות לאתר מסלול לקבלת מטבע דיגיטלי לאוכלוסיית הבלוק. גישה זו עשויה להיות שופעת חששות בטיחותיים, אך מעכבת את התפתחותו העתידית של הגוש, במיוחד על ידי סימון חלק מהתכונות שלו (אנונימיות) שאינן תואמות את חוקיו..


לאחרונה, יפן הראתה כי גם המדינות המפותחות ביותר יכולות למצוא שיטה לשמירה על חוקי הגנת הצרכן ועדיין לעבוד באופן חוקי עם מטבעות דיגיטליים (במקרה זה, ביטקוין). האיחוד האירופי יכול לנסות ללכת באותו מסלול, אך לעת עתה, אין מספיק לחץ או פוטנציאל עבור המחוקקים לעשות זאת, ולכן המטבעות הדיגיטליים נותרים גשר רחוק מדי..

סיכוי הבלוקצ’יין

נכון לעכשיו, יישום הבלוקצ’יין בפרויקט הממשלתי נראה כאילו הוא יישאר הגישה הרצויה על ידי האיחוד האירופי. ברור שיש לאלה הרבה מה להציע לכל מדינה, לא רק לאיחוד האירופי, אך האופי המפורק של אותו תהליך אמור לדאוג לכל מי שרוצה לראות את הגוש משפר את סיכוייה לצמיחה כלכלית עתידית..

ארה”ב היא דוגמה טובה לאופן שבו עסק יכול להתנהל כשמדובר במטבעות דיגיטליים ובבלוקצ’יין. במקום לקבל גישה אחידה אחת לוויסות הן המטבעות הדיגיטליים והן פיתוח יוזמות הבלוקצ’יין הללו, נוקטת ארה”ב בגישה עכורה. ברור שברמת המדינה יש הרבה אוטונומיה הקשורה לנושא שלה, בעוד שהממשלה הפדרלית המרכזית משקיעה רבות במחקר הבלוקצ’יין..

בדרך זו, הדלתות למטבעות הדיגיטליים הקיימים אינן נסגרות לחלוטין או נפתחות; עם זאת, הדבר אינו מפריע לאופן הפיתוח של יישומים אחרים. מטבע הדברים, ארה”ב אינה האיחוד האירופי ברמות רבות, אך אותה גישה לא מוגדרת יכולה לשרת את מנהיגי אירופה טוב מאוד – במקום להתרחק ממטבעות דיגיטליים לפני שניתן יהיה לקבוע כל דבר לגביהם, יש לתת להם הזדמנות. כאשר ההתארגנות והפונקציונליות האישית שלהם מתבהרות, על העמלות הרגולטוריות להגיב, אך עם סיכוי לעשות את מה שעשתה יפן ולהכיר במטבע דיגיטלי אחד או יותר כאמצעי פיננסי בר-קיימא..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map