banner
banner

תנודתיות לירה בריטית מכפילה באופן דרמטי; הדולר / CAD הופך לזוג העיקרי הבא שייפרץ

לפני ‘התרסקות הבזק’ הלירה המדהימה ביום שישי בבוקר במהלך הפגישה באסיה, המיקום הקמעונאי על GBP / USD היה קיצוני מאוד. לכל סוחר שהחזיק בחשיפה קצרה על זוג זה, היו לא פחות משישה סוחרים שעסקו בתפקידים ארוכים. זו דוגמה טובה לסוחרים קמעונאיים שנסחרים כנגד מגמה גדולה ומפסידים כסף לסוחרים מנוסים יותר. אם תבצע את החישוב, תבחין שיותר מ -85% מהסוחרים הקמעונאיים היו זמן רב זה לפני שהתרסקות. ההתרסקות צמצמה מאוד את המספר הזה ל -2.3 עמדות ארוכות לכל אחד קצר. המשמעות היא ש -69.7% מהסוחרים הקמעונאיים מחזיקים כעת בתפקידים ארוכים, שנחשבים עדיין לקריאה קיצונית, אך כמעט לא קיצונית כמו לפני התרסקות הפלאש. אולי זה לא נראה כמו הבדל גדול ‘לפני ואחרי’, אבל זה בהחלט כן. אז מה נוכל להסיק מהנתונים הללו? סוחרי קמעונאות נפגעו קשה בגלל התרסקות הפלאש שתפסה עמדות ארוכות רבות. הפסדי עצירה של חלק מהסוחרים הופעלו, בעוד שאחרים קיבלו שיחות שוליים ועמדותיהם נסגרו בכוח.

 

מה בדיוק גרם לקריסה לא ברור, אך יש האומרים כי מסחר אלגוריתמי יכול היה לשחק תפקיד. כמובן, ישנם אי וודאות רבות העוטפות את נושא הברקזיט, אך לא היה זרז יסודי ספציפי ביום שישי בבוקר שיכול להצדיק ירידה בסדר גודל כזה. לראות כזה קורס של מטבע נזיל כזה מדהים. אין ספק שתנאי השוק הדק החריפו את ההלם – זה היה במהלך מושב אסיה, וגם ביום שישי ב- NFP – תנאי השוק המושלמים להתרסקות בזק. בואו נראה כמה תרשימים:

 

תרשים יומי של GBP / USD

 

כרגע מחיר השוק הנוכחי רחוק מקומת הטווח שממנה פרץ ביום שני בשבוע שעבר. ברצוני לראות בדיקה מחודשת של רמת הפריצה הזו, אך אולי המחיר לא יבקר בה בקרוב. אם המחיר יצליח להגיע לרמה זו שוב, הוא עשוי להציע הזדמנות מצוינת להתקצר שוב. היו לי כמה עמדות לירה קצרות כשהתרסקות ההבזק התרחשה, אבל כולן היו סגורות כשקיבלתי רווח עליהן. המטבעות שמכרתי את הלירה נגדם הם הדולר האמריקאי, הין היפני והיורו. כרגע אני מחפש הזדמנויות טובות להיכנס שוב לעסקאות קצרות על הלירה. אני פשוט לא אוהב לרדוף אחר המחיר בשלב זה. כמו בתרשים היומי הזה של GBP / USD, ניכר שהמחיר באמת מכור יתר על המידה כרגע. כדי שיהיה ברור עוד יותר לראות זאת הנה אותה תרשים עם מתנד ה- RSI:

 

תרשים יומי של GBP / USD

 

כאן תוכלו לראות כי מחוון ה- RSI נותן לנו קריאה שנמכרה יתר על המידה. מתחת לגיל 30 נחשב לממכר יתר. כעת כאשר מכשיר נסחר ברמות מכירת יתר, אין זה אומר שהוא יעלה גבוה יותר בכל רגע, אך סביר יותר שתיקון יתרחש כאשר השווקים נרכשו יתר על המידה או נמכרו יתר על המידה. צמדי מטבעות יכולים להישאר במצב מכור יתר או קנוי יתר לפרקי זמן ממושכים. עיין בדוגמה הבאה:

 

תרשים יומי של GBP / USD (2012/2013)

 

אין ספק שהמחיר יכול להמשיך ולסחור דרומה ללא תיקון משמעותי במשך זמן מה. אתה יכול אולי להרוויח קצת כסף אם הזנת מחיר נמוך במחיר הנוכחי, אבל אולי תוכל לתפוס הזדמנות טובה יותר אם תחכה תחילה להתרחשות דירוג. הנה דוגמה למה שאני מדבר:

 

תרשים יומי של GBP / USD (2014)

 

בואו נדבר על הנר המסומן ” בואו נעמיד פנים שזה היה נר של יום שישי ”. כפי שניתן לראות בדוגמה זו, היה מכירה ממש חזקה שיכולה בקלות לפתות סוחרים לרדוף אחר המומנטום הדובי. נר אדום גדול זה בעצם נסגר בשפל היום, מה שמספר לנו שהמוכרים נשארו בשליטה עד לסגירתו. אנחנו קוראים לזה בר מגולח (אין לו פתיל בקצה התחתון שלו). פעמים רבות נרות מסוג זה מעידים כי הפסדים נוספים עשויים להיות בדרך. אם אתה מסתכל על הנר החמישי לפני זה שסימנתי בתרשים, תראה שזה גם מוט מגולח דובי. תבחין גם שהיית מרוויח טוב אם היית נכנס לקצר בסיום הנר הזה, מכיוון שהמחיר המשיך לרדת. ישנם שני הבדלים עיקריים בין שני הנרות הללו. הראשון נוצר לאחר שהתרחשות לאחרונה ל- 20-EMA, והיא קרובה יחסית ל- 20-EMA, אך השנייה רחוקה ממנו. הבר המגולח הראשון לא נסגר עם ה- RSI שנמכר יתר על המידה ואילו השני. אם היית נכנס לקצר בסיום הבר המגולח השני, השוק היה עובר נגד הסחר שלך ב -260 פיפס לפני שהסתובב שוב. סביר להניח שהיית נעצר לפני חידוש מגמת הירידה.

 

עכשיו הביטו בערכים האגרסיביים והשמרניים המסומנים על ידי המעגל האדום. תוכלו להבחין כי השוק נע לטובת שתי העסקאות הקצרות תחילה לפני שהמשיכות התרחשו. אלה סוג ההתקנות שאנחנו מחפשים. כאן יכולנו להיכנס לעסקאות בהסתברות גבוהה ולהשתמש בהפסדי עצירה צמודים הרבה יותר.

 

כמובן, ישנן דרכים אחרות לשחק את הזוג הזה בשבוע הקרוב. לא כל הסוחרים אוהבים לסחור בתרשימים יומיים. יכולות להיות כמה הזדמנויות נהדרות מאוד לקרקפת ב- GBP / USD השבוע. הנה דוגמה כיצד להחליף כבל בתרשים של 5 דקות:

 

תרשים GBP / USD 5 דקות

 

כאן תוכלו לראות סדרה של גלים אימפולסיביים ומתקנים. זכרו שאנו רוצים לסחור רק בכיוון המגמה הרווחת. תראה כי בתרשים זה המחיר נמוך מממוצע ה- 20-EMA לארבע שעות ושעה (הממוצע הנע האקספוננציאלי הירוק והאדום). אנו יכולים גם לראות כי הייתה מכירה נחושה וכי המחיר נסחר בעיקר מתחת ל- 20-EMA (הממוצע הנע האקספוננציאלי הכחול). בשלושת העיגולים האדומים, תוכלו להבחין בנרות עם פתילים כלפי מעלה שמעידים בפנינו שהמוכרים נכנסו שוב לשוק. שימו לב שהנרות הללו התרחשו ב- 20-EMA, או קרוב מאוד אליו. הרעיון הוא להמתין לנר כזה ולהיכנס למצב קצר כאשר המחיר יפרוט את הנמוך של נר מסוים זה. המשמעות היא שאתה סוחר עם אישור שיש לפחות סוג של מכירה בשוק. כך שאם המחיר ימשיך לעלות, ולא יפר את הנמוך של נר האות, ההזמנה שלך לא תופעל. בעת שימוש בגישה זו, אתה יכול למקם את אובדן העצירה שלך כמה פיפס (למשל 3 פיפס) מעל לגובה נר האות, ולהפיק רווח בגודל כפול לפחות ממרחק הפסד. אתה יכול גם לסחור ללא רווח לקחת ופשוט לעקוב אחר הפסד העצירה שלך. לאחר מכן תוכל להרחיק את מחצית הפוזיציה כאשר המסחר מגיע לפעמיים מרחק הפסד העצירה ולתת למחצית השנייה לצאת לריצה ביתית. ישנן מספר דרכים שונות להיכנס ולנהל עסקאות כאלה, ואיך אתה עושה את זה יהיה תלוי בסגנון המסחר שלך ובאישיות שלך.

 

USD / CAD

 

תרשים USD / CAD יומי

 

סוף סוף, יצאנו מהמשולש הזה! אף על פי שהדולר האמריקני הציג ביצועים גרועים ביום שישי, הדולר הקנדי היה אפילו חלש יותר ביום. מה שהופך את הפריצה למושכת כל כך היא שהיא התגברה על מפגש של שני מרכיבי התנגדות חשובים, כלומר הממוצע הנע ל -200 יום, וחלקו העליון של המשולש הזה. ביום שישי הצמד נסגר היטב מעל שני אלה. זהו הסגירה הראשונה מעל הממוצע הנע ל -200 יום מזה 148 ימי מסחר. זכור כי ממוצע נע זה נמצא בשימוש נרחב כמסנן מגמות על ידי משקיעים וספקולנטים. אתה יכול להיות בטוח שהסיום החזק של יום שישי לא יעלם מעיני השחקנים הגדולים בשוק המוסדי. הנה מבט מקרוב על אותה תרשים:

 

תרשים USD / CAD יומי

 

שימו לב כיצד המחיר דחה את התנגדות המשולש והממוצע הנע ל -200 יום מספר פעמים. המחיר מקפיץ לעיתים קרובות רמת התנגדות חשובה (או תמיכה) לפני שפורץ דרכו.

 

לא הייתי ממליץ לסוחרים להיכנס לתפקידים ארוכים על הזוג הזה כרגע. זה תמיד בטוח יותר לחכות לדילוג מחיר ולהיווצרות פמוטים נוחים לפני שאתה עוסק בעסקאות חדשות. בואו נסתכל על תרשים שבועי:

 

תרשים שבועי של USD / CAD

המגמה לטווח הארוך היא שורית בעליל, ואולי בקרוב נוכל להיתקל שוב בקנייה אימפולסיבית.

 

כרגע התחושה הקמעונאית בדולר USD / CAD הינה דובית, דבר המצביע על כך שהצמד עשוי להמשיך להתקדם. זכור שהרגש הקמעונאי משמש כמדד נגדי. נכון לעכשיו, ישנם 1.888 סוחרים הקיצורים של כל סוחר ארוך.

 

חולשת הדולר הקנדית של יום שישי קשורה כנראה לירידה שראינו במחיר הנפט. מספרי השינויים התעסוקתיים בקנדה שפורסמו ביום שישי (במקביל למספרים החלשים של ה- NFP בארה”ב) יצאו הרבה יותר טוב מהצפוי. עם זאת, הדולר הקנדי השתלט על הדולר האמריקני, למרות שמספרי ה- NFP היו די מאכזבים. הדולר הקנדי בהחלט מראה סימני חולשה ברורים, ואם נקבל נסיגה עמוקה יותר במחירי הנפט בשבוע-שבועיים הקרובים, הדולר / CAD עשוי להציע כמה מערכים עסיסיים לעסקאות ארוכות..

 

כרגע GBP / USD ו- USD / CAD הם הזוגות הגדולים היחידים שממש מושכים אותי. לזוגות הגדולים האחרים אין כיוון ברור.

 

חדשות כלכליות ואירועים אחרים

 

אירוע החדשות החשוב ביותר לצפייה השבוע הוא פרוטוקול הפגישה האחרון של FOMC שמתפרסם ביום רביעי בשעה 18:00 GMT. מלבד זאת, יש לנו מספרים של מכירות קמעונאיות בארה”ב, PPI, ומכירות קמעונאיות שעליהם ניתן לצפות ביום שישי בשעה 12:30 GMT.

 

מחר יש לנו חגים בהונג קונג, בקנדה וביפן אשר עשויים לגרום לתנאי השוק להיות דקים יותר מהרגיל.

בהצלחה במסחר שלך!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me