banner
banner

ה- FED מעביר את הכדור לטראמפ – ניתוח שבועי 12 – 18 בדצמבר

שבוע נוסף, עוד אירוע מט”ח גדול שנשאר מאחור. בחודש נובמבר היו לנו לא מעט אירועים חשובים שהשפיעו מאוד על שוק המט”ח. שיחת הברקזיט הקשה מממשלת בריטניה הייתה האירוע הראשון עם השפעה רבה על השוק, שגרם להתרסקות הבזק של GBP.

ואז, בית המשפט העליון בבריטניה פסק נגד ממשלת בריטניה – והפעם הוא שלח את ה- GBP גואה. אבל האירוע הגדול ביותר (אשר ירדוף את השווקים בשנת 2017) היה הבחירות לנשיאות ארה”ב. הדולר גבוה כעת בכ -10 סנט בגלל האירוע ההוא.

הספיק כבר?

אירועים נוספים נקבעו לדצמבר וכבר חווינו אותם בשבועיים האחרונים. בסוף השבוע שעבר, משאל העם באיטליה העביר צמרמורת דרך קוצים של שורי היורו, אך המטבע בסופו של דבר היה הרבה יותר טוב עד אמצע השבוע. אבל דרגי ושות ‘לקחו את הדברים שוב בידיהם והרגו את ראלי האירו עוד לפני שהגיע לגיל ההתבגרות.

השבוע הגיע תור ה- FED לכוכב התוכנית. השוק המתין לפגישה זו מאז דצמבר האחרון. זו הייתה הפגישה המצופה ביותר והיא ראויה לספרי ההיסטוריה של המט”ח.

אנו יודעים שה- FED העלה את הריבית למהלך המדיניות הכי פחות מפתיע אי פעם. השוק לא התעלם ממה שהגיע לאחר מכן, שהיה הצהרת FOMC נצי באופן מפתיע … ההצהרה הראשונה שהגיעה עם העלאת ריבית. במקום זאת החל גל חדש של קניית דולר, רגל נוספת של מגמת עליית הדולר הזו נפרשה והופיעה הזדמנות נוספת לתפוס כמה פיפס..

EUR / USD ו- USD / JPY עשו סוף סוף הפסקות ראויות, אך לא יכולנו לנצל זאת באמצעות איתותי המט”ח ארוכי הטווח. היו לנו כמה אותות מט”ח מוצלחים לטווח הקצר, מה שהביא אותנו ל 82 פיפס בסוף השבוע.

קבל נצי כשהם הכי פחות מצפים לזה

איתותי מט”ח

היו לא מעט מהלכים הגונים השבוע שהציעו פוטנציאל זכייה גדול, אך המהלכים קרו בבת אחת. העלאת שיעורי ה- FED הייתה האירוע שהצית את השריפה ולמרות שכולם ידעו שהיא מגיעה התגובה הייתה ניכרת.

יותר מהפחתת הריבית עצמה, המהלך יוחס להצהרת FED נצית למדי, שהפתיעה מכיוון שה- FED מעולם לא צירפה הצהרת FOMC נצית לעליית ריבית. זו הסיבה שהמהלך הזה הפתיע אותנו, ולא הצלחנו למצוא מחיר הגון לפתיחת אותות ארוכי טווח.

עם זאת, היו לנו כמה אותות קצרי טווח שהגדילו את הרווח החודשי שלנו עוד יותר. פתחנו השבוע 15 איתותי מט”ח קצרי טווח, שלושה מהם פגעו בהפסד עצירה בזמן שהשאר נסגרו ברווח, מה שמקנה לנו יחס זכייה / הפסד משביע רצון של 82:20.

הדולר האמריקאי היה ללא ספק המטבע העיקרי החזק ביותר מאז פגישת ה- ECB ביום חמישי שעבר, ולכן התרכזנו במכירת EUR / USD וקניית USD / JPY במהלך המשך השבוע.

היו לנו חמישה אותות מט”ח זוכים, אך השניים המפסידים הפחיתו את הרווח שלנו ב- EUR / USD ל -32 פיפס בלבד. לכן, זוג המט”ח הטוב ביותר עבורנו השבוע נותר USD / JPY. התאפקנו על מעבר יתר של הזוג הזה ובחרנו את נקודות הכניסה הנכונות במהלך משיכות. זו הוכיחה את עצמה כאסטרטגיית מסחר מוצלחת מאחר שעשינו 61 פיפס על הצמד הזה בלבד.

השוק השבוע

בשבוע שעבר שוב פנתה ה- ECB והרחיבה את תוכנית ה- QE מספר ימים לאחר שהאיטלקים הצביעו נגד משאל העם. אך שוק המט”ח אינו נשאר קשור רגשית לאירועי העבר לאורך זמן. למעשה, הוא עובר לאירוע הבא ברגע שהאירוע הנוכחי הסתיים, ולכן ה- ECB והמשאל האיטלקי נשכחו מזמן כשהחל השבוע.

תשומת הלב עברה על פני האוקיאנוס לפגישת FED. הפחתת ריבית הייתה הפעם סיים ולכן לא היה בזה עניין. הכסף עמד על תחזית ה- FED לשנה הבאה ועל מסלול המדיניות המוניטרית שלהם.

ה- FED היה יובל מאז שילן דרכה במשרד, אך זה היה הזמן להעלות את הריבית הסותרת זו את זו, כך שהשוק לא ידע למה לצפות ורוב הגדולות במט”ח נסחרו בשלווה עד יום רביעי..

ביום רביעי בערב הגיע סוף סוף הרגע האחרון. הפגישה המיוחלת בדצמבר הייתה כאן וה- FED לא אכזבו, לא שהיו להם אפשרויות. הם העלו את הריבית ב -25 bps (נקודות בסיס) וראינו גל של קניית דולר בדקות הראשונות ואז הפסקה.  

זה לא נמשך זמן רב שכן סוחרי מט”ח קיבלו הזדמנות לבדוק את הצהרת FOMC. זה היה הרגע שכולם חיכו לו בניגוד להצהרות ה- FED הקודמות. הצהרת ה- FOMC הייתה ניצית יותר מכפי שציפה השוק, מה שהיה מפתיע בהתחשב בהצהרות ה- FOMC הקודמות. אבל שוב, ל- FED לא הייתה ברירה אחרת מאשר לקבל את המציאות ולהודות בטנדר הכלכלי המקומי והעולמי האחרון.

ילן ניסתה לדמות זאת מעט כשהתייצבה למסיבת העיתונאים, אך השוק הביט מעבר להערותיה הרכות. זו הייתה הפעם הראשונה שה- FED העלתה את הריבית מבלי למסור הצהרת FOMC יונה. זה נתפס כניצי ועלילת הנקודות לשנת 2017 מראה שנראה שלוש העלאות שיעורים בשנה הבאה … לא שאני סומך על כך בעיוורון. זה הראה את אותו הדבר בדצמבר האחרון אבל קיבלנו רק העלאת ריבית אחת במגבלות הזמן השנה.

עלילת ה- FOMC מציגה שלוש העלאות שיעורי השנה, אך כך גם בשנה שעברה

עם זאת, זה היה יותר ממה שהשוק התחנן אליו והגל השני של קניית דולר התחיל. EUR / USD שבר לבסוף את רמות התמיכה לטווח הארוך של 1.05 ו- 1.0460 בעוד ש USD / JPY זינק גבוה יותר מ- 115 והגיע עד 118.67 בפלטפורמת המסחר שלי. זה מציב את הבאק במצב טוב באמת וללא אירועים גדולים בשבועות הקרובים, אני מצפה שהוא יצבור עוד יותר מקום.

עלינו לזכור כי אנו מתקדמים לקראת עונת חופשות החורף, ולכן תזרים מזומנים מסוף השנה של חברות ומוסדות בינלאומיים והתאמת עמדות מצד סוחרי מט”ח עשויים לקזז מעט את עליית הדולר. זה עשוי לתת לנו את הרושם השגוי כי העצרת הסתיימה, אך אל תתבאסו, ברגע שחג המולד והשנה החדשה מאחורינו הסוחרים יחזרו לדולר האמריקני..  

נתונים כלכליים

הנתונים הכלכליים בחודשים האחרונים הראו שיפור ניכר בכלכלה העולמית. ההפתעה בימינו מגיעה כשאנחנו רואים נתונים מאכזבים, אבל גם כשהמספרים מפספסים את הציפיות – הם עדיין בשטח חיובי.

נתוני השבוע הראו בדיוק את זה. מספרי המכירות הקמעונאיות בארה”ב הוצגו באדום ברוב יומני המט”ח מכיוון שהם יצאו מתחת לציפיות, אך ב -0.2% המכירות עדיין צומחות, ממש לא במהירות כמו שהשוק ציפה..

כנ”ל לגבי שירותים אירופיים PMI – המוצגים גם באדום – אך ב -53.1 PMI היא נותרת 3.1 נקודות מעל רמת השובר / שטוח. האינפלציה בגוש האירו נותרה ללא שינוי בשיעור של 0.6% החודש, אך היא מותרת לחודש של מרווח נשימה מכיוון שהיא עברה גבוה יותר מ -0% ל -0.6% בחצי השנה האחרונה.

רגע לפני שאני שוכח, פגישת BOE (בנק אנגליה) התקיימה ביום חמישי אך שום דבר חדש על הפרק ועם העלאת הריבית של FED בערב הקודם, איש אפילו לא שם לב לזה.

ניתוח זוגי

לפיכך, ה- FED העלה את הריבית השבוע, ואם לשפוט על פי הצהרת ה- FOMC הנצית, ההסכמה היא שהרצון יגביר את מסלול המדיניות המוניטרית. אלה חדשות רעות עבור מטבעות בעלי תשואה גבוהה כמו אוסי והקיווי מכיוון שפחות כסף יזרום בדרכם בחיפוש אחר תשואה גבוהה כעת..

במקום זאת, המשקיעים ישפכו את המזומנים שלהם לנכסים והשקעות הנקובים בארה”ב, כעת כשהשיעורים עולים בארה”ב. למעשה, כמה מהשמות הגדולים בתעשיית המט”ח כבר קוראים למכירה קצרה של AUD / USD. היסודות נראים נכון לסוג זה של אסטרטגיית מט”ח לשנת 2017, אך בואו נסתכל על התמונה הטכנית כדי לראות אם ניתוח טכני עולה בקנה אחד עם הניתוח הבסיסי..

100 SMA באדום היה ספורט מוכר מושלם

אם מסתכלים על התרשים היומי של AUD / USD לעיל, אנו יכולים לראות כי יום רביעי היה הזמן הטוב ביותר למכור צמד מט”ח זה. ביסודו של דבר, ה- FED עמד לעלות בשיעורים תוך כמה שעות, כך שמחצית התמונה נראית נהדר לקיצור. המחצית הטכנית של הניתוח נתנה את אותו האות לסוחרי AUD / USD, למכור.

המחיר לא הצליח לעלות מעל הממוצע הנע החלקה (100 SMA) באדום במשך כמה ימים, כך שהוא בכיס של סוחרים טכניים. 100 SMA מספקים תמיכה במשך חודשים, מה שאומר שעכשיו הוא יתמודד וכך הוא עשה, מה שהופך אותו לשני בכיס..

המחוון הסטוכסטי נתן את אות המכירה השלישי מכיוון שהיה קנוי יתר על המידה באותו יום. עכשיו המחיר הוא יותר מ- 200 פיפס מתחת ל- 100 SMA, כך שניתן לומר שזו הייתה הזדמנות נהדרת לאות מט”ח ארוך טווח בזוג זה. חבל שהססנו אבל להגנתנו, ואף אחד לא ציפה שה- FED יהיה גם ניצי ויעלה את השיעורים במקביל.

הניתוח הטכני החודשי צייר תמונה מאוד דובית

במעבר לתרשים המט”ח החודשי, אנו יכולים לראות כי המחיר יורד לאחר שלא נשבר מעל 200 SMA בוורוד. האינדיקטורים הסטוכסטיים וה- RSI יורדים גם כלפי מטה, כך שהתמונה הטכנית בתרשים מסגרת הזמן הזו גם היא די דובית, שעולה על הרמות הנמכרות יתר על המידה בתרשים היומי. אולי תהיה מעקב חוזר בימים הקרובים, לפני הרגל הבאה למטה. אנחנו נהיה מוכנים ולכן גם לא נאבד את ההזדמנות הזו.

שבוע לסיכום

סוף סוף ה- FED עשה זאת השבוע; הם היכו את הפחד מהלא נודע ולקחו יוזמה להעלות את הריבית לאחר שנה ארוכה של המתנה מנוקדת באכזבה. הניצחון של דונלד דרומף בחודש שעבר והרגשת השוק המשופרת נתנו לילן את הדחיפה הסופית שהיא כל כך זקוקה לה.

עכשיו אנחנו נכנסים לתקופת חג המולד אז צפו שהשוק יהיה לא רציונלי. תזרים המזומנים הבינלאומי בסוף השנה וסגירת עמדות מט”ח לטווח ארוך לפני השנה החדשה יניעו את השוק במה שנותר לסחור עד ליום 31 בדצמבר. אז היזהרו שם בחורים ואל תישארו יותר מדי זמן במצב כי אני לא חושב שסוחרי מט”ח מוכנים להתחיל מגמה נוספת בתקופה זו של השנה.   

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me