banner
banner

האם GBP / USD עומד להפוך לשורי עכשיו כראשי הברקזיט להארכה נוספת?

תרזה מיי עזבה סופית את תפקיד ראש הממשלה ובוריס ג’ונסון (BoJo) תפס את מקומה. ג’ונסון היה אחד התומכים העיקריים בברקזיט לפני שלוש שנים, ולכן היה ברור שהוא ידחק לברקזיט ברגע שייכנס לשלטון, עסקה או לא עסקה. BoJo הבהיר את זה די ברור בחודשים האחרונים וכתוצאה מכך ההרגשה סביב ה- GBP הידרדרה בשבועות הראשונים לאחר כניסתו לראש הממשלה. אבל הפאונד הפך שורי למדי השבוע ויש לכך לא מעט סיבות.

סנטימנט לשוק טוב יותר

GBP / USD נשבר מתחת לרמת התמיכה הגדולה ב 1.25 ובשבוע שעבר הוא אף שבר את אזור התמיכה העיקרי השני ב 1.20. אבל הרגש השתפר בתחילת השבוע שעבר כמו סין וארה”ב ריככו את גווניהם שהפך את הדולר לדולר גם כן. מאז, זוג זה טיפס סביב 500 פיפס. GBP נהנה ממנה כמטבע סיכון, בעוד הדולר סבל. אך השיפור ברגש השוק לא היה הסיבה העיקרית למהפך זה.

ברקזיט פוליטיקה

יש לכך לא מעט סיבות ואחת הסיבות העיקריות הייתה התפתחויות הברקזיט העיקריות בבריטניה שמגבירה את התקוות להארכת ברקזיט נוספת ולעסקת ברקזיט אפשרית. ראש הממשלה ג’ונסון החליט לקדם את הפרלמנט הבריטי והפסיקה הראשונה של בתי המשפט הסקוטים אפשרה זאת. אך, הפסיקה השנייה מבית המשפט הגבוה בסקוטלנד דחתה אותה. כעת, ג’ונסון יוביל את התיק הזה לבית המשפט העליון בסקוטלנד. זה עושה דברים מבלבלים, אבל לפחות צעד אחד קרוב יותר לקבל הרחבות ברקזיט נוספות, ומכאן המומנטום השורי בזוגות GBP..

מלבד זאת, הפרלמנט בבריטניה הצביע על הפיכתו לבלתי חוקי להניח את האיחוד האירופי ללא עסקה. הצעת החוק נחתמה על ידי מלכת אנגליה, אז עכשיו זה חוק לא לקרוס את האיחוד האירופי. בוריס ג’ונסון עדיין מקיים מגעים עם האיחוד האירופי, אך יהיה קשה להגיע לעסקה עד סוף אוקטובר, כאשר המועד האחרון לברקזיט יסתיים, במיוחד מכיוון שפרלמנט בריטניה עתיד להיפטר בקרוב. זה משאיר אותנו עם הרחבה נוספת כתרחיש היחיד.

נתונים כלכליים

הכלכלה הבריטית נחלשה השנה במידה ניכרת, בעקבות כלכלות גוש האירו והכלכלה העולמית. הייצור נמצא בכיווץ זה מספר חודשים, כמו גם תחום הבנייה שמעמיק את ההתכווצות. השירותים שהם המגזר העיקרי נחלשו, אך הוא מחזיק מעמד בדיוק מעל הסטגנציה. ברבעון השני, כלכלת בריטניה התכווצה וכלכלנים ניבאו מיתון בזמן שניגשנו ברבעון השני.

אך הנתונים האחרונים הראו חוסן מסוים בכלכלת בריטניה, למרות המהומה הבינלאומית וכאבי הראש של הברקזיט. דו”ח התוצר שהתפרסם ביום שני הראה התרחבות של 0.3% באותו חודש, וכך גם דו”ח הייצור, שהיה צפוי להציג 0.3% במקום לחודש יולי. מאזן הסחר בסחורות, מדד השירותים והייצור התעשייתי גברו גם על הציפיות, כאשר שני האחרונים הגיעו לחיוב. דוח התוצר של NIESR הראה התרחבות של 0.1% באוגוסט, ואילו חודש יולי תוקן ל -0.0% לעומת -0.1% בעבר.

אבל ההפתעה הגדולה ביותר הגיעה למחרת עם פרסום דו”ח התעסוקה. שיעור האבטלה תקף ל -3.8% לעומת 3.0% בעבר, התביעות בחסרי עבודה לא היו נמוכות מהציפיות והמספר הקודם תוקן ביותר מ -8 אלף, בעוד שהרווחים רשמו שוב מספר גדול של צמחים, וצמחו ב -4.0% 3 מיליון בשנה, לעומת 3.7% הצפוי. . המספר הקודם עודכן גבוה יותר ל -3.8%. נתונים כלכליים אלה מראים כעת כי בריטניה עשויה להימנע ממיתון טכני, שהוא התכווצות התוצר בשני רבעונים רצופים.

טֶכנִי

לתמונה הטכנית יש חשיבות מסוימת גם עבור GBP, למרות ההשפעה החזקה מסיבות בסיסיות כמו פוליטיקה של הברקזיט והנתונים הכלכליים. אם מסתכלים על התרשים השבועי של GBP / USD, אנו יכולים לראות שהשטח מתחת 1.20 היה הנמוך בעקבות הצבעת הברקזיט לפני שלוש שנים. המחיר התהפך באותו אזור השבוע. המשמעות היא ששחקנים גדולים דחפו את המחיר מתחת ל -1.20 לזמן קצר כדי לרדוף כמה תחנות חלשות ואז הפכו את עמדותיהם. ממזרים עושים זאת לעתים קרובות לטיימרים קטנים. זה גם אומר שרוב הסוחרים בעצם התהפכו זמן רב לאחר שאזור התמיכה התקיים. היבט נוסף של התמונה הטכנית הוא העובדה שמוכרים ארוכי טווח GBP / USD שנמצאו קצר בדרך למטה, עשויים להיות קצרים בכיסוי עמדותיהם..

אזור התמיכה הקודם נערך שוב השבוע

זה יהיה גורם חיובי לטווח הארוך, אך הוא כבר אומר את דברו בדולרי GBP. האם כלכלת בריטניה תתהפך לאחר מכן? האם האיחוד האירופי ובריטניה יגיעו להסכמה? האם ה- GBP הולך להיות שורי עכשיו? עדיין אין תשובות לשאלות אלו. נצטרך לעקוב אחר הפוליטיקה והנתונים הכלכליים בשבועות הקרובים. כמו כן, נראה כיצד מגיב GBP / USD ל -1.25 בפגישות הקרובות. אם הרמה הזו מתקיימת, הדובים עדיין יהיו אחראים, אם היא תישבר בקלות, אולי אפילו נראה 1.30. אבל זה יהיה תלוי במומנטום ובפוליטיקה של הברקזיט.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me