איסור ה- ICO בסין – הסבר והשפעה פוטנציאלית

רק תשעה חודשים מרגע שהוציאה סין את האזהרה הרשמית שלה בנושא חילופי ביטקוין, הבנק המרכזי של סין השפיע שוב על שוקי המטבעות הקריפטוגרפיים. למעשה, זה סיפק אפקט אדווה גדול שהביא לשווקים של כל המטבעות הדיגיטליים הגדולים לצלול חד.

במקום חילופי מטבעות דיגיטליים, הפעם התמקדה ב- ICO או הצעות מטבע ראשוניות. ב- 4 בספטמבר פרסם PBoC (הבנק העממי של סין) הצהרה שתויגה את מכירות האסימונים הללו כבלתי חוקיות. עוד נאמר כי הם משפיעים על המאזן הכלכלי והפיננסי של המדינה. אותו איסור גורף של ICO האשימו אז אנליסטים בירידה בשווי השוק של שוק הקריפטו.

למעשה, על מעילי הזנב של אותה החלטה הוסרו סך של כמעט 35 מיליארד דולר מסך ההיוון בשווקים. אותה הפרעה ארכה ארבעה ימים בלבד למרות שהתאוששה מעט בתקופה שאחריה. עם זאת, בעוד שהאיסור נראה דרסטי מאוד, רבים הצהירו כי זה הגיוני לחלוטין.

לא רק זאת, הסרט צריך להיתפס גם כמשהו שיהיה במקום על בסיס זמני. להלן מספר הסברים נחוצים, יחד עם ההשפעות הפוטנציאליות שיכולות להיות לאיסור על הקריפטומרקט.

יעדים מובנים וברורים

השוק הפיננסי של סין הוא עצום וקשה מאוד לשליטה, אפילו לרמה שבה חוסר השליטה הזה ידוע לשמצה. בשנים האחרונות צמיחת החדשנות והישג ידם אפשרו לבועות לעלות ולרדת, המכסות מגוון רחב של נכסים שונים. בקטגוריה זו, חלקם מוצלים יותר מאחרים, אך לכולם היה פוטנציאל לספק הפרעה לא רצויה.

זו הסיבה שהפכה אט אט לבעיה גדולה עבור המדינה. באותה סביבה, סין הציעה טריליוני דולרים במוצרים פיננסיים שונים עם מעט מאוד רגולציה, ואחריהם סוג של מנטליות להתעשר במהירות.

מה שהיה עבור כמה דורות קודמים של סינים עלייה איטית ויציבה לשכבות חברתיות טובות יותר, עבור דור המילניום, ההזדמנויות הוכפלו לכאורה בין לילה. השינוי בשינויים בהשקעה הוביל גם לכך שהפרטים שמו את מבטם לפרסים משתלמים מאוד, שפתאום פתאום ניתן יהיה לזכות בהם במדינה..

Cryptomarket מהווה את אותו רעיון כנראה טוב יותר מכל סוג אחר של נכס השקעה. המערכת הפוליטית במדינה הייתה חייבת לנסות לעשות משהו בעניין במוקדם או במאוחר.

לחץ פוליטי

כאשר לוקחים בחשבון את אופיה של המערכת הפוליטית בסין, ההחלטה לפעול אינה מפתיעה. המפלגה הקומוניסטית מציבה משאבים רבים ומתמקדת ביציבות החברתית הכוללת.

זה בולט עוד יותר כעת כשהמדינה בדרך לקונגרס הלאומי ה -19 שבו ידונו דברים כמו יוזמות חגורת סין. תוכניות גרנדיוזיות אחרות ואחרות מציעות הזדמנות לשנות את הנוף הפיננסי של האזורים כולה, אם לא את העולם עצמו. המפלגה הייתה בבירור לא במצב רוח לתת לחוסר יציבות פיננסית פנימית לאיים על התדמית של סין באותו קונגרס.

הרגולטורים נאלצו להיכנס ו ICOs עלו על הכוונת. התוצאה שיבשה את מיזמי ה- ICO במדינה, אך באופן פרדוקסאלי, היא השפיעה הרבה יותר מחוץ לסין.

שוק ICO סיני

שוק ה- ICO הוא קטן בהשוואה לגודלו הכלכלי הכללי. עם זאת, זה תופס תאוצה. הנתונים שמסר איגוד הכספים באינטרנט בבייג’ין מראים כי בשבעת החודשים הראשונים של 2017 היו כ- 65 ICOs. בסין עצמה הם הצליחו לגייס כמעט 400 מיליון דולר למגוון מיזמים.


הפופולריות המואצת והדיווחים כי הסכום שגויס ביולי ובאוגוסט הצליח להגיע למעל 750 מיליון דולר הוביל לפעמוני אזעקה רבים שהתחילו לצלצל. זו הסיבה שאנליסטים רבים מחוץ לסין סבורים שהאיסור הכולל והדרקוני הזה הוא למעשה סביר מאוד.

למעשה, רבים רואים בכך דרך להגן על המשקיעים בשלבים המוקדמים ביותר של כל מיזם השקעות. ה- SEC האמריקאי (נציבות ניירות ערך) סיפק אזהרה לגבי ה- ICO שהשפיעו בסופו של דבר על המחיר, אך עדיין נמתחה ביקורת על כך שלא דחפה את הנושא מספיק. ההצהרה של SEC לפיה אסימונים עשויים להוות סיכון לא השפיעה על רבים מהנפיקים הבאים.

יחד עם זאת, רבים הצביעו על דרך האי מאן וקוויבק לווסת בקלילות ICO כגישה יעילה ובונה יותר. עם זאת, ההשוואה הישירה אינה הגיונית בדוגמאות אלה. שני המיקומים שהוזכרו לעיל הם קטנים יחסית ודרך זו יכולה להרשות לעצמה להיות יותר פרו-חדשניים ופוחדים הרבה פחות מסיכונים.

בנוסף, מלבד בעיית הגודל, בשוק ה- ICO הסיני עשויה להיות בעיה גדולה בהרבה. על פי כמה דיווחים של הבנק המרכזי, קיים סיכוי שמעל 90% מהאסימונים שהונפקו עד כה בשנת 2017 עלולים להיות הונאה. גם אם הנתון נמוך בהרבה, אותה בעיה בוערת.

החלטה זמנית

סין היא בהחלט לא מקום שנוגע לחדשנות. מספר עצום של משתמשי BTC, למשל, מעסיקים זאת מטבע דיגיטלי להמר ברשת, לרכוש מוצרים ושירותים, להשיג הלוואות ולעשות כל כך הרבה יותר. זה עושה את זה מגזר תשלום דיגיטלי אחד המתקדמים טכנולוגית בעולם.

בנוסף, הבנק המרכזי של המדינה היה מעורב בפיתוח בלוקצ’יין, כולל פרויקט חקר הפוטנציאל שלו למטבע דיגיטלי PBoC. היא הייתה מוכנה גם לשלוח את המשלחת שלה לארה”ב במטרה לנסות ללמוד עוד על יישום FinTech. מסיבה זו, ברור שסין אינה נרתעת מהמטבעות הדיגיטליים, אלא פשוט לוחצת על כפתור ההשהיה.

מלבד מתן אפשרות להתיישב בשווקים, המהלך יספק גם לרגולטורים אפשרות להגדיר מנגנון הגנה כלשהו על לקוחות שעובד היטב לטווח הארוך. כמו כן, אין ספק שאלו יתמכו בצמיחת השוק הכוללת.

בנוסף, הרגולטורים הסיניים נכנסו בעבר והאטו תהליך כלשהו מעט, רק כדי לצאת החוצה ברגע שהים נהיה רגוע יותר. נראה שההיסטוריה חוזרת על עצמה במקרה של איסור ICO.

מָקוֹר: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map