מציאות מדומה, בלוקצ’יין ו- ICO

התחום של מציאות מדומה או VR הוא אגוז קשה לפיצוח, ולא משנה מאיזה צד ניגשים לבעיה (וההזדמנות) הזו. כפי שרבים מאלה שעוקבים אחר עולם הטכנולוגיה הספציפית הזו יודעים היטב, טכנולוגיית ה- VR מרחפת קרוב לנקודת פריצת דרך כבר כמעט שני עשורים..

יחד עם זאת, לפחות שתי טכנולוגיות ייחודיות פותחו והוצגו לציבור כפתרון השלם שיגשר סופית על כל הפערים הבעייתיים. כל אחד מהפערים הללו היווה מקור לנושאים וקשיים עבור קהילת הפיתוח של VR, לא משנה אם הבעיה מבוססת על כמה אלמנטים של הגדרת החומרה, התוכנה או השילוב בין השניים..

עם זאת, כעת יש טכנולוגיה חדשה שכבר שינתה את העולם והיא מגיעה בצורה של בלוקצ’יין. כיום, מיליונים משתמשים בו לגישה למטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין שאפשר להשתמש בהם הימר ברשת, לרכוש סחורות או שירותים ולעשות הרבה דברים אחרים, אבל יש הרבה יותר חלופות ליישומים שלה.

באופן טבעי, רבים מיישומים אלה משתלבים היטב עם טכנולוגיות ותעשיות אחרות, החל ממוסדות ועד לשווקים מתפתחים. זו הסיבה שמרבדים רבים מקהילת הפיתוח ישנן קריאות למזג את טכנולוגיית ה- VR עם היבט כלשהו של בלוקצ’יין שיביא אותו סוף סוף הביתה מבחינת פריצת הדרך הסופית..

מחזור הפיתוח הטכנולוגי VR

דרושה מעט היסטוריה כדי להבין את תהליך ההתפתחות הכוללת הקשורה לטכנולוגיית המציאות המדומה. במהותו, הטכנולוגיה מייצגת את החיפוש אחר ייצוג חזותי של סביבת התלת מימד, עם תפיסה אותנטית של עומק.

כיום, בעוד הטכנולוגיה להצגת תמונות בתלת מימד קיימת כמעט ארבעה עשורים, הגדרת ה- VR בפועל בתלת ממד נותרה חמקמקה במקצת. זה מוזר בעיקר מכיוון שמכשירים, בעיקר בצורת אוזניות, הוצגו על ידי חברות הטכנולוגיה מאז תחילת שנות התשעים שלטענתם ביטלו את נעילת תחום ה- VR לציבור..

אולם בכל פעם, למרות ההדגמות הטכנולוגיות שאותן חברות הציגו, טכנולוגיית הנהיגה בפועל לא הצליחה להפוך את עצמה למוצר קצה מוגדר לחלוטין. במקום זאת, מכשירים אלה התעכבו זמן מה, בעיקר בזכות ההתלהבות האינסופית והתקווה של קהילת ה- VR, שלאחריה הם הפכו לקטעים בהיסטוריה הטכנולוגית..

בעיית הבחילה

המפתח לייצוג תמונות 3D בפועל על משטח דו-ממדי באמת נעול לפני שנים רבות. על ידי הקרנת תמונה בסטריאו, כלומר בדרכים שונות לכל אחת מעיני המשתמש, הטכנולוגיה יכולה לחקות את האופן בו אנו מבדילים עומק באופן כללי ומספקים את תחושת המרחב. זה עובד לכל מי שניסה אי פעם אוזניות VR כלשהן.

עם זאת, הבעיה המהווה נושא עצום עבור אחוז גדול מהמשתמשים היא נושא הבחילה או מחלת התנועה. הדבר קורה מכיוון שהמוח והגוף נמצאים בסכסוך לגבי המתרחש – בעוד שהאוזן הפנימית של המשתמש אומרת להם שהם יושבים, עיניהם אומרות להם שהם זזים. מסחרית זה יכול להיות אסון עבור כל מי שקונה מכשיר כזה ובסופו של דבר חולה ממנו.

דורות חדשים של מכשירי VR מנסים באופן פעיל למצוא דרך לעקוף את הבעיה, אך עד כה לא נמצא כדור כסף. רוב הסיכויים שהפתרון יגיע כתערובת של שיפורים קטנים, לא שינוי גדול ורדיקלי בטכנולוגיית השורש של VR.

אך, גם כיום לרוב המחלה פוחתת לחלוטין לאחר זמן מה בשימוש במכשיר, אך המשקיעים באופן כללי רואים בכך פורץ עסקאות עבור VR, אשר נתפס אחרת כתחום מועד לסיכון. זו הסיבה שמציאת הזדמנויות מימון והשקעה תמיד היוותה אתגר גדול עבור מפתחי ה- VR. אך כעת נראה שטכנולוגיית הבלוקצ’יין, בעיקר נהלי ה- ICO שלה, יכולים לשנות זאת באופן שיכול להפוך את הפיתוח ליתר אפשרות אפשרית..

מקרה ביזור

Decentraland הוא פרויקט VR שנוצר באמצעות טכנולוגיית blockchain. לאחרונה הצליחה לגייס יותר מ -26 מיליון דולר באמצעות ETH ICO או הצעת מטבע ראשונית. הפרויקט מתאר את עצמו כתהליך של יצירת עולם וירטואלי בו נעשה שימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין כמרשם לחלקות קרקע (חלקות דיגיטליות, במקרה זה).


ה- ICO הביא לחברה מעל 86,000 ETH והגיע לכיסוי הקשיח שהוגדר מראש בתוך כ -60 דקות. המהירות בה זה התרחש הזכירה לרבים את ה- ICO של הדפדפן האמיץ, אך שהסתיים בפחות מדקה. יחד עם זאת, תהליך ICO נותר המוקד לכל תלונות בקהילת FinTech, למרות שבחודש יולי 2017 גויסו מעל 500 מיליון דולר באמצעות מודל מימון מסוים זה..

עבור Decentraland זו הזדמנות נהדרת לייצר מימון ותשומת לב למיזם שלהם, אשר בהחלט ידרוש הרבה מעורבות ציבורית כדי להצליח. אמנם הון של החברה והפרויקט אינו מוגדר בשום פנים ואופן עם ICO זה, אך הם מראים שחשיבה מחוץ לקופסה היא הדרך קדימה עבור קהילת VR..

מיזמים אחרים של VR-Blockchain

תחום הבלוקצ’יין מספק שתי אפשרויות ייחודיות של מפתח ה- VR. הראשון מגיע בצורה של יישום FinTech, שם מטבעות קריפטוגרפיים יכולים לשמש כאמצעי מימון ו / או מונטיזציה. אופי המטבעות הדיגיטליים מראה שהמשתמשים כבר ידידותיים לטכנולוגיות חדשות, כך שניתן להניח שרבים יהיו קולטים גם למכשירי ה- VR..

כמובן שלא לכל פרויקט VR יש את האמצעים או הצרכים לטכנולוגיית הבלוקצ’יין. עם זאת, רובם יכלו ליישם זאת איכשהו ובהצלחה רבה. כיום, עם התמקדות נוספת במציאות מדומה שעוברת ככל הנראה, אף חברה בתחום זה אינה יכולה לספק לעצמה את המותרות של התעלמות מעזרים פוטנציאליים בחיפושם להביא את המציאות המדומה לציבור ולהרוויח בכך..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map