דיסני, קומקאסט ו- NBC משיקות פתרון מודעות בלוקצ’יין

תעשיית התקשורת גילתה מאז ומתמיד עניין רב בתחום הבלוקצ’יין והמטבעות הדיגיטליים, במיוחד הביטקוין. במהלך השנים הקודמות, אותה מטבע קריפטוגרפי היה אחד הנושאים הנדונים והמעקב ביותר בכל תחום הטכנולוגיה הדיגיטלית עם ערעור המוני..

כמובן, הרבה מהכיסוי הזה היה לא מושכל או פשוט מוטה, בעיקר באותם רגעים שהייתה מגמה של אובדן ערך בשוק. למרות העובדה שהתנודות הללו הובאו בזכות מגוון סיבות, התקשורת המרכזית השתמשה בהן לעתים קרובות כדי לספק תחזיות יום הדין לגבי עתידן..

כיום, אף אחד מאלה לא יצא לפועל ותחום המטבע הדיגיטלי מתחזק, עם שווי שוק גדולים יותר ויותר לא רק בביטקוין אלא גם במטבעות דיגיטליים אחרים, כולל משקל הכבד החדש ביותר, את’ריום. לעיתים נדירות אם אי פעם צורת הכיסוי הזו הייתה ממש זדונית או שנועדה לגרום נזק לקהילת הבלוקצ’יין, אך בכל זאת היא גרמה נזק בכל זאת.

אך במקביל, היה זרם בסיסי של אנשי תקשורת שתפסו את הרעיון של מטבעות קריפטוגרפיים ובלוקצ’יין כדברים שבשלב מסוים יחוללו מהפכה בדרך שבה העסק נעשה, אם לא בכל העולם. התפתחות שנערכה לאחרונה מבין כמה ענקיות התקשורת מראה כי הדבר נכון במידה רבה עוד יותר.

פלטפורמת בלוקצ’יין חדשה

חברת קומקאסט, חברת טלקום אמריקאית גדולה הודיעה כי היא מייצרת פלטפורמת בלוקצ’יין שתתמקד במתן שירותי פרסום. אותו קונגלומרט שסניף הפרסום שלהם מקים שותפות עם NBC יוניברסל, דיסני, Mediaset Italia, קבוצת TF1, ערוץ 4 ו- Cox Communications במטרה להרחיב את הפלטפורמה הזו.

נכון לעכשיו, ידוע כי היא תישא את השם “פלטפורמת תובנות הבלוקצ’יין”. מטרת הפלטפורמה היא להפוך את תהליך הפרסום להרבה יותר שקוף ויעיל על ידי מתן אפשרות למשווקים ולרשתות שלמות להתאים את הנתונים שבבעלותם הקשורים ללקוח שלהם עם ספקי התוכן..

זה ייעשה באופן אנונימי ועם המשימה לקבוע איזו תוכנית ברשת עומדת בסיכוי לספק את התוצאות הטובות ביותר הקשורות לפרסומת מוצר מסוימת. הפתרון נשמע כמו יישום חכם של פוטנציאל הבלוקצ’יין אשר יחד עם זאת לא יהיה הליך של greenfield.

במקום זאת, מערכת של קידוד מחדש של נתוני הלקוחות הנוכחיים תאפשר לבלוקצ’יין לקבוע את התוצאות שהמפרסמים בדרך כלל יבקשו אחריהם. משמעות הדבר היא כי הקמת פלטפורמת תובנות הבלוקצ’יין לא תדרוש השלמה של הרבה כסף או זמן.

גישה חדשה לנתונים

מרקיין ג’נקס, שהוא נשיא הפרסום של כבל הקומקאסט, הסביר את הפלטפורמה עוד יותר. לדבריו, גישה טכנולוגית חדשה זו תאפשר להניע את פרסומת הווידאו במידה רבה עוד יותר מכפי שהיא כיום. זה יכול להציע למשווקים הזדמנות לשפר את המיקוד, התכנון, הביצוע והמדידה של התוצאות, והכל כך שתהליך הפרסום בתעשיית הטלוויזיה יביא עוד יותר ערך לשני הצדדים המעורבים..

מה שהופך את ההכרזה לגדולה עוד יותר היא העובדה שזו הכניסה הרשמית הראשונה של קומקאסט לחלל הבלוקצ’יין. החברה גילתה עניין בתחום קודם לכן, בעיקר על ידי תקשורת עם 21 Inc., סטארטאפ ביטקוין על האופן שבו היא יכולה לנצל את פעולת הכרייה כדי לספק יתרונות מסוימים למשתמשים שלה. עם זאת, שום דבר נוסף לא יצא מאותם אנשי קשר ופלטפורמת תובנות Blockchain היא הדוגמה הראשונה לפרויקט אמיתי ומתפתח.

נכון לעכשיו הקבוצה הולכת להשיק רשמית את הפלטפורמה אי שם בשנת 2018 והיא מחפשת כעת שותפים בדמות יצרני מכשירים, מפיצים ורשתות באירופה ובארה”ב שיהיו מוכנים להשתתף. בטוח שהתגובה תהיה משמעותית אם לא מסיבה אחרת אלא עבור חברות אחרות לנסות ולחקור איזו צורה מדויקת של טכנולוגיית בלוקצ’יין תשתמש בפרויקט קומקאסט..

מחפש את ההתאמה הטבעית

המניעים של Comcast, כמו רוב ספקי התוכן המסורתיים האחרים ברורים במצב זה, כי מודלים פרסומיים ישנים מתים לאט לאט כמנגנוני הכנסה גדולים. קמצוץ התהליך הזה מורגש בכל הענף ובענפיו הקשורים, כאשר חברות רבות נאבקות להסתדר עם מנגנוני הפרסום המסורתיים. בתחילה הבעיה התמקדה בשדות הדפסה ופרסום טקסטים, שם פרסומות ה- PPC הושלכו עם חוסמי מודעות ואמצעים אחרים לבקרת פרסומות..


עכשיו, כמה שנים מאוחר יותר, אין תחום של עסקי תקשורת שלא חש את הלחץ של ההתקדמות הטכנולוגית המודרנית וברור שהטלוויזיה אינה שונה. גם כאן הופיעו משבשים גדולים שחלקם, כמו HBO, משתמשים בדגמים היברידיים בהצלחה רבה. אחרים, כמו נטפליקס, נוקטים גישה לא שגרתית לחלוטין בפרסום תוכן בטלוויזיה והיא עד כה סיפקה תגמולים עצומים, לעתים קרובות על חשבון שחקני התעשייה האיטיים להחלפה..

פלטפורמת ה- Blockchain Insights של קומקאסט נוצרה בכדי לנצל כמה מהאלמנטים המוצלחים של מיקוד קהל שהיו כל כך יעילים ברשת, בעיקר ברשתות החברתיות. החלק הקשור לאנונימיות מסופק ככל הנראה כך שאיש לא יוכל להאשים את הרשת במכירה או בליסינג של פרטי המשתמשים האישיים שלהם..

עם זאת, אין כל הבטחה כי אלה יהוו התאמה טבעית שהחברות הכלולות מבקשות. במקום זאת, תובנה זו עשויה להתאים הרבה יותר לפרסומת לטווח בינוני עד נמוך, בעוד שמפרסמי הטלוויזיה עשויים לחפש חשיפה חזקה יותר עם אותם אמצעי תקשורת שמסעירים את הסיר, כמו נטפליקס שהוזכרה בעבר.

Blockchain כן, תשלומים דיגיטליים לא

כאשר פלטפורמת תובנות הבלוקצ’יין מפותחת, מעניין לציין כי אין התייחסות לאפשרות תשלום שתקיף מטבעות דיגיטליים.. ייתכן שביטקוין שובר שיאים ואנשים ברחבי העולם מעסיקים אותו בכל דבר, החל מהשגת הלוואות ועד הימורים עם BTC, אבל עדיין, החברות הגדולות כמו Comcast מתרחקות ממנו. בדרך זו, אותה מערכת ממשיכה בפרקטיקה של התעניינות מועטה בטכנולוגיות שיגרמו לפיגורן מתחיל ובאופן אירוני, עיקרון זה מציג את עצמו גם כאשר אותה חברה מנסה לכלול חידושים..

מָקוֹר: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map