נפט גולמי מצליח להשיג משיכה חיובית – OPEC מגבילה את ההיצע!

במהלך סחר המסחר באסיה ביום שישי, WTI מחירי הנפט הגולמי הצליחו להאריך את ההטיה השורית שלהם בין לילה. הם רעננו את שיא 9 חודשים מעל לרמה של 46.00 $ באמצע, בעיקר בגלל ההסכם בין יצרני הנפט הגדולים, להמשיך בקיצוץ הייצור המושרה על ידי COVID-19 עד 2021, כדי לענות על הביקוש המופחת עקב מגפת הקורונה. זה הקל על החששות מההיצע יתר ותרם לעלייה במחירי הנפט הגולמי. יתר על כן, התקוות על חיסוני נגיף הכליה (COVID-19), יחד עם הציפיות של חבילת גירוי של COVID-19 בארה”ב, ממשיכות להכביד על הדולר האמריקני, שנחשב לאחד הגורמים המרכזיים שדחפו את מחירי הנפט גבוהים יותר. , מכיוון שמחיר הנפט קשור הפוך למחיר הדולר האמריקני.

סנטימנט השוק העילאי מילא תפקיד מרכזי בבסיס מחירי הנפט הגולמי המניבים יותר. כתוצאה מכך, אווירת השוק המרוממת נתמכה על ידי התקוות סביב חיסוני נגיף הכורון, כפי שכבר הזכרנו. בינתיים, הסיבה לרווחי הגולמי יכולה להיות קשורה לדיווחים טריים המצביעים על כך שהרפובליקנים בקונגרס דוחפים לחבילה שהופחתה בהיקף של 500 מיליארד דולר, שנדחתה בעבר על ידי הדמוקרטים, מכיוון שהם טענו כי התגית תג מחיר גדול יותר. . בצד הדובי, העלייה במחירי הנפט הגולמי עשויה להיות קצרת טווח, מכיוון שהחששות מפני הסלמת מגפת ה- COVID-19 ממשיכים וממלאים את החשש מפני נעילה מחודשת בכמה מדינות, אשר מערערים את הביקוש לדלק.. WTI הנפט הגולמי נסחר כיום ב 46.46, והתאחד בטווח שבין 45.62 ל 46.56.

סנטימנט המסחר בשוק מייצג ביצועים חיוביים ביום, שכן המראה השורי של מניות אסיה-פסיפיק, והעלייה בחוזים עתידיים במניות בארה”ב נוטות להבליט את מצב הסיכון. עם זאת, הסיבה מאחורי סנטימנט השוק בסיכון יכולה להיות מיוחסת גם לאופטימיות המחודשת ביחס לחיסון אפשרי לנגיף הכלילי המדבק מאוד. זה היה עד לאחר ש&החוזים העתידיים על P 500 התקרבו לשיא רב שנתי, ואילו המניות בסחר באסיה ופסיפיק היו מעורבות. כתוצאה מכך, סנטימנט השוק האופטימי מילא תפקיד מרכזי בבסיס מחירי הנפט הגולמי המניבים יותר.

ראוי לזכור שחדשות החיסון מצביעות על כך שבעולם יהיה בקרוב תרופה למגיפת נגיף הכורון. בינתיים, Moderna ו- Pfizer זוכים לתשומת לב רבה, וארצות הברית אישרה את החיסון של פייזר. מלבד זאת, הסיבה לרווחים בשוקי המניות יכולה להיות קשורה גם לדיווחים טריים המצביעים על כך שהרפובליקנים בקונגרס האמריקני העבירו טון אופטימי יותר במהלך שיחות הסיוע בנגיף העטרה ביום חמישי, מכיוון שהם דוחפים לגירוי דק של 500 מיליארד דולר. חֲבִילָה. לפיכך, סנטימנט השוק המרווח מילא תפקיד מרכזי בבסיס מחירי הנפט הגולמי המניבים יותר, על ידי ערעור הדולר האמריקני..

כתוצאה מכך, הדולר האמריקני הרחב לא הצליח להשיג כל משיכה חיובית ונותר דובי ביום, מכיוון שהספקות נמשכת לגבי ההתאוששות הכלכלית העולמית מ- COVID-19. מלבד זאת, גם סנטימנט השוק בסיכון, בגיבוי האופטימיות ביחס לחיסון פוטנציאלי לנגיף העטרה המדבק מאוד, מילא תפקיד מרכזי בפגיעה בדולר האמריקני הבטוח. עם זאת, ההפסדים בארה”ב הפכו לגורם מרכזי השומר על מכסה לכל הפסד נוסף בגולמי, מכיוון שמחיר הנפט קשור הפוך למחיר הדולר האמריקני. בינתיים, מדד הדולר האמריקני, העוקב אחר הירוק מול דלי של מטבעות אחרים, צנח ל -90.703. ברחבי האוקיאנוס שופרה עוד יותר הסנטימנט סביב הנפט הגולמי לאחר פגישת השרים של יום חמישי, כאשר ארגון המדינות המייצאות נפט וזו בעלות הברית (OPEC +) הסכימו להקל על קיצוץ הייצור ב -500,000 חביות ליום (BPD) מינואר 2021. עלייה זו בייצור פירושה שארגון המדינות המייצאות נפט (OPEC) ורוסיה, קבוצה המכונה OPEC +, תפחית את הייצור ב 7.2 מיליון BPD, או 7% מהביקוש העולמי, מינואר, בהשוואה לקיצוץ הנוכחי של 7.7 מיליון BPD.

בצד הדובי, העלייה בנפט הגולמי עשויה להיות מוגבלת על ידי החשש המתמשך ממספר עולה של מקרי COVID-19 בארה”ב, באירופה ובחלק ממדינות אסיה הבולטות, שממלאים ללא הרף את החשש מפני נעילה מחודשת בכמה מדינות, והפך לגורם המפתח ששמר מכסה על כל עלייה נוספת במחירי הנפט הגולמי. בינתיים, מגבלות הנסיעות הטריות בארה”ב לחברי המפלגה הקומוניסטית הסינית ובני משפחותיהם ואיסור על יבוא כותנה של שינג’יאנג ממשיכות לאתגר את מצב הסיכון לשוק, שעשוי לכסות עוד יותר את המומנטום של מחירי הנפט הגולמי..

במבט קדימה, סוחרי השוק ישגיחו על נתוני התעסוקה בארה”ב לחודש נובמבר, שעשויים לבדר את שחקני השוק בתוך לוח שנה קליל. בסך הכל העדכונים סביב הברקזיט, נגיף הכורון וחבילת הגירוי האמריקאית לא יאבדו ממשמעותם. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map