המיליארדר מייק נובוגרץ הוא עדיין ארוך בביטקוין

המשקיע המיליארדר מייק נובוגרץ מהמר ששוק המניות עומד לרדת נמוך יותר. חשוב מכך, הוא עומד על שלו על ביטקוין ונשאר זמן רב, כלומר הוא חושב שיש הרבה מקום ל מחיר לעלות. נובוגרץ אומר שהסיבה לכך היא שהוא רואה יותר ויותר אימוץ של מטבעות דיגיטליים בארצות הברית ובאירופה. חשוב מכך, הוא גם רואה יותר ויותר אנשים בעלי שווי נקי גבוה, קרנות גידור ומוסדות מעורבים יותר מאי פעם.

נובוגרץ נמצא במחנה עם משקיעים רבים אחרים שמסכימים איתו. מלבד העובדה שלמגפת הנגיף הכלילי יש אחיזה איתנה בשוק המניות, וממשלות בכל רחבי העולם מחלקות טריליוני דולרים בחבילות גירוי וסיוע כספי במטרה לתמוך בעסקים גדולים וקטנים, אירוע החציון הבא של ביטקוין הוא כחודש נסיעה. המשמעות היא שההיצע החדש של הביטקוין שנכנס למחזור ממש עומד לקצץ שוב במחצית.

למה ללכת זמן רב על הביטקוין?

נובוגרץ מאמין שכמו כל חנות ערך אחרת, על מנת שביטקוין ימשיך לעלות במחיר, אנשים צריכים להסכים שיש לו ערך. בכלכלה מסורתית המגובה בכספי פיאט הנשלטים על ידי ממשלות, כספי נייר נחשבים בסך הכל כמכשיר חוקי. למעשה המילה פיאט באה ממונח לטיני שמשמעותו בתרגום חופשי ‘להסכים’. משמעות הדבר היא שמבחינה בסיסית, לכסף מנייר יש ערך בלבד מכיוון שממשלות מסכימות ללא הרף לכך. למרות שכלי תקשורת מרכזיים יניבו אנשים שהכל מבוסס על נפט או זהב או סחורה אחרת, האמת היא שהכל מבוסס רק על הסכם גלובלי..

קח רגע לשים את זה בהקשר של ביטקוין שהוא חנות ערך. ביטקוין נשלט על ידי ספר חשבונות ציבורי המאובטח על ידי רשת צמתים / מחשבים שבבעלות משתתפים בודדים. כל אחד יכול להשתתף, ואין צורך בממשלה שתפקח על הסכם משפטי שהופך אותו למשחק הוגן. האנשים עצמם בשליטה.

המשמעות היא שהדרך היחידה להוכיח ביטקוין היא מאגר ערך היא שאנשים צריכים להתקשר ברצון להסכם כזה. לא כל כך עם חוזה משפטי, אלא עם נכונותם לאמץ מטבעות קריפטוגרפיים ולמעשה להשתמש בו.

בשורה התחתונה נובוגרץ מאמין שיש הרבה יותר מקום לצמוח ויותר ויותר אנשים ימשיכו לאמץ מטבעות קריפטוגרפיים. הוא חושב בבירור שמגפת הנגיף הכורנית והמצב הכלכלי סביבו יסייעו לדרבן את האימוץ בטווח הארוך.

אז למה לקצר את שוק המניות?

קחו בחשבון שבאמצע מרץ, בערך באותו זמן שמחירו של ביטקוין צנח לכמעט 3,000 דולר, ה- S&P 500 ירד מ -3,000 נקודות לכמעט 2,000 נקודות בסדר קצר יחסית. ה- S&P 500 הוא למעשה מדד שמשלב בין מחירי המניות של 500 החברות העשירות המובילות בעולם. השווי הכולל של החברות הרשומות במדד זה שווה בין 25-30 טריליון דולר בכל זמן נתון. בעזרת סוג זה של הערכת שווי, קל להבין מדוע ה- S.&P 500 ואינדקסים אחרים נבדקים על ידי כלכלנים ומומחי השקעות כאחד כאשר מנסים לקבוע מתי המיתון הבא או אפילו הדיכאון עומד לפגוע..

לא זו בלבד, אלא שכאשר המעצמות הנמצאות בממשלות ריכוזיות, כמו הנשיא דונלד טראמפ, רואות כי תאגידים עשירים עומדים להפסיד כסף גדול, הם שואפים לעורר את הכלכלה עם טריליוני דולרים בעושר מיוצר..

נובוגרץ ומשקיעים רבים אחרים יודעים שכל עוד אנשים מאבדים את מקום עבודתם במספר שיא, בית הקלפים בסופו של דבר צריך לקרוס שוב. בכל פעם שכלכלה קורסת, קיצור השוק מאפשר לאנשים חכמים ועשירים כמו נובוגרץ להרוויח בדרך למטה. אחרי הכל זה כל העניין של מכירה קצרה.

הבלוקצ’יין הוא רירית הכסף

כמו כל החלטת השקעה אחרת, הבחירה של נובוגרץ מייצגת סיכון מחושב. אך בהתחשב בכך שבין האנשים העשירים בעולם הוא אחד המאמצים הראשונים של מטבעות קריפטוגרפיים ומחזיק בכמות משמעותית מהשווי הנקי שלו בפרויקטים שונים, אפשר לומר שנובוגרץ מאמין שהבלוקצ’יין ייהנה מהמצב הנוכחי של הכלכלה במשך שנים. ושנים קדימה. זה כמובן אומר שמחיר הביטקוין עשוי לעלות לטווח הארוך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map