banner
banner

טסלה עולה על ערך הביטקוין: מה ההימור הטוב יותר?

יצרנית רכב אלקטרוני טסלה מוטורס הוא בעל ערך רשמי יותר מביטקוין. ב -2 ביולי 2020, המחיר למניה אחת בחברה היה 1,208.66 דולר, מה שהעניק לחברה שווי שוק כולל של מעל 224.1 מיליארד דולר. זה נתון אסטרונומי לחברה שעדיין מאבדת כסף במאזן שלה, ברור שהמשקיעים מקווים שההבטחה העתידית של טסלה תחולל מהפכה בנהיגה כפי שאנו מכירים אותה תגרום לחברה להיות שווה הרבה יותר ממה שהיא היום..

משקיעי ביטקוין עושים את אותו הדבר עם מטבע החוץ. בהנחה שמחיר ביטקוין אחד הוא 9,000 דולר, שווי השוק עומד על כ -168 מיליארד דולר. בשיא כל הזמנים של כמעט 20,000 דולר, שווי השוק של ביטקוין עומד על 334 מיליארד דולר. מתוך כוונתם של ביטקוין וטסלה לשנות את העולם באמצעות יישומים מהפכניים של הטכנולוגיה, משקיעים ואחד כנראה הסתכלו על האחר..

מניות טכנולוגיות ומטבעות קריפטוגרפיים הימרו די טוב בעשור האחרון לערך. זה טבעי רק שמהמרים שמשקיעים בזה או אחר (או שניהם לצורך העניין) ישאלו את עצמם, מה ההימור הטוב יותר? ביטקוין או טסלה?

מדוע טסלה שווה ערך יותר מביטקוין כרגע?

הדוחות הרבעוניים האחרונים של טסלה מודיעים לציבור כי החברה מכרה 90,635 מכוניות ברבעון הקודם. זה למעשה לא מספר גבוה בהשוואה ליצרניות רכב גדולות יותר כמו טויוטה אבל העניין הוא שמספר המכוניות שנמכרו עלה בהרבה על הציפיות של אנליסטים בוול סטריט..

בסך הכל, בהנהגתו של אילון מאסק, המשקיעים היו שוריים על טסלה זמן רב, אם לא יותר ממה שהם היו בביטקוין. אחד היתרונות המרכזיים שיש לטסלה הוא שלמכוניות טסלה יש כלי מיידי שהצרכנים יכולים לסמוך עליו כבר עכשיו. שירות זה הוא היכולת לנהוג ברכב ללא שימוש בדלק, מה שחוסך לצרכן כסף. זה גם מדבר על העובדה שיותר ויותר מכוניות טסלה נרכשות עם תכונות אוטומציה, כלומר אנשים כבר לא צריכים לבצע את הנהיגה..

אמנם לביטקוין בהחלט יש תועלת כמערכת תשלומי עמיתים, אך עדיין לא ברמה של מרבית המטבעות הלאומיים מבחינת נוחות השימוש או האימוץ על ידי הציבור או על ידי עסקים קטנים, בינוניים וגדולים..

מה יידרש לביטקוין כדי להגיע קדימה?

הגדלת האימוץ והתועלת ביום יום מבחינה צרכנית היא מה שיידרש לביטקוין כדי לעלות על טסלה. באופן אידיאלי, מדינות שלמות של אנשים יחליטו להתרחק מהממשלה, או שהעולם יצטרך לראות ממשלות ותאגידים גדולים מאמצים ביטקוין בקנה מידה גדול יותר על מנת ששווי השוק יישאר לצמיתות לפני טסלה..

המציאות היא שלביטקוין יש הרבה מכשולים לעבור כדי להגיע לרמה זו. זה עלול אפילו לקחת דור שלם של אנשים לקבל את הביטקוין כסוג מטבע תקף על מנת שהזהב הדיגיטלי יהיה שווה יותר מחברה כמו טסלה מוטורס. שני דברים המפרידים בין מנועי טסלה לבין אילון מאסק לביטקוין הוא שלמאסק יש סמכות על עתיד החברה והציבור הרחב סומך על רעיונותיו. ביטקוין מסתמך על קהילה של אנשים לשתף וליישם רעיונות שמגדילים את הבלוקצ’יין והופכים אותו ליותר קיימא להשתמש בקריפטו בטווח הארוך..

ביטקוין או טסלה? על מי כדאי להמר עכשיו המהמרים?

האמת, סביר להניח שלא טסלה וגם ביטקוין אינם הימור טוב בטווח הקצר. ממשלות מוציאות יותר ויותר כסף על חבילות גירוי כדי לטפל בציבור הרחב ומגפת הנגיף הכלילי עדיין משתוללת ברחבי ארצות הברית. משהו צריך לתת וכאשר הכלכלה תגיע בסופו של דבר לירידה גדולה, מעטים האנשים שהולכים לזרוק כסף לביטקוין או לקנות טסלה יקרים. הגל הראשון של המגפה במרץ 2020 נחשב כהוכחה. מחיר הביטקוין יורד ל -3,100 דולר כאשר אנשים נבהלים.

לטווח הארוך, לביטקוין יש פוטנציאל רב יותר מבחינת התפוצצות, אך סביר להניח שלמשקיעים שזוכים בהימורים על ביטקוין על פני טסלה יש אופק השקעה של יותר מ -10 שנים. במהלך העשור הבא, טסלה היא ככל הנראה ההימור היציב יותר שמובטח להרוויח למשקיעים, אך יתכן שהביטקוין יהיה בעל ההפכה הגבוהה יותר. כך או כך, השקעה בטכנולוגיה צריכה להיות תמיד חלק מתיק מאוזן היטב. בין אם תבחר בביטקוין או טסלה באמת מסתכם בניתוח שלך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me