banner
banner

התקפת גמישות ביטקוין מדגישה את נאיביות המשתמשים

ביטקוין הוא כיום אחד הגופים הבולטים המאכלסים את האינטרנט. מטבע קריפטוגרפי זה כבר התקדם והשיג כמה הישגים לא אמינים שנחשבו בלתי אפשריים בשלביו הראשונים. נכון להיום, מטבע קריפטוגרפי זה הופך בהדרגה למרכיב חיוני בחיי היומיום של המשתמש.

עם זאת, למרות היותו ידוע ומשומש ברחבי העולם, הביטקוין עדיין נמצא כמעט בשלב הפיתוח שלו. לכן, הוא עדיין חשוף לחסימות פתאומיות ולכל מיני שגיאות טכניות אחרות.

למרות שהתרחשויות כאלה הן נורמליות למשהו שמתפתח, משתמשים נוטים לתפוס את הדברים בצורה לא נכונה.

במהלך השנים, צרכני הביטקוין תמיד נבהלים בכל פעם שאי-התאמה בלתי צפויה מתרחשת בעסקאות שלהם.

למרות שתגובה כזו היא נורמלית למשהו חשוב כמו כסף, היא עדיין מעלה את השאלה כיצד המשתמשים הנפוצים יתמודדו עם הביטקוין בטווח הארוך..

CoinKite הותקף

סערה פתאומית – שוב

ממש לאחרונה, Coinkite, א ארנק ביטקוין ספק שמתגאה בפרוטוקול אבטחה רב חתימה בנקאי, סבל מהתקף יכולת גמישות שהביא לבלבול עם קבלות העסקה של לקוחותיו.

זֶה התקפת ניתנות לביטקוין פגעה באותנטיות של כל עסקה שתועדה ברשת הבלוקצ’יין. דיווחים מצביעים על כך שמשתמשים חוו חריגות ביומן העסקאות שלהם, שנראה כאילו הביטקוין שלהם נשלח פעמיים או שהוא “מוציא כפול”.

לאחר שראו חריגה כזו, המשתמשים התלהבו ודרשו לתקן מהיר. משתמשים שיתפו מיד את דעותיהם לגבי האירוע המצער בפורומים שונים המיועדים לביטקוין, כגון BitcoinTalk. משתמש אחד אף טען שהוא המבצע שעומד מאחורי הפיגוע מסיבות שעדיין לא ברורות.

בצירוף נושא זה, מפתחי Coinkite הגיבו מיד בדאגה זו.

תוך חידוש המערכות הנוכחיות שלה כדי להימנע מאירועים דומים בעתיד, Coinkite הבטיחה ללקוחותיה כי התקפה זו אינה משפיעה על אף אחת מהעסקאות המוצלחות שלהם, וכי כספם עדיין שלם:

“השינוי לא משפיע על המקור, היעד או סכומי הכספים, ולכן זה לא ברור מתי זה קורה.”

אולם במציאות, התקפה זו אינה חדשה מבחינה טכנית לקהילת המטבעות. למעשה, צ’רלי לי, היוצר של ליטקוין שיתף את מחשבותיו לגבי התמודדות עם התקפה וירטואלית שכזו מכיוון שהוא חווה גם ממקור ראשון אחד..

ידע הוא המפתח היחיד שמרחיק דברים

בהתחשב בכך שמתקפת הסיבוב של ביטקוין אינה זרה למשתמשים, מפעילי ביטקוין כמו אלה שעומדים מאחורי Coinkite לא יכולים שלא לחשוב מדוע הקהילה עדיין יוצרת מהומה גדולה בנושא במקום לטפל בו בצורה רגועה והגיונית..

יתכן שמשתמשים נפוצים לא שמים לב לכך, אך פלטפורמות המופעלות על ידי ביטקוין פועלות במערכת מורכבת בה ניתן לחזות נושאים כמו מתקפת יכולת יכולת..

אבטחה ובטיחות של עסקאות ביטקוין

סיבה מאחורי תגובות כאלה היא שמשתמשים עדיין לא מודעים למורכבות הקריפטוגרפיה בה הם משתמשים. אם רק משתמשים מזהים ותופסים את הביטקוין דומה לתפקידי הכסף המסורתי, הדברים יטופלו בקלות רבה.

קחו למשל את תעשיית ההימורים בביטקוין. מחלקה זו חווה גם מספר מתקפות סייבר. אחד מהם הוא הידוע לשמצה סחיטת ביטקוין הושק באמצעות סדרת התקפות DDoS.

ספורט חנקן הוא אחד ממוקדי ההימורים בביטקוין שהושפעו מהתקפת הסחיטה. למרבה המזל, ספר הספורט של ביטקוין התמודד מיד עם ההתקפה לפני שנגרם נזק שלילי. זה בעיקר בגלל שהמפעילים והמשתמשים שלו מכירים את הביטקוין ואת הצעדים הנדרשים לנקוט כשמתמודדים עם איומים מקוונים כאלה..

אם לוקחים בחשבון תרחיש מסוג זה, ברור שקהילת הקריפטו לא תגיב יתר על המידה בנסיבות כמו מתקפת הנחישות. עם הידע וההבנה הנכונה לגבי אופן פעולתו של ביטקוין, הדברים בהחלט יועברו בשלווה בטווח הארוך.

האתגר שעכשיו, המתייחס גם לשוק הקזינו של ביטקוין, הוא שכל מי שעוסק בביטקוין ושאר מטבעות קריפטוגרפיים יפעלו יד ביד בכדי לדחוף את הטכנולוגיה הזו להפוך למערכת איתנה המקדמת אבטחה ובטיחות עסקאות ורשת על רקע התקפות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me