banner
banner

מהו שיעור האש ולמה המחיר של ביטקוין עולה בגלל זה?

מחירו של ביטקוין הגיע לתחתיתו בקצת יותר מ -3,500 דולר במרץ בין השאר הודות למגפת ה- COVID-19 ולאירוע החציון הקרוב במאי, שמצמצם את כמות הביטקוין החדשה המתוגמלת לבלוק מ 12.5 מטבעות ל 6.25 מטבעות בלבד. ועדיין, מאז, המחיר כמעט ולא עשה דבר מלבד לעלות. נכון למועד כתיבת שורות אלה, מחירו של ביטקוין נע סביב 7,000 דולר.

אמנם יהיה קל להציע שהירידה במחיר בחודש שעבר נבעה מהמגפה בלבד, אך ברור שזו לא הייתה הסיבה היחידה. גם העובדה שהמשקיעים תמחרו וההשפעה של אירוע החצייה הקרוב עשויה להיות לא הסיבה היחידה. שינויים בשיעור החשיש עשויים להיות גם חלק מסיבה זו.

מהו שיעור Hash?

קצב החשיש של רשת בלוקצ’יין מתייחס למהירות שבה ניתן לקבץ בלוקים של עסקאות, בעוד חידות הצפנה נפתרות כדי לאמת את העסקאות הללו, ולהתארגן מחדש לחשיפות (או מחרוזות של תווים המייצגות עסקה ספציפית). אם קצב החשיש נמוך, המשמעות היא שהרשת עוברת עסקאות לאט, וכורי קריפטו פותרים חידות הצפנה במהירות רבה, כלומר עליהם להמתין זמן רב יותר לתגמול שלהם..

בכל פעם שבוחר צריך להמתין זמן רב יותר כדי להרוויח כסף, הגיוני ששולי הרווח שלהם ככל הנראה אינם גבוהים כל כך. מאז 21 במרץ, היום בו מחירו של ביטקוין סבל מירידה תלולה, שיעור החשיש התרחב וצמח ב -10%. זה כמות נכבדה של צמיחה תוך זמן קצר!

כיצד משפיע קצב האש על מחיר הביטקוין?

חלק מהסיבה שקצב החשיש עלה הוא בגלל שהופחת הקושי בפתרון חידות הצפנה על הבלוקצ’יין. ככל שמספר החשיפות בשנייה גבוה יותר שיכול להתרחש, כך יש יותר כוח מרומז לדחוף את הרשת קדימה ולאמת עסקאות..

הגיוני אם כן שקצב החשיש עולה יגביר את הקושי עוד יותר ויאפשר לכורים לנוע מהר יותר באמצעות אימות עסקאות, מה שהופך את מאמציהם לרווחיים יותר..

הקושי המשתמע של כמה זמן לוקח לאמת עסקאות משתנה על בסיס מגוון גורמים, כולל כמה עסקאות עוברות לרשת הביטקוין בכל זמן נתון, כמה צמתים משתתפים בתיקוף העסקאות, כמה כוח יש להם לתרום. לרשת, וכמובן כל מה שקורה בכלכלה הרחבה יותר או בכל הנוגע למגיפה של נגיף העטרה..

כך שהסיבה שמחיר הביטקוין זז גבוה יותר היא מכיוון שמאשרים יותר עסקאות והוכחת שוב יציבות הרשת. סביר להניח שקושי זה ישתנה תוך מספר ימים והמחיר צפוי לרדת לאחר ריצת השוורים האחרונה.

מדוע אי-וודאות כלכלית ו- COVID-19 מוכיחים את ערכו של ביטקוין

הנקודה החשובה יותר שיש לקחת בחשבון עם כל מה שמסביב לביטקוין בכל מה שקורה בעולם היא שבעוד שממשלות מזרימות חבילות גירוי ומענקים לאזרחים במטרה לשמור על המשק הצף, הממשלות בסופו של דבר מצפות שכסף יחזור איכשהו למשק..

הבעיה היא שכל זה לא יחזור באותה מהירות או באותה כוח. יהיו פערים. כיום ישנם אנשים המפוטרים מעבודתם שלא יחזירו את עבודתם כאשר זה נגמר, ויש לחשב עליהם חובות שלא בהכרח ישולמו, אפילו עם טריליוני הדולרים המוענקים הן לתאגידים והן במהלך תקופה זו.

מנוגד לזה עם רשת הביטקוין שבהחלט צריכה להתמודד עם תנודות, אך גם לא ניתן לזייף או לשכפל בזמנים של חוסר וודאות. כל מה שקשור לביקוש להיצע ולביקוש נע באלגוריתם. בעוד שלוויתנים המשקיעים בשוק בהחלט יכולים לתמרן את המחיר, הערך לטווח הארוך של הבלוקצ’יין הוא זה שיקיים את הביטקוין ומטבעות דיגיטליים אחרים בתקופות אלה. שנים מהיום, מינון אי-הוודאות הנוכחי הזה עשוי להיות מה שמזניק את אימוץ הביטקוין לרמה חדשה לגמרי ומאפשר למטבעות דיגיטליים להמשיך להשתלט על העולם באטיות גם בעוד שכמה מכוכבי הלכת המשקיעים והכלכלנים החכמים ביותר ממשיכים להתעלם מערכו..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me