banner
banner

יום מאי! יום מאי! לִפְלוֹט! לִפְלוֹט!!

האם אתה מאותם סוחרים שפשוט מקווים לטוב כאשר סחר פשוט לא מסתדר כמו שרצית? אמנם אין שום דבר רע בלהישאר חיובי ולקוות לטוב, אך איננו יכולים להרשות לעצמנו להתעלם מסימני אזהרה חמורים כאשר הם נתקלים בדרכנו. אתה מבין, זה קריטי להיות ממושמע ולעמוד בתוכניות המסחר שלך, אבל לפעמים פרמטרים של מסחר שנקבעים באבן עלולים לפגוע ברווחיות שלך. עלינו להיות מספיק גמישים כדי להתאים את עצמנו לתנאי השוק המשתנים ללא הרף. לפעמים אנחנו צריכים לסחור כמו טייס קרב. אם המטוס שלך נשרף אתה צריך לנטוש אותו מיד – או להתמודד עם התוצאות.

בואו נחקור כמה חשובים דגל אדום אותות אזהרה שעליך להיזהר מהם כשאתה מנהל את העסקאות הפתוחות שלך.

 

נרות דחייה במחירי קיצון

כאשר מחיר צמד מטבעות או מכשיר פיננסי אחר נע במהירות לכיוון אחד ומתרחב רחוק מהממוצע, הוא מגיע לעיתים קרובות לנקודת מיצוי. בשלב זה, אין מספיק קונים (במקרה של מהלך שורי) שימשיכו לדחוף את המחיר גבוה יותר. זה המקום שבו אתה צריך להיות זהיר אם אתה נמצא במצב ארוך. כאשר זה קורה, לעתים קרובות המחיר הופך לערך הממוצע, שיכול לאכול הרבה מהרווחים הצפים שלך ואף לגרום להפסד בשמך. בואו נסתכל על כמה דוגמאות מעשיות:

יום 1 במאיתרשים יומי של AUD / USD (2016)

החצים השחורים מסמנים את נרות הדחייה שנוצרו בתקופה זו. נרות דחייה דוביים אלה נוצרו כולם ברמות שהיו רחוקות יחסית לממוצע, אשר מיוצג במקרה זה על ידי ממוצע נע אקספוננציאלי בן 20 יום..

בנרות אחד, שניים וארבעה יש גופים אדומים למדי. זה מצביע על מכירה נחושה בימים אלה, וכמובן שמחיר הסגירה נמוך מהמחיר הפתוח. יש להם גם פתילות הבולטות לצד העליון, שמעידות על דחיית מחירים גבוהים יותר. זה גם מראה לנו איך הדובים קיבלו שליטה בשוק באמצעות כוח אכזרי, כביכול. השוורים ניסו לדחוף את המחיר לשיאים חדשים, אך בכל פעם הכריעו את הדובים בצורה משכנעת. בואו ונתקרב כדי לראות טוב יותר את הנרות 1, 2 ו -4:

יום שני 2

יום 3 במאי

יום 4 במאי

תרשים יומי של AUD / USD (2016)

לשלושת נרות הדחייה הללו יש כמה דברים משותפים, אך הדמיון הבולט ביותר שלהם הוא העובדה שהם סורגים בולפים. סורגים בולטים יכולים להיות אותות היפוך חזקים, במיוחד אם הם ממוקמים רחוק מהערך הממוצע (ופונים לערך הממוצע). אתה צריך להיות מחפש נרות כאלה, במיוחד אלה עם טווחים גדולים במיוחד. כמו כן, נרות דחייה, בין אם הם פינים או סורגים בולטים, מסוכנים עוד יותר כאשר הם סוגרים או קרוב לשפל שלהם.

נר מספר שלוש הוא נר כוכב נופל, הנקרא גם פינבר פינקי. סוג זה של נר הוא, בדיוק כמו אחד, שניים וארבעה, אות היפוך חזק.

עכשיו נניח שהיית במצב קנייה טוב, והסחר שלך היה ברווח של קצת יותר מ -100 פיפס. עכשיו, כשאתה עוקב אחר המסחר הרווחי הזה שלך, המחיר עושה ריצה טובה אבל מפספס את הרווח שלך לקחת ב 12 פיפס בלבד. כמה שעות לאחר מכן, נר 3 הושלם. בסופו של יום (נר 3), אתה לא מאמין שהמחיר הפך רק 12 פיפס ביישנים מהיעד שלך. בינתיים, העברת את הפסד העצירה שלך להפסקה כדי למנוע הפסדים פוטנציאליים עקב היפוך חד.

זה המקום שבו סוחרים רבים משאירים את כל כספם ממש על השולחן. הם לא מצליחים להכיר בכך שהסיכויים פשוט התנגדו נגדם. במקרה זה, הפסד העצירה שלהם נמצא במרחק של כ- 100 פיפס ממחיר השוק. הם סבורים כי מכיוון שהזוג נמצא במגמת עלייה והמחיר הוא מעל 200-MA וגם ה- 20-EMA, הם בטוחים להחזיק בעמדה המנצחת שלהם. אחרי הכל, יש כרית של 100 פיפס בין הפסד העצירה למחיר השוק, והמחיר ‘בסופו של דבר יגיע ליעד בסוף’.

בינתיים, הסוחרים המוסדיים (שהם אלה שמזיזים את השוק) כבר החלו להתרחב מחשיפתם הארוכה לזוג, שכן הבחינו במומנטום השורי הדועך. סוחרי מגמה נגדית מבחינים גם בחולשה זו ונכנסים עם כמה עמדות קצרות. למחרת רואים המשך מכירה, והמחיר יורד באגרסיביות. בואו נתקרב מעט:

יום חמישי 5תרשים יומי של AUD / USD (2016)

רגע לפני נר פינבר זה, אנו רואים נר שורי עם פתיל ארוך כלפי מעלה. זה נקרא ‘נר מבחן’. זה נראה בערך כמו נר פינבורי דובי, אבל זה לא ממש כשיר פינבר בגלל הסגירה שלו שנמצאת רחוק מדי בטווח הנר. למרות שנר המבחן הזה אינו אות דובי חזק כל כך כמו פינת המעקה שבאה אחריו, זה בהחלט משהו שעליכם לשים לב אליו כאשר אתם נתקלים בו..

סגירת נר בדיקה כחול (שורי) צריכה להיות ב -50% התחתונים מכלל הטווח. כלומר, טווח הצל העליון שלו צריך להיות לפחות מחצית מגודל הנר. (פתיליות פמוט נקראות גם צללים).

כאשר נר הפינבר נסגר לבסוף, ההודעה הטכנית הייתה די ברורה: השוורים איבדו את השליטה בשוק.

אז מה היית צריך לעשות במקרה הזה? האם היית צריך לסגור את עמדתך לחלוטין, או לקחת רווחים חלקיים ולהעלות את הפסד ההפסקה שלך גבוה יותר? האם היית צריך להשאיר את עמדתך ללא שינוי בכלל? זכור, אנו בוחנים את התרשים בדיעבד. יש לנו את כל התשובות ברגע זה. אבל כשאתה במצב שבו אתה צריך לקבל את ההחלטה, ברור שאתה לא יודע מה הולך לקרות. כמו תמיד, עלינו לשקול את התוצאה הסבירה ביותר ולנהל את העסקאות שלנו בהתאם.

כאשר נר המבחן נסגר, המחיר היה כ- 115 פיפס מה- 20 EMA. זהו מרחק משמעותי מהממוצע הנע הזה, שזו דרך טובה לאמוד את הערך הממוצע לטווח הקצר של מכשיר. הפער הגדול בין המחיר לערך הממוצע, בשילוב עם הדחייה הדובית שמוצג על ידי נר המבחן, היו צריכים להוות מספיק ראיות עבורך כדי לפחות להרחיק את עמדתך במידה מסוימת. ואז, כאשר למחרת התברר כעמוד פינים חזק, היה זה חכם לשקול לסגור את עמדתך לחלוטין, למרות שהיעד שלך עדיין לא נפגע. אני אישית הייתי לוקח את 100 הפיפס שלי ו’קורא לזה יום ‘. כמובן שכשהתחלתי לסחור לראשונה לא ידעתי כלום על נרות דחייה או היפוך לממוצע. גם לא ידעתי כמה חשוב פרק ​​הזמן היומי לניתוח טכני. עשיתי טעויות רוב הזמן.

גם כשהתחלתי להשתמש במסגרות זמן יומיות, בהמשך, החזקתי לעיתים קרובות עמדות שהייתי צריך לסגור מיד כשראיתי את הנורות האדומות מהבהבות. כשאתה סוחר מתחיל, אתה לא רוצה להודות שאתה טועה, וכמובן, אין לך את הניסיון לזהות תמיד את הסכנות למה שהם באמת.

כפי שניתן לראות בתרשים לעיל, היית נעצר בהפסקה אם לא היית פועלת באופן יזום כשראית את אותות האזהרה המוקדמים של היפוך קרוב. לפעמים עדיף פשוט לקחת את הרווח שכבר יש לך מאשר להחזיק בעמדה כאשר ההסתברויות פנו בבירור נגדך.

עד כה השתמשנו בשילוב של דפוסי פמוטים והמרחק מהערך הממוצע כדי לזהות משיכות נגד מגמה מסוכנות לעבר הממוצע. עם זאת, ישנן מספר טכניקות שבהן תוכלו לזהות איומים אפשריים על העסקאות הפתוחות שלכם. אני לא יכול לעבור על כולם כרגע, אבל יש כלי די שימושי שיכול לעזור לך לקבוע מתי תנועת המחירים התרחבה יתר על המידה ועשויה להיות בשלה לסגת נגד המגמה הרווחת. למה אנחנו מחכים, בואו נבדוק את זה!

 

מדד חוזק יחסי (RSI)

מדד הכוח היחסי הוא אינדיקטור אשר פותח על ידי וולס ווילדר לפני שנים רבות. RSI הוא אינדיקטור מומנטום אשר מתנודד בין רמה קנויה יתר על המידה. ניתן לשנות רמות אלה כמו גם את פרמטרי הקלט לתקופה. הגדרת ה- RSI הסטנדרטית משתמשת ב 14 תקופות בחישובה ומתווה את העוצמה היחסית בתרשים המתנודד בין 0 ל 100. כאשר RSI נמצא מעל לסף 70, המכשיר המסוים נחשב לקניית יתר. כאשר הוא יורד מתחת לגיל 30, הוא נחשב לממכר יתר.

אני אוהב לשחק איתו עם הגדרות מחוון, וגיליתי ש- RSI הוא כלי פנומנלי להצביע על היפוך מחירים אפשרי. כמובן, מדד זה צריך להיות מותאם למסגרות זמן שונות ולא אמור להיות הגורם היחיד שנלקח בחשבון בעת ​​קבלת החלטות מסחר.

בואו נשתמש בקלט RSI של 5 תקופות, עם סף קניית יתר של 75, וסף מכירה מוגזמת של 25. הנה הטבלה היומית AUD / USD שוב:

יום 6 במאיתרשים יומי של AUD / USD (2016)

כאן אתה יכול לראות כי מחוון ה- RSI נקנה יתר על המידה, או לפני שהופיע מספר הנרות 1, 3 ו -4. רגע לפני שנוצר נר מספר 2, RSI עמד על 69, שכמעט נקנה יתר על המידה. כך שבכל ארבעת המקרים, מדד ה- RSI סיפק אזהרות מוקדמות לסוחרים שוריים כי ככל הנראה יתקשו תיקונים נגד מגמה. מה שהופך את האינדיקטור לפנטסטי כל כך הוא שהוא היה מתריע בפניך על התיקונים הללו לפחות 24 שעות לפני שהם התרחשו!

באופן אידיאלי יש להשתמש ב- RSI בשילוב עם אינדיקטורים אחרים, או לפחות עם גורמי פעולות מחיר לקבלת התוצאות הטובות ביותר. בתנאי שוק סוערים שבהם מתרחשים תיקונים עמוקים נגד מגמה, מחוון ה- RSI הוא הכלי האידיאלי להזהיר אותך מפני סכנות קרובות. זה מזכיר לי את האופן שבו פועלים מיני הבבונים והקופים כאן בדרום אפריקה. יש להם כל מיני אויבים טבעיים כמו נשרים גדולים, נחשים, קרקלים, שועלים, נמרים, אריות וכו ‘. אז הם בדרך כלל מסתמכים על אחד הפרימטים הוותיקים בקבוצה שישב אי שם בעץ גבוה או בסלע, בחיפוש אחר הטורפים האלה. בעוד ש”קוף השומר “סורק את האזור לסכנות אפשריות, שאר הקבוצה יכולה להתמקד באיסוף מזון, טיפוח וכו ‘..

במקרה זה, עם AUD / USD, מחוון ה- RSI סיפק למעשה אותות אזהרה מוקדמים לסוחרים במיקומים ארוכים.

כמובן ש- RSI הוא כלי רב עוצמה לזיהוי הזדמנויות סחר גם כן, אך במקרה זה השתמשנו בו רק כדי להזהיר אותנו מפני תיקונים מתקרבים מפני עמדות פתוחות..

בואו נסתכל על דוגמא נוספת למקום שבו המחיר הפך לערך הממוצע (20-EMA) לאחר שנר דחייה חזק נוצר הרחק מהממוצע. במקרה זה, מחוון ה- RSI (שהוגדר לחמש תקופות, עם רמות קניית יתר / מכירה מופרזת ב- 85/15) נתן קריאה שקנתה יתר על המידה ממש לפני הופעת נר הדחייה המסיבי הזה. הנה התרשים:

7 במאיתרשים יומי של GBP / JPY (2014)

מדהים, לא! איך היית מצליח לעמוד בתפקיד ארוך פתוח אם היית רואה נר דחייה אגרסיבי כל כך?

לסיכום

עלינו להיות תפיסניים ושקועים כאשר אנו מנהלים את העסקאות הפתוחות שלנו. כאשר אנו רואים אותות אזהרה ברורים, עלינו להעריך מחדש את עסקאותינו ולמשוך את ידית ה”הוצא “במידת הצורך (צא מהעסקאות). היענות בזמן הנכון תחסוך מכם הפסדים מיותרים.

במצבים מסוימים, אתה מעדיף להעלות את אובדן העצירה שלך בצורה אגרסיבית במקום לסגור את המשרה. בנסיבות אחרות, תצעד את המיקום שלך (תסגור חלק ממנו) ותעקוב אחר אובדן העצירה שלך. זה יהיה תלוי במבנה המגמה ועד כמה נר הדחייה אגרסיבי.

מסחר רווחי!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me