כיצד להבין מבני שוק שונים

האם אי פעם סחרת באסטרטגיית מט”ח שביצעה ממש טוב עד לנקודה מסוימת ואז חווית משיכה משמעותית? יש כמה דברים שכל סוחר צריך לדעת על איך לאמוד מה קורה בשווקים. אם תצליח להבחין במדויק בין מבני השוק השונים, תקבל החלטות מסחר חכמות יותר, וכמובן, תהיה לך הרבה יותר רווחי.

 

מבני שוק שונים

ישנם בעצם שלושה כיוונים בהם שוק יכול לנוע: למעלה, למטה או לרוחב. התנועות מעלה ומטה הן מגמות, והתנועות הצדיות נקראות טווחים או שלבי איחוד. במאמר זה נתמקד כיצד לטפל בסוגים השונים של מגמות עלייה ומטה. אם ברצונך לחדד את כישורי המסחר בטווח שלך, הקדשתי מאמר שלם לנושא זה: הוצאת פיפס משווקי טווח התחומים..

 

מגמות

סביבה מגמתית היא בדרך כלל המקום בו אתה ואני יכולים להרוויח הכי הרבה כסף. מסחר במגמות חזקות באמת הוא בדרך כלל לא קשה מדי, עם זאת, סוחרים רבים מפסידים כסף בתנאי מגמה חזקים מכיוון שהם אינם יודעים להבחין כראוי בין סוגים שונים של מגמות. הם גם לא יודעים לנצל את מבני המגמה השונים שהם נתקלים בהם.

 

מגמות לא נדיפות

זה כנראה מבנה הטרנדים הקל ביותר לסחר. הנה דוגמה למגמה לא תנודתיות:

איך להבין את 1תרשים יומי USD / JPY (2014)

שימו לב כיצד השוק לא ביצע שום נסיגות בולטות בתקופה זו. אנו רואים הרבה נרות כחולים (שוריים) גדולים וביניהם כמה נרות אדומים קטנים (דובי). ברור שהקונים לא קיבלו התנגדות רבה מהמוכרים. המחיר היה מעל הממוצע הנע ל -200 יום והממוצע הנע אקספוננציאלי ל -20 יום, שאישר כי השוק אכן נמצא במגמת עלייה. רק בתרשים זה, USD / JPY צבר יותר מ 700 פיפס.

כאשר אנו נתקלים במגמות שוריות חזקות כאלה, לעיתים קרובות איננו מקבלים נסיגות עמוקות בהן אנו יכולים ‘לקנות את המטבלים’. לדוגמא, יש סוחרי נדנדה שאוהבים לקחת רשומות בממוצע הנע האקספוננציאלי ל -20 יום כאשר המחיר חוזר אליו. כעת כשאנו בוחנים תרשים זה, אנו מבחינים כי המחיר אפילו לא התקרב לממוצע הנע הזה. במשך 36 ימי מסחר, המחיר לא נגע ב- 20-EMA (עם זאת, רק 32 מהימים האלה תופיעו בתרשים זה). וכשהמחיר נסחר בסופו של דבר לממוצע הנע הזה, הוא פרץ דרכו ונפל כמעט 300 פיפס. כמובן ששינוי מבני חשוב כבר התרחש באותה תקופה, וסוחר נדנדות חכם לא היה לוקח כניסה ארוכה ל- 20-EMA.

לכן, במקרים רבים שימוש באסטרטגיות פריצה יכול להיות משתלם יותר מאשר למשל לחכות למשיכות ב- 20-EMA (בתרשים היומי). סוחרים שמעדיפים לקנות מטבלים על פני פריצות מסחר יכולים לעבור לטווחי זמן נמוכים יותר כדי לחפש נסיגות מתאימות למסחר, אך לפני שנבדוק זאת, בואו נסתכל כיצד לסחור בפריצות בסביבות מגמות חזקות ולא תנודתיות:

איך להבין את התחושה של 2תרשים יומי USD / JPY (2014)


אולי מעולם לא שמעתם על בר מגולח לפני כן. בר מגולח שורי הוא נר שנסגר ב, או ממש קרוב לגובהו. בדרך כלל אני משתמש בשיקול דעת בעת סינון סורגים מגולחים מתאימים, אך אם אינך בטוח אם נר מתאים לסרגל מגולח או לא, אתה יכול לעבוד על סגירה שנמצאת בתוך 5% העליונים מהטווח הכולל של הנר (עבור סרגל מגולח שורי).

כדוגמה פשוטה, ניקח נר שורי עם טווח של 100 פיפס. סגירת הנר הזו תצטרך להיות בטווח של 5 פיפס מגובהו. עם סורגים מגולחים דוביים, זה פשוט עובד הפוך: הסגור צריך להיות קרוב מאוד לשפל הנר.

אז איך נלך לסחור בברים מגולחים? דרך ממש פשוטה לסחור בנרות חזקים אלה היא להיכנס לסחר כאשר המחיר שובר את השיא של מוט מגולח שורי או את הנמוך של מוט מגולח דובי. ניתן למקם את הפסד העצירה שלך ממש מתחת לשפל של פס מגולח שורי, עם יעד רווח השווה למרחק הפסד הפסד שלך. זה נותן לך יחס תגמול לסיכון של 1: 1. כמובן, אתה יכול להשתמש בהפסד הפסד שונה ולקחת פרמטרים של רווח; זו רק דרך אחת לסחור בסורגים מגולחים.

חשוב באמת לסחור רק בסורגים מגולחים בכיוון של מגמות חזקות ולא תנודתיות. יש יישומים אחרים לסחר בסורגים מגולחים, אך אלה דורשים מיומנות רבה יותר ומפגש בין מספר גורמים אחרים.    

תבחין בתרשים זה, שיש שניים או שלושה סורגים מגולחים שהם קטנים למדי. אם מוט מגולח קטן מדי, אני לא אוהב לסחור בו. זה הקטן ביותר (הרביעי משמאל) יש טווח של כ 22 פיפס, כלומר הפסד הפסד בסחר זה יהיה בערך 22 פיפס. זהו הפסד עצור ממש הדוק שלא יתאים לכל הסוחרים. עם זאת, סחר זה היה מסתדר בצורה מושלמת, כמו כל מערכי הבר המגולחים בדוגמה זו. אם היית מסתכן באחוז אחד מחשבונך בכל אחד מההגדרות הללו, היית מרוויח הגון של 7% בכ- 31 ימי מסחר..

שיטה זו למסחר ברים מגולחים בתרשים יומי היא רק אחת הדרכים הרבות לסחור בפריצות. אולי נחקור אסטרטגיות פריצה נוספות במאמרים עתידיים, אך בינתיים, בואו נסתכל כיצד לסחור במשיכות הרדודות שנמצאות במגמות חזקות ולא תנודתיות:

איך להבין את התחושה של 3תרשים 4 שעות של USD / JPY (2014)

תרשים זה בן 4 שעות מייצג את אותה תקופה המוצגת בתרשים היומי שבדקנו זה עתה. ההחזרות הרדודות שלא התקרבו ל- 20-EMA במפה היומית למעשה אינטראקציה מושלמת עם ה- 20-EMA בתרשים של 4 שעות. עכשיו אם היית לוקח רשומות ארוכות ב- 20-EMA הזה עם הפסד עצירה של 50 פיפ ויעד של 100 פיפס (רק דוגמה), היית משיג תשואה ממש טובה, בדיוק כמו לסחור בסורגים המגולחים בתרשים היומי. כמובן, אם אתה רוצה יותר אישור מאשר תיקון גרידא ל- 20-EMA, אתה יכול להשתמש במפעילי פמוטים כמו פינים כדי לייעל את הערכים שלך.

כך שלמרות שלא נתקלנו במשיכות משמעותיות בתרשים היומי, הצלחנו להחליף את הנסיגות הרדודות שראינו בטבלת הארבע שעות בהצלחה רבה.

במגמות חזקות שאינן נדיפות, לעתים קרובות אנו יכולים לכוונן את הערכים שלנו על ידי החלפת מסגרת זמן אחת או שתיים נמוכות יותר, ואז לראות כיצד המחיר מגיב לממוצעים נעים מסוימים, כמו ה- 20-EMA, שהוא המועדף עלי..

 

מגמות נדיפות

מגמות הפכפכות דורשות בדרך כלל מעט יותר מיומנות לסחור. החיסרונות החדים המתרחשים במגמות הפכפכות יכולים להוציא במהירות את אובדן העצירה שלך אם אתה נכנס בזמן הלא נכון, במיוחד כאשר כניסה גרועה משולבת עם הפסד עצור חזק מדי.

בואו נסתכל על תרשים של GBP / JPY:

איך להבין 4תרשים יומי של GBP / JPY (2009)

האם אתה יכול לראות את ההבדל בין תרשים זה לבין התרשים היומי USD / JPY? יש הבדל ברור במבנים של שתי המגמות הללו. ניתן לראות בתרשים זה כי ההחזרות חזקות בהרבה מאשר בדוגמת USD / JPY. לעתים קרובות מבקרים בממוצע הנע האקספוננציאלי של 20 יום והמחיר אף נסחר מתחתיו במשך מספר ימים.

לא קשה לראות שבמקרה זה, יהיה הרבה יותר משתלם לסגת סחר מאשר לפריצות. אני לא מדבר על סחר בפריצה לגובה של נר האות שנמצא בתחתית מדד (וזה דרך טובה לסחור במשיכות), אלא על פריצות מסחר כששער החליפין דחף לשיאים טריים, מה שהיה רחוק מהשיטה האידיאלית במקרה זה.

בדוגמה זו של GBP / JPY, העסקאות נמצאו ב- 20-EMA ומתחתיה. אם היית עוסק בעסקאות ארוכות באזור זה, היה לך קל להרוויח די נאה. בואו ונתקרב ונבחן את נרות האות המסומנים בחצים הסגולים:

כיצד להבין 5תרשים יומי של GBP / JPY (2009)

אף על פי שהם לא היחידים, שלושת נרות האות הללו היוו הזדמנויות מצוינות להאריך ימים. מבין שלושת אלה, אני הכי אוהב את הנר הכחול (נר ראשון). עם נר מסוים זה, הכניסה נערכה במחיר הסגירה של הנר. אם אתם מחפשים הזדמנויות קנייה, זה עוזר אם לנר האות יש קרוב חזק וטווח גדול כמו זה.

ניתן היה לסחור בשני נרות האות האחרים עם הזמנות כניסה לפריצה שהיו קונות כשהמחיר מפר את השיא של הנרות הללו. כפי שאתה יכול לראות, הפסדי העצירה ממוקמים מתחת לשפל של נרות האות.

לא תכננתי רמות רווח לקחת בתרשים זה, אך הסוחר השמרני היה מכוון למטרה של פי שניים מערך הפסד. עם זאת, כל שלוש העסקאות הללו היו יכולות להשיג יחס תגמול לסיכון של 4: 1 ומעלה.

חשוב לציין כי שלושת הערכים הללו נלקחו בסמוך לשפל התנופה האחרון ולא בסמוך לשיאי הנדנדה האחרונים. תוכלו גם להבחין כי הם נלקחו קרוב ל- 20-EMA שעשתה עבודה טובה למדי בתפקוד כתמיכה דינמית.

זכור, ישנם כלים אחרים שיכולים לעזור לך לכוונן ערכים בתנאי שוק דומים, מהם קווי מגמה, ערוצים ומתנדים בלבד..

הדבר החשוב ביותר שיש לזכור הוא שבשוק תנודתי כדאי לנסות לקנות נמוך ולמכור גבוה כשהמגמה עולה, ולמכור גבוה ולקנות נמוך כשהמגמה יורדת. אל תרדוף אחרי המחיר, חכה שהוא יחזור אליך. אם אתה רודף אחרי המחיר בשוק הפכפך, אתה הופך את הסיכויים לעצמך.

האם אתה מתקשה לסחור בשווקים כרגע? אולי הגיע הזמן שתנסו את אותות המט”ח שלנו. לא רק שאנחנו סוחרים בשוק המט”ח, אלא אנו מציעים גם אותות מעולים של נקיי, נפט גולמי וזהב. אתה יכול לבחור בין אותות חינם או אותות פרימיום שלנו.

“כל המסחר הוא התבוננות.” מסחר שמח!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map