בואו נחליף את הקרם … ונחליף את הכלים החמים ביותר לקבלת התוצאות הטובות ביותר!

רק הסתכלתי על תרשימים יומיים של לא פחות מ -39 זוגות מטבע. מתוך כל הזוגות הללו, רק מעטים ממש מושכים אותי כרגע. אני לא אומר שאין כרגע הזדמנויות גדולות בשוק המטבעות, אבל כרגע יש מחסור בטרנדים ממש נפיצים.

GBP / USD, EUR / USD, USD / CAD, USD / CHF ו- AUD / USD תקועים בטווחים רחבים. אם נסתכל על התמונה הגדולה יותר של USD / JPY, היא גם תחום טווח ונסחר לרוחב. כן, זה פרץ מאיחוד הדוק לפני כמה ימים, אבל זה ממש לא מרשים במיוחד.

למרות שישנן הזדמנויות טובות למסחר בשווקים הנעים, הדרך הקלה ביותר להרוויח כסף היא באמצעות מכשירי סחר שמתנהלים בצורה חזקה. יש לנו חבר מדהים בשווקים – מר ‘טרנד’. כרגע חברנו הגדול פשוט לא פעיל מאוד בשוק המט”ח, למרבה הצער.

שוק המט”ח הוא מגרש משחקים נהדר עבור משקיעים וספקולנטים בגלל הנזילות העצומה שהוא מציע. גם עלויות העסקה נמוכות מאוד בהשוואה לשווקים אחרים, וניתן לסחור במטבעות מסביב לשעון, 5 ימים בשבוע. אבל כאשר השוק לא הולך לשום מקום, מרווחים דקים ונזילות מעולה לא יועילו לך הרבה, נכון?

 

הפרדת החיטה מן המוץ

לפני שאנחנו בוחנים מכשירים חלופיים לשוק המט”ח, תן לי לעבור אותך עם קורס קריסה קצר כדי להראות לך איך לזהות מגמות חזקות.

ישנן כמה דרכים קלות לקבוע אם שוק מתפתח או מתגבש. בואו נסתכל על כמה דוגמאות:

 

ניתוח נקודת נדנדה

מאפיין חשוב של מגמה הוא היווצרות שיאים גבוהים יותר ושפל נמוך יותר (במקרה של מגמת עלייה) או שפל נמוך יותר ושיאים נמוכים יותר כאשר יש מגמת ירידה. להלן תרשים המסביר זאת:

בואו לחלוף את הקרם 1תרשים יומי USD / CAD (2009)

נקודות נדנדה הן נקודות מפנה טבעיות בשווקים. התרשים שלמעלה מציג את המאפיינים של מגמת ירידה בריאה: שיאי נדנדה נמוכים ונמוכים יותר. זה מאוד הגיוני, אבל סוחרים רבים לא קשובים במיוחד לפרטים כאלה.

כאשר המחיר מפר את התנודה הקיימת, הוא למעשה פורץ רמת תמיכה קודמת. זה מה שאנחנו מחפשים בעת מכירה במגמת ירידה: רמות התמיכה צריכות להישבר בתדירות האפשרית. עיין כעת בתרשים הבא:

בואו לחלוף את הקרם 2תרשים USD / CAD יומי


זהו התרשים האחרון של USD / CAD. שימו לב כיצד המחיר אינו שובר תמיכה או התנגדות. זהו שוק מסוכן לסחר אם אתה מחפש הזדמנויות מגמות בתרשים היומי באופן ספציפי.

זה לא אומר שאנחנו לא צריכים לפקוח עין על הזוג הזה. אם המחיר יפרוץ את רמת ההתנגדות הזו, למשל, הוא יכול להפוך למגמה חזקה תוך זמן קצר. סוחרי טווח יהיו מעוניינים גם לשחק בטווח זה עד שהוא יישבר.

 

מחיר ביחס לממוצעים נעים

ממוצעים נעים הם כלים שימושיים שהופכים את זיהוי המגמות לקל מאוד אם אתה יודע להשתמש בהם. אני משתמש בסוגים שונים של ממוצעים נעים, אך הדוגמה הבאה משתמשת בממוצע נע אקספוננציאלי:

בואו לחלוף את הקרם 3תרשים יומי של USD / JPY (2014-2015)

ארבעת הממוצעים הנעים האקספוננציאליים הללו נותנים לי מושג טוב לגבי מה שעושה מכשיר מסוים. כאשר המחיר עולה על הממוצעים הנעים הללו והם מתרחקים זה מזה, זה מעיד על מומנטום שורי חזק. כמובן, אינך זקוק לכל הממוצעים הנעים הללו כדי להבחין במומנטום לטווח הקצר; 20-EMA לבדו היה עושה עבודה יפה. למעשה, סוחר מנוסה לא יצטרך שום ממוצע נע כדי לקבוע את המומנטום. מה שהופך את השילוב בין ה- EMA הללו לכל כך שימושי הוא שתוכל לאמוד לא רק את המומנטום לטווח הקצר, אלא גם את המומנטום לטווח הבינוני, והטווח הארוך יותר במבט אחד..

עכשיו תסתכל על התרשים המבולגן הזה:

בואו לחלוף את הקרם 4תרשים יומי של USD / JPY (2015)

בתרשים זה תוכלו לראות כיצד מקושקשים ארבעת הממוצעים הנעים ובעצם נעים לרוחב. בשלב מסוים המחיר הוא מעל הממוצעים הנעים, ואז כעבור כמה ימים הוא מתחת להם. אין כיוון ברור בשוק, מה שמקשה מאוד על סוחרי המגמה לשלוט בו. כשאתה מנפה מכשירים שונים לסחור, עליך להימנע מהגדרות כמו בתרשים שלמעלה. זכרו, אנו מחפשים כלים והתקנות שיעניקו לנו יתרון ברור. אנחנו מחפשים רק את השמנת, לא את החלב!

כעת, לאחר שבדקנו שתי דרכים פשוטות שיעזרו לנו לזהות מכשירים בעלי פוטנציאל גבוה, בואו נראה קצת יותר רחוק משוק המט”ח:

 

דאקס – Home Run!

בואו לחלוף את הקרם 5

תרשים דאקס יומי

כאן ב- Dax (GER30), יש כרגע מומנטום שורי ללא רבב. שימו לב כיצד ארבעת הממוצעים הנע האקספוננציאליים נבדלים זה מזה, כאשר המחיר צף הרבה מעליהם. אלה הם אלה המשמשים בדוגמאות האחרות – 20, 50, 100 ו- 200.

בתרשים היומי הזה של ה- Dax, אנו רואים כי לאחרונה נוצרה סדרה של שיאים גבוהים ונמוכים יותר. גם ניתוח נקודות הנדנדה וגם הטכניקה הממוצעת הנעים מעידים על מגמת עלייה חזקה ובריאה. זה בהחלט מכשיר שכדאי לשים עליו עין.  

טיפ מהיר: במגמת עלייה חזקה, לעתים קרובות המחיר קופץ מממוצעים נעים מסוימים, כמו למשל ה- 20-EMA. על ידי התבוננות מקרוב כיצד המחיר מגיב לרמת תמיכה דינמית מסוימת (כמו 20-EMA לעתים קרובות כל כך), אתה יכול ללחוץ על ההדק בכמה מהלכים רווחיים באמת..

הנה אותה תרשים שבו מודגשים הנגיעות האחרונות ל- 20-EMA:

בואו לחלוף את הקרם 6

תרשים דאקס יומי

האם אתה רואה כיצד ה- 20-EMA עשתה עבודה די טובה בתמיכה במחיר במהלך 80 ימי המסחר האחרונים?

כמובן, ה- 20-EMA הוא לא הממוצע הנע היחיד שמוריד כניסות. בואו נוסיף את אותה ממוצע נע אקספוננציאלי ל 35 יום:

בואו לחלוף את השמנת 7

תרשים דאקס יומי

לפעמים זה עוזר לשחק עם הממוצעים הנעים כדי למצוא את אלה שעובדים הכי טוב. מכיוון שתנאי השוק יכולים להשתנות במהירות, ומכשירים פיננסיים לרוב שונים מאוד, יש חשיבות עליונה להסתגל למבנה המגמה של המכשירים שאתה סוחר בהם. חלקם יכבדו את ה- 20-EMA. אחרים עשויים אפילו לא לגעת ב- 20-EMA בעוד מספר שבועות כמו שנאסד”ק עשה בין 2017/01/03 ל 2017/03/21. עיין בתרשים זה:

בואו לחלוף את הקרם 8תרשים יומי של נאסד”ק 100

הנאסד”ק היא בורסה אמריקאית שהיא השנייה בגודלה בעולם שנמדד לפי שווי השוק. רק הבורסה בניו יורק גדולה יותר. נאסד”ק 100 הוא מדד של 107 ניירות ערך שנרשמו על ידי 100 מחברות הנאסד”ק הגדולות הלא פיננסיות.

אם היית מחכה לנסיגה ל- 20-EMA, היית מחכה לגילאים. עלינו להפעיל שיקול דעת רב בעת סחר בשווקים. בשוק שורי במיוחד עם נסיגות חלשות כאלה, ניתן היה לערוך ערכים יפים בטווחי זמן קטנים יותר כמו תרשימי 4 שעות ושעות.

רק מחשבה אחרונה על השימוש בממוצעים נעים – אם אתה משתמש באישור פמוט (למשל נר דחייה שורי במגמת עלייה) בשילוב עם משיכות לממוצעים נעים ספציפיים, תבטל עסקאות רבות מאבדות ותשפר את שיעור הזכייה שלך במידה ניכרת. נדון בעוד דברים ביום אחר. לעת עתה, נסתכל על דוגמאות נוספות למכשירים המציגים התנהגות מגמתית חזקה.

 

Apple Inc. – איזו עלייה אדירה!

בואו לחלוף את השמנת 9

תרשים יומי של אפל בע”מ

אם אין לך כרגע גישה לסחור במניה זו, אל תשבר את הראש ממנה. חלק ממדדי המניות האמריקאיים (כמו נאסד”ק) נעים באופן דומה, וכדאי שיהיה לך גישה לחלקם לפחות בפלטפורמת המט”ח שלך. מה שחשוב יותר הוא ללמוד משהו מהניתוח שלנו של התרחישים הספציפיים הללו. אחרי הכל, תתקלו בעוד הזדמנויות כאלה בשלב כלשהו, ​​לא משנה באילו שווקים אתם סוחרים. חשוב לדעת להבחין בין הגדרות ממוצעות להתנהגות מגמתית נהדרת שבה אתה יכול להרוויח כסף רציני.

אפל היא דוגמה מבריקה לכלי שמאחוריו כמות עצומה של כוח. זה סוג המומנטום שימלא את הכיס שלך אם תדע להתמודד עם זה.

שוב יש לנו מצב בו ארבעת הממוצעים הנעים האקספוננציאליים נבדלים בצורה מדהימה. תוכלו גם להבחין שהסטייה הזו התחילה לקרות לפני כ 72 ימי מסחר. היו הרבה הזדמנויות להיכנס למסחר רב מאוד של רכישות במהלך תקופה זו.

 

פרארי – מהירות מלאה קדימה!

בואו לחלוף את הקרם 10פרארי, תרשים יומי

האם אתה רואה את הפוטנציאל בסוג הגדרות כזה? יש סוחרים שאומרים: “אני סוחר רק בצמדי מטבעות גדולים”. אחרים סוחרים רק זוג או שניים. ואז אתה מקבל את החבר’ה שסוחרים רק במניות או בסחורות. יש לי חבר שסוחר רק בביטקוין.

אני לא אוהב להגביל את עצמי. אני אוהב לעסוק בשווקים חזקים ומגמתיים שבהם הסיכויים עובדים בשבילי. כן, אני עדיין פעיל בשוק המט”ח כרגע, אבל אני מסתכל סביבי ומשחק את המהלכים הגדולים גם בשווקים אחרים. בדיוק כמו בעסקי החומרה המשפחתיים שלנו מזה למעלה מ- 40 שנה, שם אנו לוקחים את חלקנו ההוגן ברווחים ממגזרים שונים בשוק, בעונות שונות. בחורף אנו מוכרים טונות של גז LP, עץ ופרפין לחימום. באביב אנו מוכרים לגננים המון משאיות של חבישה עליונה, דשן וקומפוסט. בקיץ אנו מתאימים זכוכית שניזוקה מסופות ברד ומוכרים ציוד לבריכה. ובסתיו אנו מוכרים את הירקות שאנו מגדלים על האחזקה הקטנה שלנו וקוצצים עץ עם מפצל העץ ההידראולי שלנו לביקוש הרב בחורף.

אם עדיין לא השתמשת באותות המסחר החינמיים שלנו, ברצוני להזמין אותך לנסות זאת. אנו מכירים את כוח הגיוון ומרחיבים את אופקינו למחלקות נכסים שונות. מלבד אותות המט”ח שלנו, אנו בוחנים גם מדדי אנרגיות, סחורות ומניות. חלק מהמכשירים החדשים בהם אנו סוחרים הם זהב, נפט גולמי ומדד המניות של ניקיי 225.

אם אתה חדש בתחום המסחר ואינך יודע היכן להתחיל, יש לנו את כל המידע הדרוש לך באתר FX Leaders: סוכני מט”ח מומלצים, אסטרטגיות מסחר במט”ח, עדכוני שוק חי על ידי אנליסטים מנוסים, ועוד הרבה יותר.!

מסחר רווחי!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map