מטבעות סחורות מובילות את החבילה בשבוע קדימה

בשבוע שעבר הדולר הקנדי השיב מלחמה והחזיר חלק מההפסדים האחרונים שלו מול הדולר האמריקני. הדולר האמריקני היה חזק מאוד לאחרונה, ואם מסתכלים על הביצועים שלו בשבוע שעבר, זה די מרשים שהדולר הקנדי הצליח לצבור כ- 55 פיפס מול ה- Buck. זה לא נראה כמו שום דבר משמעותי, אבל אם אתה מחשיב את ההפסדים של כמה מהמטבעות העיקריים האחרים מול הדולר, זה בהחלט משהו שצריך לשים לב אליו. לדוגמה, האירו איבד כ -210 פיפס מול הדולר האמריקאי בשבוע שעבר והין היפני החזיר יותר מ -130 פיפס. הלירה איבדה כ- 215 פיפס, והפרנק השוויצרי כ- 115 פיפס.

 

מחיר הנפט עלה באופן מתון בשבוע שעבר שתרם ככל הנראה לעליית הדולר הקנדי. השבוע יש לנו כמה סיכוני אירועים חשובים מאוד שיכולים להזיז את הדולר הקנדי, ואולי שחקני השוק כבר החלו לתמחר עוד קצת חוזק של הדולר הקנדי שיכול לנבוע מאירועים אלה בשבוע הקרוב. אנו נסקור את כל האירועים הללו, אך לפני שנסע לשם הבה נבחן תחילה כמה היבטים טכניים של USD / CAD:

 

תרשים USD / CAD יומי

אם תסתכל מקרוב על התרשים הזה, תבחין שהצמד נסחר מעל הממוצע הנע ל -200 יום למשך כמה ימים, אך הוא לא הצליח להשיג אחיזה מעל המדד הטכני החשוב ביותר הזה. ביום שישי הזוג נסגר שוב מתחת לממוצע הנע הזה, וגם מתחת לממוצע הנע לטווח הקצר האהוב עלי, הממוצע הנע האקספוננציאלי ל 20 יום. משרד זה קרוב מתחת ל- 20-EMA מעביר את הרעיון שכנראה זה ידרוש כוח קנייה רב מהשורים כדי להשיג שוב את היד העליונה בטווח הקצר. אם תזכרו זאת, נראה כי הדרך של הכי פחות התנגדות עשויה להיות לחיסרון כשאנחנו מסתכלים על השבוע שלפנינו. בואו נסתכל על טבלת שעות של USD / CAD:

 

תרשים לשעה USD / CAD

קל לראות את המומנטום הדובי בתרשים לטווח קצר זה. בואו נסתכל על אותה תרשים כשרק 20 ה- EMA מתוכננים עליה:

 


תרשים לשעה USD / CAD

כאן ה- 20-EMA הפך להתנגדות, והמחיר דחה אותו מספר פעמים בשני ימי המסחר האחרונים. שים לב כיצד נסיגות אלה ל- 20-EMA הציעו כמה הזדמנויות נהדרות למכור את הזוג בקצר. אני אוהב נסיגות כאלה כיוון שהן מציעות הגדרות סחר בעלות סבירות גבוהה וניתן לסחור באמצעות הפסדי עצירה צמודים למדי.

 

ביום רביעי ה- BOC (בנק קנדה) מדווח על החלטת הריבית ועל המדיניות המוניטרית בשעה 14:00 GMT. ביום שישי בשעה 12:30 GMT יש לנו מכירות קמעונאיות וקמעונאיות (מדד המחירים לצרכן) קנדיים. שחקני השוק יפקחו על כל האירועים הללו, אך במיוחד על החלטת הריבית ועל דוח המדיניות המוניטרית. זה עשוי לתת לנו כמה רמזים לשאלה עד כמה הכלכלה הקנדית מסתדרת, ולמה לצפות מבחינת הריבית העתידית. ה- BOC צפוי לשמור על ריבית ללא שינוי על 0.5%. אני בטוח שהכלכלה הקנדית חשה הקלה בעליית מחיר הנפט לאחרונה. זכרו שקנדה היא יצרנית נפט גדולה מאוד, ומחיר נפט נמוך יכול באמת לפגוע בכלכלה הקנדית. בואו נסתכל על תרשים נפט:

 

תרשים שבועי לנפט בארה”ב

 

זה מה שאנחנו מכנים דפוס ראש וכתפיים הפוך שהוא דפוס היפוך. הרעיון הוא ששבירת מחשוף תגרום לדפוס, מה שאומר שמחיר הנפט יכול להתקדם עוד יותר. הדולר הקנדי נמצא בקורלציה גבוהה עם מחיר הנפט, ועליית מחיר הסחורה הקשה הזו בהחלט תומכת בדולר הקנדי..

 

סוחרים המעוניינים לעסוק בפוזיציות קצרות ב- USD / CAD עשויים לרצות להמתין עד שהמחיר יווצר תחילה. כשאנחנו מסתכלים על הירידה האחרונה בפרק זמן קטן כמו תרשים לשעה, ניכר שהמהלך הדובי האחרון הזה מורחב מעט. אני לא אוהב למכור מכשיר פיננסי כשהמחיר שלו נמוך בהרבה מ- 20-EMA כמו שהוא כרגע ב- USD / CAD (בתרשים לשעה).

 

AUD / USD

 

הדולר הקנדי לא היה המטבע העיקרי היחיד שהרוויח מול הדולר האמריקני בשבוע שעבר. הדולר האוסטרלי הצליח לסגור את השבוע עם עלייה של כ -14 פיפס מול הדולר האמריקני. עכשיו, כפי שציינתי קודם במאמר זה, הדולר האמריקני היה די חזק בשבוע שעבר. אז להיות חזק יותר מהדולר האמריקני לקח הרבה מהאוסטר בשבוע שעבר, למרות שהוא היה רק ​​מעט יותר חזק מהדולר האמריקני. בואו נסתכל על תרשים יומי:

 

תרשים יומי AUD / USD

 

כאן תוכלו לראות שהממוצע הנע ל -200 יום נמוך מהמחיר הנוכחי, מה שאומר שהצמד יכול להיחשב במגמת עלייה. כרגע הצמד הזה לא קל לסחור מכיוון שהוא נע לצדדים. עם זאת, סוחרים שאוהבים מסחר בפוזיציות (מסחר לטווח ארוך) יוכלו למצוא כמה הזדמנויות טובות לפתוח עסקאות ארוכות בשבוע-שבועיים הקרובים. יש קו טרנדים יפה כל הדרך מתחילת השנה שתומך במחיר טוב מאוד. אם תמיכה זו מתקיימת, היינו יכולים לצפות לעלייה נוספת בצמד זה, במיוחד אם היסודות יתחילו להיראות חיוביים יותר עבור האזור. עיין בתרשים הבא:

 

תרשים USD / CAD יומי

 

מה שאני אוהב בטכניקות האלה, זה שהממוצע הנע ל -200 יום וקו המגמה הירוק מיושרים. זה יכול להוסיף למוצקות אזור התמיכה הזה.

 

נכון לעכשיו, התחושה הקמעונאית לגבי זוג זה היא די שטוחה, מה שאומר שאולי נוכל לראות עוד כמה פעולות מחיר בתחום זה בשבועות הקרובים. מצד שני, שוק המטבע יכול להשתנות כהרף עין. ישנם כמה אירועים חשובים שעשויים להזיז את האוסטרלי השבוע. הראשון הוא נאום של מושל ה- RBA החדש מר פיליפ לו ביום שני בערב בשעה 21:10 GMT. ואז פרוטוקול פגישות ה- RBA יהיה בפוקוס מוקדם ביום שלישי בבוקר בשעה 00:30. כמה אירועים אחרים שעשויים להזיז את האוסטרלי השבוע הם שינוי התעסוקה באוסטרליה ושיעור האבטלה שלהם שישוחרר ביום חמישי בבוקר בשעה 00:30..

 

EUR / USD

 

תרשים EUR / USD יומי

 

הזוג הזה נמכר די אגרסיבי בשבוע האחרון. המהלך מעט מוגזם כרגע, כך שלמרות שאני אוהב את הצד הקצר של הזוג הזה, ברצוני לראות תחילה נסיגה ראויה לפני שאכנס לתפקידים קצרים חדשים עליו. הזהיר כי יום חמישי יכול להיות יום מאוד תנודתי עבור היורו. ל- ECB (הבנק המרכזי האירופי) החלטת הריבית שלהם בשעה 11:45 GMT וכן מסיבת עיתונאים בשעה 12:30 GMT.

 

GBP / USD

 

תרשים יומי של GBP / USD

 

ראינו כמה פעולות מחיר פנימיות בימים האחרונים. כרגע אנו יכולים להיות דובי רק על זוג זה אם נסתכל על הטכני. אולי נוכל להשיג איזשהו החלף בימים הקרובים שיכול להציע רמה טובה יותר למכור את הזוג. צמד זה היה תנודתי ביותר ביומיים האחרונים, אז היזהר בעת סחר בו, או כל זוג שמערב את הלירה הבריטית.

 

ה- BOE (בנק אנגליה) מודאג לאחרונה מכך שאפשר לחרוג מיעד האינפלציה שלהם. הדאגה שלהם היא תוצאה של פיחות אגרסיבי של הלירה. בגלל חשש זה, ה- BOE עשוי להקפיד להפחית עוד יותר את ריבית הביצועים ולהגדיל את צעדי הגירוי הכלכליים. זה עשוי להיות פאונד חיובי, אך הסיכונים הכלכליים הסובבים את הברקזיט ככל הנראה יעלו על השפעתו על הלירה. מכאן שהתמונה הבסיסית של הלירה נותרת דובית, ולמרות שהמחיר עשוי להיות די מכרז כרגע, המטבע עדיין יכול לאבד הרבה מערכו בטווח הקצר עד הבינוני..

 

ביום שלישי יש לנו את מספר המחירים לצרכן בבריטניה בשעה 08:30 GMT.

ביום רביעי יש לפרסם מספרי תעסוקה בבריטניה בשעה 08:30.

יום חמישי מביא לנו מספרי מכירות קמעונאיות מחוץ לאזור אשר יוצא גם הוא בשעה 08:30.

כל אלה הם אירועים חשובים שצפויים לצפות בהם מכיוון שהם יכולים לתת לנו הצצה לבריאות כלכלת בריטניה.

 

יתר על כן, ישנם לא מעט נאומים של חברי FOMC השבוע.

מוקדם ביום שני בבוקר, מושל BOJ, קורודה, גם יישא נאום.

שיהיה שבוע מסחר מצוין!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map