המדד הקונטרריאני הגדול – סנטימנט קמעונאי

אני בטוח ששמעת או קראת שרוב סוחרי המט”ח מפסידים כספים באופן עקבי. למרבה הצער, זה נכון. אנשים רבים עוסקים במסחר במט”ח ללא השכלה והכשרה מתאימה וזה הופך אותם לפגיעים להפסדים. מרבית האנשים מזלזלים באתגר האדיר במסחר בשווקים הפיננסיים.

 

הטרנד הוא החבר שלך

עקרון המסחר החשוב ביותר הוא סחר בכיוון המגמות הרווחות. מרבית הסוחרים הקמעונאיים אינם מצייתים לכלל זה ולכן הם מפסידים כל הזמן כסף.

 

מיקום קמעונאי ומגמות חזקות

כידוע, סוחרים קמעונאיים בעיקר מתמקמים כנגד מגמות חזקות במקום להתיישר עם מגמות אלה.

למה זה קרה? סיבה חשובה היא שסוחרי קמעונאות אוהבים לבחור צמרות תחתונות במגמות חזקות. הם אוהבים ‘לקנות נמוך’ ו’מכר גבוה ‘.

כאשר מגמות השוק יורדות ונשברות לשפל רענן, סוחרים אלה מסבירים כי המחיר הנמוך הוא מציאה לקנות בו. לעומת זאת, כאשר המחיר נשבר לשיאים גבוהים יותר במגמת שור חזקה, הם מוכרים מכיוון שהם מעריכים שהמחיר יקר באמת.

אמנם אין שום דבר רע בקנייה נמוכה ובמכירה גבוהה, אך עליך לעשות זאת בכיוון המגמה, ולא נגדה.

סוחרים קמעונאיים נוטים גם לסחור בטווחי זמן נמוכים יותר, שהם בדרך כלל הרבה פחות אמינים ממסגרות זמן גבוהות יותר כמו היומי והשבועי.

לדוגמא, סוחר קמעונאי חסר ניסיון ימכור במהלך מגמת ירידה בתרשים של 5 דקות שנע לעומת מגמת עלייה חזקה באמת בתרשים היומי. אם יש לו מזל, הוא יעשה כמה פיפס, אבל השחקנים המוסדיים שנסחרים ‘עם טרנד’ בטווחי זמן גבוהים יותר, כנראה יקחו את הכסף שלו..

מיצוב קמעונאי יכול להיות כלי מדהים לאישור מגמות חזקות, להצביע על היפוך מגמות אפשרי ולהימנע מאיחודי שוק.

 

דוגמאות מעשיות


בואו נסתכל על נתוני המיקום הקמעונאיים הנוכחיים על כמה מכשירים עיקריים:

מחוון ה Contrarian הגדול 1

מדד SSI של Dailyfx.com

 

SSI מייצג את מדד הרגש הספקולטיבי. כלי זה אומר לך כמה סוחרים קמעונאיים ארוכים, וכמה קצרים על צמד מטבעות מסוים (או מכשיר פיננסי אחר).

בואו ניקח את הדולר EUR / USD. המספר שאנו רואים כאן הוא -2.4868. המשמעות היא שלכל עסקאות ארוכות פתוחות יש 2.4868 עסקאות קצרות פתוחות. המשמעות היא ש -28.68% מהחשיפה הפתוחה ביורו / דולר היא כרגע בצד הקנייה ו -71.32% בצד המכירה..

עכשיו בואו נראה מה EUR / USD עשה:

מחוון ה Contrarian הגדול 2תרשים EUR / USD יומי

 

כאן תוכלו לראות כי מזה מספר שבועות היורו / דולר נסחר גבוה יותר. המחיר נמצא כיום מעל 200-MA ו- 20-EMA המאשר את כיוון המגמה השורי.

החלטת הריבית והמסיבת העיתונאים של ECB היום הכבידה על האירו, אך התמונה הגדולה נותרה שורית למרות התיקון המגמה הנגדית.

בתרשים לעיל, תוכלו להבחין גם במאפיינים אחרים של מגמת עלייה – שיאי סווינג גבוהים ושפל סווינג גבוה יותר.

מגמת העלייה ברורה. עם זאת, סוחרים קמעונאיים מוכרים באגרסיביות לעלייה זו ומפסידים כסף.

סביר להניח שתופתעו לגלות שסוחרים קמעונאיים קצרים יותר מה- EUR / USD מאז ה- 18 באפריל השנה. מאז הסגירה ב- 18 באפריל, שער החליפין של EUR / USD עלה ב- 486 פיפס.

ברור שרוב הסוחרים הללו נמחקו מהעסקאות שלהם ואלה שעדיין מחזיקים בעמדותיהם הקצרות נמצאים ברגל האחורית ויושבים בהפסד גדול..

עכשיו בואו נסתכל על USD / JPY:

מחוון ה Contrarian הגדול 3תרשים יומי USD / JPY

 

ב- USD / JPY, ערך ה- SSI הנוכחי הוא 1.92. המשמעות היא שלכל משרה קצרה יש 1.92 משרות ארוכות. זה מתבטא בתפקידים ארוכים של 65.71% ו- 34.29% תפקידים קצרים.

בדיוק כמו ב- EUR / USD, סוחרים קמעונאיים נלחמים במגמת הירידה של USD / JPY כבר תקופה ארוכה, אפילו מה- 18 במאי השנה. (ביום זה, סוחרים קמעונאיים התארכו ברשת).

כרגע קריאת ה- SSI של USD / JPY היא 1.92 וזה לא קיצוני מדי, אבל אם נראה חידוש במגמת הירידה בשבוע הבא קריאה זו עשויה לעבור במהירות מעל 2.0. עקוב אחר הזוג הזה!

בזמן שאנחנו עסוקים ב- USD / JPY, זכור שיש לנו בשבוע הבא סיכוני אירועים ברמה גבוהה שיכולים להשפיע מאוד על הזוג הזה. ל- FED (הפדרל ריזרב) ול- BOJ (בנק יפן) החלטות הריבית בימי רביעי ושישי בהתאמה.

למידע נוסף על סחר USD / JPY, פשוט לחץ על קישור זה: סחר בשער המטבע USD / JPY – מדריך למתחילים.

 

כיצד להשתמש בנתוני מיקום קמעונאיים

האם אתה מבחין כיצד סוחרים קמעונאיים אוהבים לדעוך מהלכי שוק חזקים?

מה שכל כך פנומנלי במדד הנהדר הזה הוא שמגמות חזקות במיוחד מלוות לעתים קרובות קריאות SSI קיצוניות.

מאפיין זה מאפשר לנו לבנות אסטרטגיות מסחר סביב מושג זה. יש האומרים כי יש להחשיב קריאות מעל 2.0 ומטה -2.0 כקיצוניות (ושימושיות לצורכי מסחר). אחרים אוהבים לסחור כאשר הקריאות הן מעל 3.0 או מתחת -3.0.

 

אסטרטגיות וטכניקות

בדרך כלל, קריאות SSI מעל 2.0 ומטה -2.0 מניבות תוצאות טובות.

דוגמה של EUR / USD

כאשר יש לנו מגמת עלייה חזקה, למשל, בקריאות EUR / USD ו- SSI נמוכות מ -2.0, אנו יכולים לחקור את המצב ולהיזהר אחר הזדמנויות קנייה..

אנו יודעים מקריאת ה- SSI השלילית שרוב הסוחרים הקמעונאיים מוכרים לעלייה. אנחנו רוצים לסחור נגד האנשים האלה, ועם המגמה בדיוק כמו השחקנים המוסדיים.

מחוון ה Contrarian הגדול 4

כדי להנחית מטוס בבטחה, אתה צריך להתקרב למסלול ההמראה נגד הרוח. כדי להרוויח כסף בשווקים, אתה צריך סחר כנגד סנטימנט קמעונאי.

 

אולם כרגע מגמת העלייה של EUR / USD מתקרבת לאזור חשוב של התנגדות בתרשים השבועי. אף על פי כן, אם נקבל נר דחייה טוב באזור הממוצע הנע האקספוננציאלי ל 20 יום, יכולה להיווצר הזדמנות קנייה טובה.

משהו נוסף שיש לזכור הוא שלפגישת ה- ECB של היום הייתה השפעה שלילית על האירו. באופן אישי, אני רוצה לראות אישור מוצק לכך שמגמת העלייה מתחדשת לפני כניסה למסחר ארוך. רק למקרה שפגישת ECB זו הייתה זרז למהפך מגמה ביורו / דולר.

אם ברצונך ללמוד עוד על סחר EUR / USD, עקוב אחר קישור זה: סחר בצמד המטבע EUR / USD – מדריך למתחילים.

 

כיצד לסחור בטרנדים חזקים במיוחד ולא נדיפים

מסחר בטרנדים חזקים ולא נדיפים עם SSI יכול להיות מסובך אם אינך יודע כיצד לגשת אליהם. לעתים קרובות יש מעט נסיגות משמעותיות בתרשימים יומיים כדי לנצל בתנאים אלה.

ניתן לעקוף בעיה זו על ידי נסיגה רדודה של מסחר בטווחי זמן קטנים יותר או על ידי פריצות מסחר בתרשימים יומיים. פריצות ניתן לסחור גם בטווחי זמן קטנים יותר, כמובן.

למידע מעמיק יותר אודות טכניקות מסחר אלה, אנא עקבו אחר הקישור הבא: כיצד להבין מבני שוק שונים.  

במאמר זה תלמדו גם כיצד לסחור בטרנדים תנודתיות ביעילות.

כמובן, קריטי לנתח את המכשיר שאתה רוצה לסחור בו, כמו שצריך, ולא רק לסחור בו מכיוון שקריאת ה- SSI היא קיצונית.

עליכם לטפל בכל מכשיר בנפרד ולזכור גורמים בסיסיים וטכניים חשובים בעת קבלת החלטות מסחריות.

 

זוגות / כלים אקזוטיים וקטינים

נתוני מיקום קמעונאיים אמינים בדרך כלל אינם זמינים במכשירים פחות משמעותיים כמו זוגות מטבע אקזוטיים ומשניים. עם זאת, אותם עקרונות נחשבים בעת מסחר במכשירים אלה.

כאשר מגמה מבוססת מואצת, סוחרים קמעונאיים נלחמים נגדה בנחישות מחודשת. ככל שהמגמה מתקדמת, סוחרים אלה נאלצים לצאת ממצב הנגד שלהם. הפסדי העצירה שלהם מופעלים או שמיקומם נסגר בכוח כאשר החשבונות שלהם נגמרים מהמרווח הזמין.

הנערים הגדולים (בעיקר סוחרים מוסדיים) הסוחרים עם המגמה קוצרים את כספי הסוחרים הקמעונאיים האלה בקלות.

כך שלמרות שלא תוכל לגשת לנתוני מיקום קמעונאי במכשירים מסוימים, תוכל לסחור בהם באותו אופן כמו צמדי המטבעות העיקריים.

עם זאת, משהו שכדאי לזכור הוא שסוחרים קמעונאיים נמצאים לפעמים בצד ימין של השוק, במיוחד בסביבות שונות. עם זאת, סוחרים קמעונאיים טועים לרוב והמסחר כנגד סנטימנט קמעונאי ממש משתלם כשמשלבים את זה עם ניתוח טכני טוב וניהול כספים טוב..

האם ניסית את אותות המסחר שלנו? לא רק שאנחנו מספקים אותות מסחר במט”ח אלא גם אותות על זהב, נפט גולמי ומדד המניות של ניקיי 225.

מסחר שמח!

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map