banner
banner

חג ההודיה האמריקני עשוי להאט את עליית הדולר

הדולר האמריקאי נסחר כיום בשיאים של 13 שנים. בחירתו של דונלד טראמפ כנשיא ארה”ב החדש גרמה לעלייה מפוארת של ערך המטבע האמריקאי. ריצת שוורים זו יכולה להמשך פרק זמן ממושך, אך הפסקה בהתקדמות זו יכולה בהחלט לקרות בשבוע הקרוב. הנה תרשים יומי של מדד הדולר האמריקאי:

 

מדד דולר ארה”ב, תרשים יומי

 

רק כזכור, זהו מדד לביצועי הדולר האמריקני מול ארבעה מטבעות עיקריים, כלומר הדולר האוסטרלי, הין היפני, האירו והלירה הבריטית..

 

חדשות כלכליות חשובות בארה”ב השבוע

 

מכירות בתים קיימות – יום שלישי 15:00 GMT

הזמנות ליבה של מוצרים עמידים – יום רביעי 13:30 GMT

מכירות בית חדשות – יום רביעי 15:00 GMT

מלאי נפט גולמי – יום רביעי 15:30 GMT

פרוטוקול ישיבות FOMC – יום רביעי 19:00 GMT

 

USD / JPY

 

הדולר / JPY דחק בעלייה אגרסיבית ב -39 ימי המסחר האחרונים וצבר יותר מאלף פיפס, מה שמתורגם לרווח של כ -10.5 אחוזים. לא ראינו עלייה מרשימה כל כך הרבה זמן.

 

תרשים USD / JPY 4 שעות

 

ההסתברות לעליית ריבית אמריקאית בדצמבר עומדת כעת על 100 אחוז. זה תרם גם לחוזק הדולר האמריקני האחרון. התחזית לצמיחה כלכלית בארה”ב נראית נהדר, במיוחד עם ההבטחה של טראמפ להגביר את הוצאות התשתיות ולהפחית את המיסוי. אמנם כל זה מוסיף לערעורו של הגרינבק, אולם הוא אינו מבטיח רווח נוסף בערכו. שום דבר לא מובטח בעולם הפיננסי. שחקני השוק נוטים להוביל זרזים כלכליים בסיסיים, ואתם יכולים להיות בטוחים שהשוק כבר תומחר בהרבה (אם לא ברובו) העלאת ריבית בדצמבר. אני לא אומר שאנחנו צריכים להתחיל למכור את הדולר השבוע. זה סותר את נוהג המסחר הנכון. אנחנו לא רוצים להילחם במגמת השור החזקה הזו, בכלל. עם זאת, התקדמות מסיבית זו עלולה להתמודד עם תשישות מסוימת, במיוחד בשבוע שידוע בנזילותו הרדודה. כתוצאה מכך USD / JPY עלול לחוות נסיגה בשבועות הקרובים שעשויים להציע רמות כניסה טובות יותר למשרות ארוכות.

 

AUD / USD

 

AUD / USD ירד באגרסיביות מאז הבחירות לנשיאות ארצות הברית. בואו נראה תרשים יומי של זוג זה:

 

תרשים יומי AUD / USD

 

כשנכנס לבחירות, ההטיה על הזוג הזה הייתה שורית. החל ביום שלאחר הבחירות, הזוג נכנס לספירלה כלפי מטה שעדיין מתנגנת כרגע. הצמד איבד כ -430 פיפס מאז ה -9 בנובמבר (יום לאחר הבחירות).

 

הירידה האימפולסיבית הזו של הימים האחרונים הוציאה רמה טכנית חשובה: הממוצע הנע ל -200 יום. אולי שמתם לב בתרשים שלמעלה, שהזוג קפץ לראשונה מהממוצע הנע הזה לפני שפרץ אותו בכוח רב. זה לא נדיר לראות את המחיר מגיב לממוצע הנע הזה בצורה כזו – הממוצע הנע ל -200 יום הוא אינדיקטור טכני שנצפה הרבה בעולם ההשקעות..

 

ההתקנה הטכנית של AUD / USD עברה מורפוזה משמעותית ביומיים האחרונים. שחקני השוק השורי נמחקו מהזירה, והדובים עכשיו בשליטה איתנה.

 

יתכן שיהיו רווחים ראויים על ידי מכירת הזוג בקרוב, אם כי זה אולי לא הזמן המושלם להיכנס לשוק כרגע. הירידה החזקה של הימים האחרונים עשויה להתקרב לתיקון – הצמד בהחלט נמכר יתר על המידה כרגע. ברצוני לראות תיקון של לפחות 80 פיפס לפני שאקצר שוב. כמובן, זה לא הקריטריון היחיד; הייתי צריך לראות תצורות פמוטים חיוביות ותגובות מחיר לאזורי התנגדות מסוימים. לדוגמא, יהיה טוב לראות את הצמד נסחר עד לממוצע הנע אקספוננציאלי בתרשים של 4 שעות. ואז צריך לשמור על פעולת המחיר כדי לראות כיצד היא מגיבה לרמת התנגדות דינמית זו. אולי כמה פתילות נרות שנדחות ממנו, למשל. הנה דוגמה לאופן שבו 20-EMA שימש כנגד למחיר:

 

תרשים AUD / USD 4 שעות

 

GBP / USD

 

ה- GBP / USD נסגר שוב מתחת לממוצע הנע האקספוננציאלי ל -20 יום ביום שישי. קשה לומר לאן יעבור הזוג הזה בשבוע-שבועיים הקרובים, אבל אני חושב שיכולנו לראות תנועה צדדית. מיד לאחר ההצבעה על הברקזיט, הצמד נסחר בטווח רחב של 600 פיפס שנמשך מספר שבועות. אולי אותו סוג של התקנה יכול להיכנס לשחק עכשיו. עם זאת, אל לנו לשכוח שהמגמה לטווח הארוך היא דובית, ואולי המכירה האחרונה עלולה להוביל לחידוש מגמת הירידה הזו..

 

תרשים יומי של GBP / USD

 

ביום שישי המספרים של התוצר הבריטי (תוצר מקומי גולמי) יתפרסמו בשעה 09:30 GMT. מדובר בנתונים חשובים העלולים לגרום לתנודתיות רבה עבור זוגות הלירה הבריטיים.

 

EUR / USD

 

ביום שישי המשיך ה- EUR / USD לרדת בחדות והדפיס את הנר העשירי מתוך עשרה סורגים יומיים דוביים.

 

תרשים EUR / USD יומי

 

כך נראה מכירה אגרסיבית. המחיר כרגע ברמה מכרז במיוחד. אף על פי שמגמת הירידה חזקה מאוד ומוגדרת היטב, לא יהיה זה חכם להיכנס לתפקידים קצרים חדשים מייד. פוטנציאל התיקון גדול מדי בשלב זה. ברצוני לראות טופס retracement ראוי לפני שאמכור את הזוג הזה שוב. בתרשים לעיל תבחין כי המחיר רחוק כרגע מהממוצע הנע אקספוננציאלי ל -20 יום. תוכלו גם להבחין כי המתנד הסטוכסטי האיטי נמצא בשטח מכור יתר כאשר קווי K ו- D עומדים לעבור. זה תומך בהסתברות ש- retracement עשוי להתרחש בקרוב. מנקודת מבט מחזורית, הסיכוי לראות נסיגה בקרוב הוא טוב. אתה יכול להסתכל אחורה בתרשים היומי שלך ולראות אם אתה יכול למצוא מקרה שבו ה- EUR / USD ירד במשך עשרה ימים רצופים. כמעט בוודאות נראה נר יומי שורי על הזוג הזה בשלושת הימים הקרובים, אם לא ביום שני.

 

חדשות כלכליות חשובות מחוץ לאירופה השבוע

 

PMI לייצור גרמני – יום רביעי 08:30 GMT

תוצר גרמני – יום חמישי 07:00 GMT

מדד האקלים העסקי הגרמני IFO – יום חמישי 09:00 GMT

     

USD / CAD

 

הדולר הקנדי ביצע ביצועים טובים ביום שישי והיה המטבע העיקרי היחיד שצבר מול הדולר האמריקני החזק ביום. מחיר הנפט התקדם ביום שישי, מה שעזר לדולר הקנדי. זה לא משנה את ההתקנה הטכנית ב- USD / CAD. התחזית לזוג זה עדיין נותרת שורית לחלוטין, ויש לציין שהתמונה הטכנית על הנפט הגולמי לא נראית תומכת במיוחד. אם מחיר הנפט יירד עוד יותר ויפר את הממוצע הנע של 200 יום, זה יכול לעזור להפעלת שוורים USD / CAD בצורה אדירה. הנה תרשים יומי של הזוג:

 

תרשים USD / CAD יומי

 

כפי שאתה יכול לראות, המחיר הוא בנוחות מעל הממוצע הנע אקספוננציאלי ל -20 יום. למרות שהשבוע עשוי להיות שקט יחסית, אני סבור שהזוג עלול להתפרק בקרוב, במיוחד אם אנו רואים המשך עוצמת הדולר האמריקני ופירוט במחיר הנפט.

 

ביום שלישי, מספרי המכירות הקמעונאיות של Core Core יתפרסמו בשעה 13:30. זו שחרור חשוב שעליך לפקוח עליו אם אתה סוחר בצמדי דולרים קנדיים.

 

USD / CHF

 

USD / CHF פרץ מהטווח שלו בצורה משכנעת. המומנטום השורי עדיין חזק, אך הוא אמור לפגוש במיצוי בקרוב. בדיוק כמו שהמהלך של היורו / דולר הוא מכירה מופרזת ביותר, מהלך זה של הדולר / צ’יף מורחב ונרכש יתר על המידה.

 

תרשים יומי USD / CHF

 

כפי שניתן לראות בתחתית תרשים זה, אינדיקטור הסטוכסטיקה האיטי נמצא בשטח קנוי יתר. המחיר גם הרבה מעל ה- 20-EMA. זה לא הזמן המושלם ליזום עמדות ארוכות חדשות על זוג זה. מן הסתם עדיף לחכות לשינוי ל- 20-EMA או לראש הטווח בו הצמד נסחר לפני זמן מה..

 

חגים השבוע

 

יום חמישי הוא יום חג ההודיה בארצות הברית.

 

יום רביעי הוא יום חג ההודיה של העבודה ביפן.

 

שיהיה שבוע רווחי!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me