מציאת היתרה הנכונה במסחר

מסחר בשווקים הפיננסיים הוא עבודה קשה. בטח, ישנם מקרים בהם המסחר הופך להיות פשוט, במיוחד במגמות מוצקות, אך אנו יודעים כי לרוב מדובר בג’ונגל שם בחוץ. כולם מנסים להרוויח הריגה עם מה שיש להם ולרוב הם לא מצליחים לעשות זאת, מה שגורם להם להפוך לקורבנות.

יש הרבה לא ידועים במט”ח, הרבה אינדיקטורים טכניים ועוד הרבה אסטרטגיות טכניות, הרבה אירועים מהותיים כמו חדשות כלכליות, פרסומי נתונים, בנקים מרכזיים וכו ‘. בימינו, יש לנו אפילו פוליטיקה שמתעסקת עם השווקים הפיננסיים לעתים קרובות למדי. דונלד טראמפ והברקזיט פגעו בדולר הדולר וב- GBP פעמים רבות בשנתיים האחרונות.

אבל, אנחנו האויב הגדול ביותר שלנו ללא ספק. אנו מנסים להקל על הדברים כאשר הם קשים, ולעתים קרובות הם די קשים במט”ח. אנחנו גם מסבכים את הדברים ומקשים עליהם הרבה יותר כשהם קלים. כפי שהזכרנו קודם, לפעמים הדברים די קלים; במהלך מגמות חזקות, טווחים ברורים וכו ‘.

איך אנו מקשים על עצמנו, אולי תשאלו. ובכן, למעשה, נתחיל מכך שאנו מקלים על הדברים כאשר הם לא.

מקל על זה כשקשה

אנו נותנים יותר מדי אמון בעצמנו

בהתחלה, כשאנחנו מתחילים לסחור במט”ח, כמעט בטוח שניכשל. כמעט כולם נכשלים בפעם הראשונה, בין אם מדובר בחשבון קטן או גדול שמונח על כף המאזניים, אך ב 99% מהמקרים מדובר בקרנות קטנות שאנו משקיעים בחשבון החי הראשון שלנו. כמעט כל הסוחרים הקמעונאיים מאבדים את החשבון הראשון שלהם כשהם עולים לאוויר, אני יודע שעשיתי עם חשבון של 500 דולר.

ואז נגיע לעניינים, משקיעים עבודה קשה בניסיון להבין את השוק ואיך הוא מתנהג. אנו לומדים כל מיני אסטרטגיות וטכניקות ואז אנחנו הולכים להרוג בניסיון השני. כעת אנו מנוסים יותר, אנו מבינים את השווקים ויודעים לסחור במידה מסוימת.

זה מתחיל להשתלם ואנחנו מתחילים לזכות בעסקאות בזה אחר זה תוך כדי הפסד בדרך. החשבון שלנו מתחיל לגדול ואנחנו הופכים בטוחים יותר ככל שהימים עוברים. הגדלתי את חשבוני מ- $ 500 לסביבות 4000 $ בתוך כשלושה שבועות. זה כאשר אנו נהיים בטוחים יתר על המידה ומתחילים לסחור כאילו אנחנו מקצוענים. יש סוחרים שומרים על טכניקות ניהול הכסף שלהם כאשר הם משתפרים במסחר, אך במוקדם או במאוחר, רובנו נותנים בצע ומתחילים לסחור מעל האמצעים שלנו. אחרי הכל, בגלל זה נכנסנו לעסק הזה, נכון? ובכן לא. אנחנו כאן כדי להגיע לטווח הארוך.

חלק גדול מסוחרי הפורקס שהינם חדשים במשחק הזה מפסידים בניסיון השני שלהם וויתרים אחריו. נכנסתי בפעם השלישית ולבסוף הצלחתי, אבל רבים מוותרים אחרי הכישלון השני. זה בגלל שהם הפסידו כשחשבו שהם שולטים בשוק. אנו יודעים שאפילו הסוחרים המצליחים ביותר מפסידים, גם מנהלי קרנות גידור, אז למה אתה חושב שלעולם לא תאבד עסקאות, או אפילו חשבון?

אנו נותנים יותר מדי אמון באסטרטגיה שלנו

כמובן, מתוך אלפי אסטרטגיות מסחר במט”ח שם, רובן לא עובדות, יש כמה שעובדות. יש לנו קטע עם אסטרטגיות המסחר במט”ח הטובות ביותר אך קשה לסוחרים חדשים לבחור אחד שעובד ללא הדרכה. ראיתי סוחרי מט”ח מפרסמים כל מיני אסטרטגיות מטופשות בפורומים במט”ח, ומצפים בהם תקוות גדולות כאילו מצאו את הגביע הקדוש. ואז, מן הסתם, הם נכשלים לאחר כמה ניצחונות.

כלומר, אפילו סוחר הפורקס המנוסה ביותר מפסיד, במיוחד בימינו שהפוליטיקה גרמה לשוק הפורקס להסתובב ולשנות כיוון כמו מטורף. כמה פעמים ראינו קרנות גידור סוגרות את השנה בהפסד? אנו כן רואים זאת מדי פעם, אם לא לעתים קרובות. אז מדוע שתסמוך על אסטרטגיית מט”ח שתעבוד 100% מהזמן? הייתי אומר שאסטרטגיות מסחר מביאות אותך רק לנקודה מסוימת, אז זה צריך להגיע מההבנה שלך בשוק.

איך אתה יכול לסמוך על אסטרטגיית המסחר הזו?

אם אתה מבין היטב את השוק ומשתמש באסטרטגיה טובה יחד עם טכניקה מסוימת לניהול כספים, אז לא יהיו לך יותר מדי בעיות, אבל גם אז, בוודאי יהיו מפסידים. לכן, אל תסמכו על האסטרטגיה שלכם יותר מדי.


עושה את זה קשה כשזה קל

אנו בוחרים אינדיקטורים / אסטרטגיות מוזרות

אם תסתכלו במהירות על הבלוגים המפורסמים ביותר במט”ח, בהם סוחרים מפרסמים את רעיונות המסחר והניתוח שלהם, תוכלו למצוא כל מיני אינדיקטורים ואסטרטגיות שישאירו אתכם מבולבלים. לעתים קרובות, סוחרים חדשים מתבאסים על ידי שמות מהודרים ובסופו של דבר משתמשים באסטרטגיות מסחריות ואינדיקטורים מורכבים עד כדי כך שאי אפשר לשני סוחרים לבדם למשוך אותם באותו אופן.

כשאתה משתמש באסטרטגיית מסחר מורכבת שקשה ליישם ולפרש, בסופו של דבר אתה משתמש בה לבד. אם אתה לא בנקאי מרכזי או ראש קרן גידור גדולה, שאני בטוח שאתה לא, השוק לא ילך בדרך שלך או על פי האסטרטגיה שלך, כי השווקים עוקבים אחר הרוב, בדרך כלל.

הדבר המוזר ביותר עם סוחרי מט”ח חדשים הוא שגם כאשר השוק די קל לסחור בו, עם תקופות של עליות חזקות וטווחים ברורים, הם הולכים ועושים בלגן של תרשימים עם כל מיני אינדיקטורים, מה שגורם לתרשימים שלהם להראות כמו פנטסטי מַפָּה. כל מה שאתה צריך ב מגמת עלייה היא קו מגמה או ממוצע נע, ואילו בטווחים, אתה רק צריך שני קווים אופקיים. ברור שבסופו של דבר אתה מקשה על המסחר ועל חייך, מה שמביא לאובדן חשבון אחר. לכן, העצה הטובה ביותר היא לשמור על פשטות ככל האפשר, מה שיקל על המסחר שלכם.

לא היינו צריכים יותר מ- 50 SMA (צהוב) בכדי לבצע הרג ב- GBP / USD בשבוע שעבר

אנחנו מנסים לסחור יתר גם כשאין מה לסחור או כשדברים לא ברורים

אה, סוחרי יתר. באופן אישי, מעולם לא סבלתי ממסחר יתר, זה היה הפוך ממני, למען האמת ואני בטוח שזה חסך לי חשבון אחד או שניים. כנראה הייתי מוותר לאחר שאיבדתי חשבון שלישי, אבל מעולם לא חרגתי, אפילו לא כשהייתי חדש בעסק הזה ועדיין לא כששלטתי בשוק בחשבון השני והשלישי.

ראיתי סוחרי מט”ח רבים שנסחרים כמו בתחרות, ומנסים להשיג כל פיפ בשוק. אנחנו לא כאן כדי לסחור בכל מהלך ולקבל כל פיפס. אנחנו כאן כדי להיות רווחיים ולכן מרוויחים כסף ולהצליח בטווח הארוך. סחרור יתר בבלאגן עם הראש ועם הרגשות שלך, גורם לך להיות מגעיל ולעיתים קרובות פרנואידי. זה בוודאי ישפיע על המסחר שלך גם אם אתה הסוחר המנוסה ביותר ולרשותך אסטרטגיות המסחר הטובות ביותר.

לסיכום

אין כלל זהב למצוא את היתרה הנכונה במסחר. זו מטרה אישית שעלינו להשיג כסוחרים ואיש אינו יכול לתת לנו במתנה שכן היא, ובכן, אישית לכולם מכיוון שכולנו ייחודיים. דבר אחד בטוח, אנחנו לא צריכים להקשות על דברים עם אסטרטגיות מוזרות וסחר יתר. אנחנו גם לא צריכים להקל על ידי אמון רב יותר באסטרטגיית מט”ח או אפילו בעצמנו. עלינו תמיד לחקור את עצמנו. לכן, למצוא את “ממוצע הזהב” במסחר הוא חובה במשחק זה ורק אתה יכול למצוא אותו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map