banner
banner

ארוך – אסטרטגיית גידור קצרה

ישנן שתי דרכים בהן אתה יכול לסחור במט”ח ובכל השווקים הפיננסיים האחרים, אתה יכול לקנות או למכור. בדרך כלל אנו מתייחסים לכך כאל “ארוך או קצר”. ארוך פירושו לקנות וקצר פירושו למכור. אם אתה עוקב אחר עדכוני השוק החי וניתוח השוק שלנו, ודאי נתקלת בשתי מילים אלו לעיתים קרובות מאוד. לעתים קרובות, במקום לומר ‘אנחנו קונים את זה או מוכרים את זה’ אנחנו אומרים שאנחנו מקצרים EUR / USD או קונים USD / JPY, למשל.

אז בעצם, כשאתה פותח עסקאות קנייה (או במקרה שלנו איתות מט”ח) עשית זמן רב על הצמד הזה. אם אתה קונה GBP / USD, למשל, פירוש הדבר שהלכת זמן רב על הלירה הבריטית וקצר על הדולר. הסיבה לכך היא שאם אתה קונה GBP / USD והמחיר עולה גבוה יותר, מה שאתה מקווה שזה יקרה, המשמעות היא שה- GBP מתחזק לעומת USD, ולכן הדולר יורד.

אסטרטגיית הגידור היא הדרך הבטוחה ביותר לסחור אם אתה משתמש בה בצורה הנכונה

אחת הדוגמאות המוצלחות לפתיחת אות מט”ח לטווח ארוך הייתה בתחילת מאי 2016, כאשר USD / CAD ביצע חוזר מרשים לאחר מגמת העל של שנתיים. המחיר רק נגע ל -100 הממוצע הנע (ירוק) בירוק ולכן החלטנו ללכת זמן רב על הזוג הזה. אז הלכנו ארוך על הדולר נגד ה- CAD בתקווה להוציא ממנו 300 פיפס. כפי שאתה רואה, המחיר עלה בכ- 700 פיפס, אז קיבלנו את מה שעליו נכנסנו, כמו גם את אלה שעקבו אחר אות הפורקס.  

הלכנו זמן רב על USD / CAD והמחיר נגע ל- 100 MA

אחת הדוגמאות הטובות ביותר לכך היא כאשר קיצרנו זוג פורקס היה כשמכרנו EUR / USD ביום ה- משאל עם על הברקזיט. לא חשבנו שצד הברקזיט ינצח, אך מכיוון שהצמד הזה היה סביב הרמה 1.14-15, שהייתה רמת התנגדות חזקה במשך יותר משנה, האמנו שלא משנה מה תהיה משאלת המחיר בסופו של דבר המחיר יחזור לאחור. מטה. אנו יודעים כי צד הברקזיט ניצח, ומלבד GBP, גם האירו סבל. זה הביא את רווח הנטל בסימן המט”ח הקצר שלנו ביורו והעניק לנו רווח של 280 פיפ.  

יש סוחרים או קרנות גידור שמשתמשים תמיד במכשירים פיננסיים ולעולם אינם קצרים בשום דבר. כמעט כל הבנקים המרכזיים בעולם – וגם הממשלות – נמצאים בתוכניות הקלה כספיות כבר כמה שנים במטרה לעורר את הכלכלה. סוחרים רבים מאמינים כי הדבר יימשך עוד שנים רבות עד שהתייצבות מלאה של הכלכלה העולמית. לכן, אסטרטגיית המסחר שלהם היא להימשך זמן רב, במיוחד על מניות, מכיוון שככל שנשאב יותר כסף למשק כך מחירי המניות עולים. הם צדקו עד כה והרוויחו לא מעט.  

סוחרים אחרים מנסים למצוא את נקודות התורפה של מכשירים פיננסיים או להבין את התרחיש השלילי שבו הדברים עלולים להשתבש ולשלוח מטבע ומכשיר פיננסי אחד או רבים לטמיון. בסרט “The Big Short” עם כריסטיאן בייל, בראד פיט וסטיב קארל – כמה סוחרים מקצועיים ראו שמשבר פיננסי גדול מתרחש ב -2008 והפך לזמן קצר בגדול, מה שהפך אותם להון. ג’ורג ‘סורוס היה אחד הסוחרים האלה; הוא מכר את ה- GBP בשנת 1992 וקצר את ה- AUD בשנת 2004, מה שהביא לרווח של יותר ממיליארד דולר. מסחר מדהים.

אבל רוב הסוחרים הולכים לשני הכיוונים במכשירים פיננסיים שונים, או במקרה שלנו, בזוגות מט”ח – אנחנו הולכים קצרים וארוכים. ככה עובדות אסטרטגיות גידור. למעשה, מרבית מוסדות ההשקעה הפיננסיים משתמשים באסטרטגיה זו, ומכאן השם ‘קרנות גידור’. כדי להשתמש כראוי באסטרטגיית המט”ח, אתה מוצא שני זוגות מט”ח מתואמים באופן חיובי (נניח AUD / USD ו- NZD / USD). אם ניתוח המט”ח שלך אומר לך ש- USD יעריך, על מנת למזער את הסיכון, אתה קונה זוג אחד ומוכר את השני.

למידע נוסף על גידור: גידור – אסטרטגיות מסחר במט”ח

אבל, איזה מהם כדאי לך לקנות ואיזה מהם כדאי למכור כדי להרוויח ולא משנה באיזו דרך הדולר מחליט ללכת? אם מסתכלים על שתי התרשימים, במהלך 10-12 השבועות האחרונים, USD / NZD היווה בבירור מגמת עלייה עם עליית שוק הדיור בניו זילנד והבנק המלכותי של ניו זילנד (RBNZ) מוותר על הורדת הריבית..

AUD / USD נמוך מלפני 12 שבועות

NZD / USD גבוה מלפני 12 שבועות

בעוד ש AUD / USD נסחר לרוחב ב -12 השבועות האחרונים, הוא למעשה נמוך יותר מאשר לפני 12 שבועות. אז אתה קונה NZD / USD ומוכר AUD / USD. אם הדברים הולכים כמו שצריך וה- USD יתחזק, אז AUD / USD יירד קשה יותר מ- NZD / USD. במקרה כזה, תאבד 500 פיפס ב- NZD / USD ותזכה באלף פיפס ב- AUD / USD. אם הדברים משתבשים והדולר יורד, NZD / USD חייב להיות גבוה יותר מ- AUD / USD – ובמקרה כזה היית מרוויח יותר מהסחר הארוך NZD / USD ממה שתפסיד במסחר הקצר AUD / USD..

Man Group PLC הינה חברת השקעות הממוקמת בלונדון, שנוסדה בשנת 1783 על ידי ג’יימס מאן כתיווך סוכר. בשנת 2015 היא הכריזה על הכנסותיה על 1.135 מיליארד דולר. יש לה ענפי השקעה שונים המשתמשים בטכניקות השקעה שונות ואסטרטגיות מסחר. כמה מהסניפים משתמשים בגידור כאסטרטגיית המסחר העיקרית שלהם.

הם משתמשים באסטרטגיית מסחר זו במכשירים פיננסיים רבים. המכשירים הפיננסיים העיקריים בהם מתרכזות קרנות הגידור הם מניות. אנליסטים של קרנות גידור בקבוצת מאן מנסים למצוא את השווי ההוגן של המניות ואז להשוות אותם למחיר האמיתי. לאחר מכן, הם הולכים זמן רב על מניה מוערכת ולא הולכים על מניה מוערכת יתר על המידה. אסטרטגיה זו ממזערת את הסיכון הנובע מגורמים אחרים כגון סנטימנט שוק. אם כוחות שוק אחרים ינצחו, שתי העסקאות יחדיו יישברו. אם לא, שתי העסקאות יסתיימו ברווח.

לקריאה נוספת על סנטימנט השוק: סחר בסנטימנט השוק – אסטרטגיות מסחר במט”ח

אבל הם לא משתמשים רק באסטרטגיות גידור על מניות. הם משתמשים גם באסטרטגיית מסחר זו על סחורות, עתידיות ומט”ח או בשילוב. באמצע ינואר 2016 סניף גידור של מאן גרופ היה חסר בנפט במחיר של 33 דולר לחבית והלך זמן רב על ה- CAD על ידי מכירת דולר ארה”ב / דולר בסך 1.47, מכיוון שהם מתואמים באופן חיובי. הם סגרו את המסחר בדולר / CAD ב -1.25, שפירושו רווח של 2,200 פיפ בזמן שהם עדיין יושבים על הידיים בסחר בנפט. אם הם סוגרים את זה עכשיו ב -1.45 דולר לחבית הם יכינו 1,000 פיפס יחד אבל הם עדיין מחכים לצאת במחיר טוב יותר.

כפי שאתה יכול לראות, אסטרטגיות גידור הן אסטרטגיה רווחית מאוד למסחר במט”ח אשר ממזער את הסיכון והחשיפה. זו הסיבה שרבות מחברות המסחר הגדולות משתמשות באסטרטגיית מסחר זו ולכן הן נקראות קרנות גידור. המשך זמן רב על צמד מט”ח והקצרה על זוג מט”ח אחר המתואם באופן חיובי (כפי שהסברנו בדוגמה AUD / USD ו- NZD / USD) יביא ככל הנראה לרווח קטן בתרחיש הגרוע ביותר. אם הדברים הולכים כצפוי, אתה תשב על רווח גדול אם תשתמש באסטרטגיות גידור.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me